Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на китари с 3 ампа едновременно


Recommended Posts

Понеже скоро ще правя записи с една група и възнамерявам да записвам с три усилвателя едновременно. Става дума за 2 Marshall-a (Valvestate) и едно Mesa Boogie (още не му знам модела).

 

Принципно имам концепция как да постъпя, но ще ми е интересно да чуя различни мнения по темата.

 

П.П. Става въпрос за тресня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добра идея, но в същото време въпроса с фазите е мноооого трики ... Трябва да се внимава :)

 

Поздрави!

 

Данчо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе да бе да :cheers2: Аре де...

 

Иначе съвети както знаеш няма ...редиш, ръгаш, пишеш и обратно пак :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе писането лесно.

После идва драмата.

Аз от трите бих избрал кой е най-добре е записан

и бих използвал само него.

 

пп Иначе да! Съвети бол.

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш ги трите усилвателя на отделни места, покриваш ги, нагласяш микрофони по шпулата, осово, неосово, периферно, отдалечено и ги записваш и трите.

После си проверяваш моното с всеки два и ако трябва дефазираш, отместваш, лек дилей евентуално и това е. Има няма два три дена проби и два три дена записи. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че мнението ми ще е безполезно, но съм съгласен с antonium. Фърляш двата Маршала през балкона и това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо някак ми се струва, че темата отива към Marshall vs. Mesa Boogie :(

 

Идеята беше някой да сподели опит, в случай че е записвал по такъв начин - в случая не е от значение какви са амповете.

 

Както казах - имам изградена концепция как да ги запиша, но просто искам да чуя и други мнения, защото винаги може да се появи интересна идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши всички с по 2 мика.

И един конденз за стаята.

Общо 7. Ако има само 2 китари, ляво и дясно. Общо 14.

Пусни ги през общ бус с мултибанд около 230-300 херца.

И смесвай на вкус. Но първо направи проби за мик позициите.

 

Успех!

 

п.с Маршалите ама хич не са за хвърляне...

От тях ще получиш среди...:)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм записвал само два плюс директ, но ....

1. Фазите, за което вече знаеш и което не е и толкова важно в дигиталната ера...

2. Качествен сплитер на сигнала от китарата към амповете. По възможност, пасивен, по-възможност с регулиране на гейна на всеки изход, за да можеш да управляваш какво отива към входа на усилвателите - особено, ако ще се работи с волюм потенциометъра на китарата по време на парчетата.

3. Разделяне на трите ампа с платна, защото иначе става мазало според мен. Дали ще има или няма стаен микрофон, както предлага набора, зависи от стаята - чисти или драйв. Защото, ако е яко тресня - според мен няма смисъл и ще стане манжда.

4. Спокойствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам - с room микрофони няма да е добра идея - мислех си и аз за такова нещо, но стигнах до извода, че ще се омаже работата.

 

Иначе за разделянето на амповете - трябва да пробвам, защото при голяма тресня не знам доколко ще има ефект.

 

Това за двата майка ще го тествам със сигурност, стига да се намерят достатъчно микрофони.

 

А Marshall-ите в никакъв случай няма да ги изхвърлям - с правилните корекции и правилното озвучаване могат да се постигнат чудеса с тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записите ще се осъществяват чак след 2-3 седмици, така че има време.

Исках да ми остане някакъв период, в който да ги помисля нещата как да станат най-добре, защото няма нищо по-лошо от това да отиде човек на записи неподготвен :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.