Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackstar Amps


rockozaurus

Recommended Posts

Гледах едно ревю на въпросното ампче, модел HT-5, и останах впечатлен от възможностите му...Та, въпроса ми е, да ли се внасят в България, и ако да, кой ги внася и къде могат да се закупят...?Мерси за отговорите. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица бях в Швейцарския клон на Music-Productive и пробвах точно този амп. Много е добър за в къщи, драйв канала е супер, чистия не е подходящ за чисто свирене, прекалено е тих, но вади много готин крънч. Като цяло ампа не е подходящ за живо свирене поради не достатъчна мощност, но на тема тон е супер.

Смятам в най скоро време да си поръчам един и да го оставя в Къщи в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Гарантирам ти, че Швейцария не е мястото за "ценаТА" :-)

 

Потърси в някой UK магазин :greenangel: С лира, горе долу равна на еврото и 15% ДДС нещата придобиват много прилично измерение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко поглед отвътре:

 

7.JPG

8.JPG

9.JPG

 

Хибридче или иначе казано както в един неуважаван от мен форум лайноягодка....

 

п.с. снимките може да ги хване липсата само са копнати линковете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Потърси в някой UK магазин :greenangel: С лира, горе долу равна на еврото и 15% ДДС нещата придобиват много прилично измерение ...

 

В UK ДДС вече е 20%.

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни бях в Англия и цената на музикалните инструменти е чувствително по-висока от тази в България. Това са наблюденията ми от първа ръка :) Най-подходящо за пазаруване на музикални инструменти си остава САЩ и доколкото чувам Канада. Но доставки от там няма как да станат, защото убиват разликата. Така че трябва на място. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blackstar HT - 5 Updated - Това е ъпдейтната версия на въпросния усилвател. Пробвал съм лично кубе версията (старата), която много ми хареса, но както каза колиоК, клийн канала е тих. Иначе изгледай демото за подобренията найстина супер амп за вкъщи и за студио!

 

ПС: надявам се не е много офтопик моя коментар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Англия не е точно така .Аз си взех китара преди време от Денмарк стриит (Лондон) за цена над 300 лева надолу от колкото беше тук.

А този усилвател го гледах в магазина на Форте Мусик ама за колко беше не помня.Питай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте. Доста време след вашите отговори - търся пак дали в България някой внася Blackstar да пробвам на място. Линка към Visiarts отваря само ефекти и китари. Май са се преориентирали и вече не продават усилватели. Някой има ли идея къде могат да се пробват екземпляри от марката и по-специално HT Club 40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! В България Blackstar внасят Forte Music и Dynacord (май?). Във Форте не помня дали имаха баш този модел в магазина, тъй като за друго ходих последния път, но можеш да ги питаш.

http://www.fortebg.com

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз имах такъв амп и изобщо не съм доволен от него. Говоря за Blackstar HT5. Отначало го мислех за лампов амп но се оказа хибриден. Клийн канала звучи както тихо така и неприятно лично за мен. Звукът му е много мътен и притъпен. Няма яснота на тона и никакви високи. Чувал съм по-добър клийн канал от изцяло транзистурен амп. Драйва също не ми хареса изобщо. Пробвал съм въпросния амп в различни кабинети 1х12" , 2х12" и 4х12" с различни говорители. Vintag30,G12T75, G12H100, Grenbeg и др. Този амп има само хубав крънч канал който се дълйи на лампите с които разполага но ако го изпънеш повече за драйв канал на мен не ми звучи никак добре. Липсва му обем и сила на звука. Знам ,че в нета има хубави семпли но аз въпреки всички кабинети с които го пробвах неможах да постигна хубав звук с него. За мен лично не си заслужава парите (това е само мое лично мнение и не ангажирам никой с него). За тези пари може да се купи нещо по-добро в този ценови клас. Аз имам и още 5 лампови глави и можеби съм свикнал на по-качествен и хубав саунд и за това да не ми е харесал но поне съм правил различни проби с въпросния амп с различни кабинети, с различни ефекти към него и нищо не ми хареса признавам си. На онзи който иска да си го купи ще го посъветвам само да го пробва в магазина първо и ако му хареса тогава да си го купи за да не си хвърли парите на вятъра.Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.