Jump to content
Българският форум за музиканти

Fractal Audio Systems Axe-FX Ultra


Baby Thomas

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

За мен един от критериите е, че добрите блусари тука дори не си правят труда да кажат мнение по темата :) Иска ми се да чуя как ще обади това "чудо" на съвсем лек крънч - там, дето се спъват всички процесори и транзистори без изключение.

 

Има го и другия момент....че блусът бидейки минималистична музика, съответно се свири от хора, които обичат олд скуул - 3 врътки на ампа и волюм на китарата и тва е. Такъв човек нито някога ще иска да погледне процесор с дисплеи и копчета, камо ли да се рови в хилядите менюта. /чел съм, че в този процесор можеш да си избираш дори вида на лампите и работните им х-ки...там напрежения, тоци....не знам дали наистина е така/. Дори да свири и да няма разлика, субективното възприятие ще го излъже. Дори и да стане чудо и да му хареса, то никога няма да го признае, щото нали по форумите пишем "напържени лампи до гроб" и т.н. :)

 

Както се казваше в един много готин филм с Робърт Де Ниро....some things do not change. :)

Както лампоман никога няма да свири или да каже, че е свирил с процесор, така и никой от Фолксваген Голф фенклуб няма да си купи или да каже, че си е купил Пежо :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че настройките ще отнемат повече време от колкото ако имаш същите неща ама истински. Защото все пак е направен така, че да симулира естествения процес на работа. Представи си да имаш 20 кабинета с 20 микрофона и 20 усилвателя и си правиш комбинации и търсиш и позиция на микрофона. За това простите неща с 3 врътки, дето имат точно 3 вида звук са оптимални за някои хора.

 

@7 String, прав си за компютрите и плъгините, но ако сметнем като цена може би ще излезе колкото да си купиш AXE-FX. С уговорката че ъпгрейдите ще ти излизат по-евтино :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм от добрите блусари, но ако моето мнение има някакво значение, да си кажа:

1) Има го в България (двойката, от старите модели не съм виждал);

2) Имах талон за купуване директно от производителя (на двойката), за сумата от 2.200 USD;

3) В Ebay двойката е 2.7-2.900 USD, Ultra и Standard може и да се намерят за под 2.000, но с много късмет;

 

Освен това:

4) Свирих на двойката около 5-6 часа. МОЖЕ да докара звук много близък до този на добър лампов амп.

Ефектите са отделна и почти неописуема история. Останах отчаян

от човъркането и сизифоския труд по настройките. Това ме накара да подаря талона цитиран в т.2

и да продължа с умножаването на колекцията от малки лампови глави :)

 

Моите два цента по темата :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, некоректно формулирах изречението.

Има китаристи в България, които свирят с Axe FX-II.

От поста ми се разбира че го има по магазините, което естествено не е вярно :)

Сори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.youtube.c...h?v=RxxeLa1fYKI

Аз определно съм явно най-големият фен на Axe Fx в България :D, колкото и доводи да ми изтъквате просто си струва за мен адски много !

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пак опонирам, не за да се заяждам, а за да си изтъкнеш аргументите - кое точно си струва при положение, че можеш да имаш за този бюджет компютърна система със същите технически параметри, но неограничени възможности откъм обработка на звук и контрол? Между другото всички клипове дотук са във вариант китара -> въпросния процесор -> лампов усилвател -> 4х12. Не се съмнявам, че има добър спикър симулатор, но би било честно да говорим за китара -> процесор -> запис.

 

Между другото се сетих за едно rig review, но забравих на кой беше - почна да обяснява за различните камиончета по пода, като някои от тях(основно тези, на които беше ендорсър) ги включи на момента за да ги покаже и естествено изтъкна колко неземно яки били и как само тях ползвал, но още на следващия поглед в/у рига въпросните отново бяха прескочени ;) В крайна сметка само може да гадаем какво точно прави звука на Големите, а и не трябва да ни вълнува толкова, щото трябва да знаем как да си постигнем нашия си звук. Ако на някой въпросния Axe FX му върши работа - машала. Аз ако имам нужната финансова възможност бих си поръчал български къстъм амп с всичко, от което имам нужда и толкова :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако имам нужната финансова възможност бих си поръчал български къстъм амп с всичко, от което имам нужда и толкова :)

 

много точно казано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicman - видях, че в на Дейв Мъстейн рака има такава джаджа, но как е навързана, никой не ти казва, но отдолу си влиза в лампови хапаратури :) Въпроса беше дали има някой, който би го използвал само с два кабела - един към китарата и един към PA-то ;) Нали уж туй му е големия коз :) Щото с лампов амп накрая и 4х12 и кремона със зуумче звучи добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, това вече е друга приказка. :) Значи въпроса на сравнение не е да го сравняваме с истинска апаратура, а да го сравним с другите процесори - по-интересен е наистина въпроса дали 6-7 пъти по-високата цена разбива достатъчно убедително по-евтините процесори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз по мое мнение ги деля на 3 класа

1.Axe-Fx

2.LIne 6 POD HD

3.Всичко останало ,

Не е като да не съм пристрастен понеже съм с X3 и му знам възможностите на 100% и доволен е меко казано ,че съм :). Но ако трябва да сравняма X3 с AXe ... просто грандиозна е разликата и точно за това е толкова скъп ( въпреки ,че и за мен е безумно толкова много пари за тази играчка,но при наличие на повечко пари бих си го купил веднага).

Всъщност аз се зарибих по Axe - след това

видео! За мен тук беше всичко което бих искал да имам като китарисит като техника (и все още искам) и се замислих защо аджеба от лампа минават на процесор (тъпо си казах , т'вя няма смисъл съдейки по моя Х3 който 2009 си беше топа на процесорите) и след като поразръчках и особенно след като всички големи го ползват вече , си казах еми тва е най-накрая го направиха-> малко , практичко и звучи като лампа е какво повече ми трябва !

Наистина винаги съм и все още съм ест фен на ламповия звук спор няма , ама тоз процесор ... :metalist: , просто би ми дал реалната възможност да разполагам с много ампове! Аз не съм от хората, които като им кажат аз свиря с Маршал и аз ооо даааа , изобщо ми е през грифа с какво свириш , ако ми хареса саунда ти, ако ще и с да си с процесор колкото телефона ми голям всичко спира! Все пак наистина съм убеден ,че в това бъдещо технологично поколение , лампата ще се измести от нещо малко, което можеш да дуржиш в джоба си и после да идеш да го ползваш на концерти пред 20 000 метала!

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.