Jump to content
Българският форум за музиканти

Купувам-Продавам с нов вид


Анкета Купуван-Продавам  

27 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Въобще не мисля, че работите написани в темата която даде за пример са глупости! Просто по-знаещите предотвратиха някой незнаещ да се излъже, а в това няна нищо лошо!

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема, която така любезно даде е НАГЛЕДЕН ПРИМЕР ЗА ИЗМАМА, която бе предотвратена именно благодарение на писалите вътре. Ако форумът не ти харесва заради този раздел, скрий го от настройките. Имам усещането, че само защото не видя моменталната промяна на раздела спрямо твоите представи сега си ядосан и не искаш да разбереш, че тези промени, които ти пусна като "предложение" няма да се случат, защото има строго изграден вид на този раздел и този вид няма да се промени.

 

П.П. Убежденията си считай за непокътнати. Просто ти натискаш с пълна сила да убедиш нас, че това, което ТИ мислиш е единственото правилно нещо и то ТРЯБВА да стане иначе светът на този форум ще потъне в тръни и спамещата из топиците на форума спяща красавица ще стане грозна и никой принц няма да иска да целуне, за да я събуди.

 

Една лека добавка... Vynyl Sky, какво общо имаш с профила gotcha? Ама искам да бъдеш много честен с мен в момента, в който го пишеш.

 

Поздрави,

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че единствено правилото за линковете към Thomann/Harmony Central/Whatever си струва да се въведе. Останалите предложения по-скоро ще доведат до повече проблеми, отколкото до нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че една обява трябва да може да се коментира по всякакъв (културен) начин. След като продаваш нещо, трябва да можеш да си отстоиш позицията. Аз може да смятам, че китарата ми струва $500000000, но защо някой да няма право да ми каже да сляза на земята? Аз пак мога да си държа на моето. А е видно, че коментарите помагат да се разкрият измами и спекули. Това че балъците ако не се прее*ели във форума, щели да се прее*ат в живота.... Е защо да не положим усилия поне тука да не се случва!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  :girl_witch::girl_witch:

 

 

 

 

Аз пък се дразня от нещо друго. Някой пита за нещо, веднагасе намира съветник с предложение – защо , (примерно) не отскочиш до РФ, там гоима.. Или другия вариант, абе няма го, но има едно по-добро там, иди го виж,дано не е продадено вече! Това си е жива безплатна реклама, а рекламата сеплаща и стои на банер горе. Правят го определени хора, като не пропускатслучай. Агресивно манипулират избора в желана от тях посока.

 

Може би трябва да се оставят предложения свързани с вечепубликувани обяви за употребявани инструменти и нищо повече.

 

:girl_witch::girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джани, ще те питам нещо във връзка с това. Можеш ли да ограничиш хората да не споменават магазин Фантастико, когато някой пита къде може да купи солети Хрус-Хрус? Хора, не живейте с тази параноя, да му се невиди. Ако има реална и отявлена реклама, цъкайте на бутон Докладвай, но недейте да мислите, че всеки ви подбива търговията когато се каже къде има нещо. Ако някой не го купува от вас, а го взима от друг магазин, то значи има защо - цена, наличност или нещо друго. РФ са вносител на Фендер за милата ни татковина и ако някой пита за тази марка да седнем да мълчим в темата му ли? Аз се дразня на този тип гонене на вещици, което няколко човека сте подхванали. Не заставам на страната на РФ, просто ми е смешно подобно мислене. Имай предвид, че рекламата не е само един банер, който се върти във форума. Тя се базира на промоции и на още много други неща като дейност на магазина и оптимизация на сайта. Ако смяташ, че някой ти яде хляба като споменава РФ тук, обърни се към Рафо и обсъдете това, но ще те помоля да не насочваш темата към онази посока, която никак не е правилна. Моля, излез от заблудата, че едното име на фирма вносител ти взима клиентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  :girl_witch:

Рекламата се заплаща, приятелю. Ако си забелязал, във всичкителевизии много се пазят от споменаване на фирми, защото това е скрита рекламаи се санкционира отСЕМ с глоби. Има специално назначени хора, с доста голямазаплата, които по цял ден гледат предавания и следят само за това.  И това не е измислено в Бг.

 

Ако мислиш, че обратното е нормално, е добре да бъде насърченов някакъв правилник и тогава глей кво става с Фантастико!!!

 

PS – Акогато някой пита за нещо, явно го е намерил някъде.  И сигурно ще търси информация от подходящитеместа. Не вярвам на версията за балъците.

 

:girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях написал много голям коментар, който можеше да разтълкуваш грешно, затова ще оставя Рафо да ти отговори на тези ти опасения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък мисля, че откакто във търговския подфорум темите се подреждат по дата на започване, както и в него съществува ограничение за пускане на обяви, той е значително по-структуриран и в него се търси осезаемо по-лесно и приятно.

 

Според мен трябва да е записно в правилата, че умишленото очевидно подбиване на цените и неоправданота плюене по стоката(за което продаващият лесно може да се оплаче при нужда) се санкционират доста строго.

От друга страна, трябва да е записано, че се допуска коментирането на цената или на стоката, когато очевидно става дума за измама. Трябва обаче изрично да бъде забранено предлагането на нови цени от купувачите.

Едно е да коментираш, че цената ти се вижда височка(резонно), друго е най-нахално да предлагаш нови цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност авторът на темата е един от търгашите заради които направихме тези рестрикции. Сега е регнат под нов ник и се опитва да си направи сергийка от форума но няма да стане. Темата се затваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.