Jump to content
Българският форум за музиканти

Българин свирил с Дерек Шериниън!


рахата

Recommended Posts

Пиша си колегата niki_jem ,за ампа,който той използва и ми прати линкове разни,та на единия от тях:

 

http://www.thirtyroundclip.com/trc/home.html

 

четейки за бандата видях това:

 

"The album was finished in late August '07 and Ivan Manoloff joined the band on guitar after his time with Derek Sherinian (Dream Theater, Planet X)."

 

:D

 

И неговата страничка:

 

http://www.ivanmanoloff.com/News.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе - това е Ванката от Варна (с прякор Кабата).

Имахме една банда преди години с него - казваше се Студио Х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това е и наш съфорумник. Кабата дори си отложи сватбата заради този проект, в момента е зад океана и готвят нещо голямо. Чакам с нетърпение и му стискам палци - има шанс да нареди името си сред най-големите и го заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Той имаше и обява, че дава уроци, ама пусто, нямах пари тогава... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Току що един приятел от форума ми прати този линк и ме попита дали няма да пиша отговор, казах си "Защо не?"...

 

Благодаря на всички за интереса! Всъщност в момента живея в Мадрид, Испания. Занимавам се както винаги с музика: преподавам, свиря, направих си мое студио, в което тази година записах солов албум, който трябва да излезе официално преди Коледа. Барабаните записа Gianluca Palmieri ( Greg Howe Band www.gianlucapalmieri.com ), бас Радослав Славчев, кийборди Ивелин Атанасов и PJ Dyer (Mariah Carey, Van Hunt). Ако сте почитатели на Fusion/Rock/Funk/Progressive музиката, това е албум за вас. До няколко седмици ще кача семпли, от който можете да чуете как звучи.

 

За момента нямам намерение да се връщам в USA, щастлив съм с живота си в Европа. Историята с Derek Sherinian накратко беше следната: през 2007 той търсеше нов китарист за турне и евентуален запис на нов албум (въпреки че може би сте забелязали, че винаги се обгражда с големи утвърдени имена, за да му е по лесно да продава "продукта") и попадна на мен (това се случва през времето, в което живях в Los Angeles и учих/после работих в Guitar Institute of Technology, Hollywood). Един ден телефона звънна и някакъв тип ми говори (приблизително): "Hey, Ivan! What's up, man, this is Derek! ... "Дерек кой? ...мисля си и не зацепвам изобщо,...после този ми казва "I heard some of your recordings, you sound great, bro! Why don't you come visit me?"... Е да, тогава се усетих кой би трябвало да е... Не можа да финансира турнето си, но продължи да проявява много силен интерес към мен. Имаше разговор да участва в същия този по-горе споменат мой солов албум. В крайна сметка той се опитваше да намери един китарист който да е едновременно Brett Garsed, Tony MacAlpine, Yngwie J. Malmsteen, Steve Lukather, Zakk Wylde и John Petrucci, това изисквано точно е мен е доста ласкаещо и си беше супер, но...... МОМЕНТ! ....нещо моето име не го видях в този "списък от изисквания към новия китарист"??? Точно така, изобщо не ми харесваше идеята от мен да се изисква да копирам неща, които са вече записани и измислени от други хора. Когато в края на 2008 разбра, че си заминавам за Европа, ми звъня, писа мейли, да не съм си тръгвал, че искал да направя официално прослушване за Planet X,... това може да звучи като златна възможност за почти всеки китарист, но аз вече бях изпратил цялото си оборудване и честно казано, както по-горе споделих, не ми за занимаваше да копирам, а по-скоро исках да се върна в Европа и да работя по моя си собствена продукция, а именно албума, който очаквам да излезе съвсем скоро. Все още трябва да имам някакви демота, който съм записвал за Derek Sherinian...

 

Около празниците през Декември ще бъда в България няколко седмици. Ако има желаещи за уроците по китара, пишете ми на ЛС.

 

Приятен ден на всички!

 

Иван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Не съм чувал за толкова добър български китарист ,който въпреки да е получил голям шанс да отстоява себе си.Поздравления и ще очаквам да чуя този албум!Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще чакам да чуя албума с нетърпение!

Хубаво е,че си имаме такъв съфорумец и ще е хубаво да се появява по-често,че ще има какво да чуем,видим и научим от него.

 

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато в края на 2008 разбра, че си заминавам за Европа, ми звъня, писа мейли, да не съм си тръгвал, че искал да направя официално прослушване за Planet X,... това може да звучи като златна възможност за почти всеки китарист, но аз вече бях изпратил цялото си оборудване и честно казано, както по-горе споделих, не ми за занимаваше да копирам, а по-скоро исках да се върна в Европа и да работя по моя си собствена продукция, а именно албума, който очаквам да излезе съвсем скоро.

 

Малко хора не биха изменили на себе си ! Поздравления и още много успехи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

По някаква случайност бях мернал Иван в майспейс. Много добри неща прави тоз човек, много е напред с материала. Жалко, че не може да прави нещата си у нас, но поне дава добро име на страната, макар че кого го интересуват тези отживелици. Отлично композирани и продуцирани неща правиш, Иване! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.