Jump to content
Българският форум за музиканти

Непретенциозен джем


kolio_k

Recommended Posts

Преди няколко месеца бях записал трака, именно с цел да го пусна за джем.Оригинала е едно много много старо мое парче ( та чак античо, някъде от 94та). Мисля, че става за пилене отгоре

 

вариант с интро /китара

 

вариант без интро с китара

 

Записа на трака не е особено кадърен, но нямам нито знанията , нито уменията, нито търпението да правя кой знае какви бекингтракове. Барабаните са някакво ВСТ, органа и баса ги свиря на Миди клавиатурата и после са пооправени ( да се неритмични, че доста клатя на тоз мил инструмент )

 

Надявам се да хареса на някой и приятно джемене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз много го харесах и тоя път наистина съм решил да тейпна нещо, че винаги като се включат можещите и ме фаща срам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука на китарата тук нещо много ме зарадва (не мога да спра да го слууууушааааам). През какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви и много се радвам, че ви харесва, никога не ме е бивало особено в записите , в които има забъркани мидита, обработки и тн и наистина се кефя че се е получило нещо използваемо, та макар и за джемене.

 

Иначе китарите са записвани по най простия възможен начин. Интрото е с крънч канала на Енгъла ми ( Thunder 50), фънки китарата е с чистия канал и предполагам (не помня , беше отдавна) съм барал ЕКто е Кюбейса, пауър акордите са от драйв канала на Енгъла. Китарата е моята стара дружка, одъртяващия ми, вече 25 годишен Фендер, който наистина с годините все по благо запозва да звучи.

Между другото , като слушах на слушалки сега, чух клика от Кюбейса на места хванат от микрофоните на китарата. Това става защото в къщи винаги използвам Кубето пуснато изключително тихо ( с атенюатор ) а микрофоните страшно усилени, от там идва и много шум в записа, който явно не съм счел за нужно да премахна ;)

 

Надявам се много хора да се включат, за да стане забавен джем. Съни на Ултрамега беше супер, пълно густо

 

п.п. барабаните нечовешки ме дразнят, свирят все едно и също и то натрапчиво, ама е късно вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен трак Кольо! Идеята ти е супер яка...джема си е джем ще ударим с удоволствие, но мисля, че трябва да го запишеш като хората и да види бял свят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер начало, много джази :icon_shithappens: и с яко свирене отвънка. Според мен хубавото на подобни парчета, че може да се свири във всякакъв стил отгоре, джази, блус, рок, шред, май всичко става

 

@Телериг

 

Благодаря много ;)

 

Отдавна не свиря в тази посока и не знам доколко мога да направя смислено парче ( а не някакъв отрязък като сега ) в този дух. Но пък кой знае, може да с епробвам при удобен случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е много професионално! Супер фънки бийт, с фънки аранжимент - доста повече е от просто джем...

А такива като мене само го осират :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, Ивелине! В това "начало" има много хляб и много интересни хрумвания, та и с настроение извсирени! :)

 

Много готин бектрак, Кольо, бре!

Баш от тия, дето, като цъкнеш на тях, още не си ги чул докрая, а те - сами се свалят ииии... тоя и сам ш'се изпее!

 

И не казвай, че такива неща са антични, щото подобни "гъдели" нямат давност.

А че било отрязък...

Ми тооо, отрязък по отрязък - парче!

 

Много перспективен джем се очертава, значит!

;):icon_shithappens:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за готината темичка... :) Страхотен звук си докарал на тая китарка.

 

Смесвах на слушалки... :)

 

http://www.esnips.com/doc/58f2c84a-8724-4c...9/Jam-Kolio-777

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви и на двамата за свиренето. Много гот са ви вариантите, макар и напълно различни като идея.

 

Този на Ултрамега е идеен фънки и много готино ритмичен. Зверо е откарал по нахавено и рокаджийско. Иначе това с монтажа с хоруса на пианото е много гтина идея, само че не съм убеден, че е на най доброто за целта място :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.