Jump to content
Българският форум за музиканти

Педал Digitech


Recommended Posts

здравейте. имам следното питане-сдобих се с педал digitech hardwire tl-2 metal distortion, ноо поради невнимание още на първото свирене го включих в грешната polarity на захранването и си замина. от фактор казаха "да не тая надежди", но мисълта ми е -има ли защита това нещо и възможно ли е да се поправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взех го от фактор, казаха, че е станало късо съединение и няма как да се оправи...ще ида и до друг сервиз все пак, но това ми казаха оттам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този форум има хора, които могат да ти го поправят. Включително и аз, но не си написал от кой град си.

Внимавай със сервизите. Особено телевизионните сервизи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за ремонтиране, може и да може, ама дали ще е рентабилно? Ако са помляни повечко елементи (а при обратно свързване на захранването често става точно така) цената на ремонта може да се окаже сравнима с дъмпинговите китайски цени. По принцип всички съвременни евтинджани са направени така, че като се повредят, да се изхвърлят и да се взимат нови.

Още повече, че щом от

фактор казаха "да не тая надежди"
, явно нещата са сериозни. И да не се забравя, че съвременните конструкции изискват специализирано оборудване за демонтаж и монтаж на елементи, което също прибавя пари към ремонта. Не, че не може да се у@ере с поялник за олуци, но тогава наистина ще е по-добре да се изхвърли преди да е загубено време за опити.

VERSUS, колко е стойността на кутийката? За да се прецени колко % за ремонт биха ти се рентирали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TL2 , както и другите от серията са по-особени, особено в захранването, което е доста усложнено. Два DC-DC преобразователя, многослойна печатна платка и full smd... Както споменах по-горе, може и да може да се ремонтира, но не от всеки и не на всяка цена. Ако платката е повредена в следствие на късото съединение, :) - може и да не може :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.