Jump to content
Българският форум за музиканти

Раздел ''Продавам'' с ново правило


Recommended Posts

Става въпрос за следното:

Пример за правило:

Забранява се пускането на обява без актуални, подробни, ясни снимки в случаите, когато продаваният продукт надхвърля ХХХ лева. Моето предложение е 500лв минимален праг.

Точното дефиниране ще стане от страна на администраторското тяло, като може да се отбележи, доколко броя снимки

ще е препоръчително да се сложат като минимум.

Според мен;

1) така ще се намалят или напълно изчезнат измамите на ментета инструменти и др.

2) потенциалният купувач ще може да прецени, дали да предприеме по нататъшни действия

по изпробване и закупуване или да се откаже.

3) Нещата от типа-''снимки на скайп, ЛС или мейл'' ще отпаднат напълно. Подобни неща са много удобни за мошеничества.

Последно време се появяват обяви без подробни обяснения и без точна информация за нещата и тяхното

състояние. Само линк от сайта на производителя не върши никому работа.

 

За микрофоните може да има отделна подточка с друг праг и т.н.

Естествено желаещите, които влизат под долния праг могат да си слагат снимки - в техен интерес е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо трудно, особено ако се напише в контекст - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

След като могат да се пускат линкове, значи могат да се пускат и линкове със актуални снимки.

 

ПП. Няма нищо лесно на тоя свят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това с картинките и качването също е проблем. Не всеки знае как и къде да качи и после как да сложи линка тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прав си че доста хора не могат да си качат снимка, ама и това може да са промени. Примерно ако има желание аз, или всеки един от форума който му се занимава, може да направи тема "Как да кача картинка" и тя да бъде сложена в "Важни теми"и тогава вече няма да има оправдания от типа - "Незнам как да кача снимка".Иначе и аз съм ЗА всички обяви да имат снимки, който няма какво да крие ще пусне няколко снимки.

 

П.п Ако сте съгласни кажете и ще спретна една темичка.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава тема има от години, ама няма кой да чете и най-вече да мисли като чете. А и доста хора просто са скарани техническо-компютърно и... Не могат, т'ва е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже, не съм я видял. Явно се е загубила някъде из разделите, затова предложих да се сложи в "Важни теми" точно на раздела "Купувам - Продавам - Предлагам". И не мисля че е толкова сложно да цъкнеш едно "избери" и след това "качи" и едно "копи" и "пейст". Казвам го защото повечето пишат "снимки на имейл, скайп"...След като могат да ги изпратят по този начин, защо да не ги качат в някой сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За снимките имам особенно мнение.

Както имам повече неща, ако трябва всичко да е със снимки....

По принцип съм човек, който обича да си пази нещата, ако има захабен външен вид, който е повече от обичайният слагам задължително. Не виждам смисъл да се слагат снимки, примерно на някой ефект, който е като нов или почти. Плюс това, винаги при поискване пращам актуални снимки.

Така би трябвало всеки да постъпва. А да, ами ако човекът не е стигнал до покупка на цифров апарат - да не може да си пусне обява ли? (дълго време и аз нямах - не е грях)

Така, че проблем няма никакъв. Изобщо за електрониката снимките не са някакви определящи.

Ако става дума за китара, която не е нова, да.

За технически скараните казахте, а и такива които не са, пак слагат неработещи линкове (всеки ден има такива).

 

Хубаво да не се ъпва от никой.

Но да може да се редактира!

Нещо продадено, нещо запазено (най-малкото да няма излишни обаждания),

промоция за ден,два, три - ако ти се налага да продадеш нещо спешно.

Ако не се продаде да си върнеш цената, ако така решиш.

Хубаво е ред да има, но да не става концлагер.

Някой коментира, отговор и темата върви, но не се ъпва.

 

 

Какво мен примерно не ми харесва - някой си подновява обявата от миналата седмица

и понеже го мързи да натисне копи пейст, пуска линк ( който пак е копи пейстнал)

Тези обяви директно не ги чета.

А, доколкото си спомням или беше забранено или нежелателно да се прави така.

Ама и да не е забранено, пак не бих чукнал линка, защото го считам, като неуважение.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става много просто - Там където са правилата за продаване ще има линк към темата ''Как да кача снимка- стъпка по стъпка в картинки'' - начини има, акъл също. Желание трябва, за развитие и улеснение на всички.

Не чел правилата - няма обява!...докато свикнат. ...и ще свикнат ...и много повече.

 

Всичко това го предлагам за предотвратяване на ситуации, в които ще има доволни и недоволни. измамени и измамили.

Бездействието по този въпрос, също е един вид подпомагане за мошеничества, които, доколкото знам(мошеничествата) са в противовес с ''принципите'' на тоя форум, подсказани ми лично от musicman в едно лс преди години.

 

И кво като разберем, че някой е излъгал друг - банваме го. Ами ок - прави друг акаунт и е пак на ринга.

Не става ли така?!

Имало рейтинг. Ами добре, ама битият бит - ебаният - ебан. А пък и на кой му пука за рейтингите?! На 2-ма ...на 3-ма..?! Нека да спрем нещата още в зародиш - това казвам аз и не задължавам никого с мнението си.

Предлагам и коментирам..., и се аргументирам.

 

Пример в сегашния статус - хипотетично:

Аз виждам, че някой продава фалш китара и се разписвам. Доказвам, че тя действително е такава. Браво на мен - страшен познавач съм! Да ама не. Продавача ме намразва до края на живота си, че съм му спънал далаверата.

За интригата и сеирджийството не ми се коментира.

И кво - това не е ли предпоставка за караници?! Защо - защото форума има вратички да се прави така.

Да затворим вратичките казвам/предлагам аз, и то дипломатично - с правила!

 

ПП. Тези които не могат да се справят с качването на снимки - едва ли ще липсват на някой - ако ме разбирате.

И пак казвам, предложението ми не е заради мен самият - аз нямам проблеми с тия неща, но има доста наивни деца тук, и неопитни - за тях ми е и за самия форум като принцип.

Изобщо не твърдя, че предложението ми е съвършената панацея за тия неща, но с общи усилия и акъл

може и да стане. 20% ако е успеваемостта на това - заслужава си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони като видях, че пишеш ти вече знаех за какво ще е, защото знам колко неща продаваш в една твоя обява.Иначе наистина хора които продават като тебе по много неща, става малко неудобно да качват по сумати снимки. Ама хора като тебе са изключения, повечето продават по 1-2 неща. Още едно преимущество според мен на това всяка обява да има снимки.Примерно някой пише че продава Босс Дс-1 състояние 8-10 за 70лвл(примерно) Влиза някой потребител и иска да си купи точно такъв ефект и разбира се поглежда още няколко обяви и вижда още една за Босс Дс-1 състояние 9-10 90лвл.И тогава идва преимущество на снимките, този потребител ги отваря и вижда че примерно този който го продава по-скъпо на снимките ефекта изглежда по занимарен от козметична гледна точка.И той си решава да вземе другия, който първо че е по евтин има и по-добро козметично състояние.И така и други които решат да си пускат обяви могат да си направят сметката, ако пишат състояние 9-10 дали няма по евтин от техния ефекти с по-добро състояние.

П.п Незнам дали разбрахте какво имам предвид, защото нещо май не намерих най-правилния начин как да се изразя :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките се правят веднъж и после се копират линковете - не е толкова непосилно.

Пък и моят акцент попада само за стоки, на които се правят ментета, като китари, микрофони и други..

Както и да е - трийте я тая тема - явно няма да стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.