Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с китарата от скоро.


LucaTurilli

Recommended Posts

Винаги съм се чудел защо Andy от Lick Library си е сложил тоя ластик за коса на нъта, при положение, че няма грам коса :D

 

То било да си заглушава струните моля ти се... :)

 

Автора на темата, ми ти как свириш без да заглушаваш струните? В смисъл къде си подпираш дясната ръка? Да не би да свириш с длан във въздуха?

Ами във въздуха ми винаги е била явно е неправилно да. Но по-някога резонират 1-ва и 2-ра айде кажете как се заглушават те едновременно с горните? :) =). Вчера пробвах така да свиря и се получава. Но учителя ми май не е споменавал за това. Грифа нз как да разбера криф ли е гледах един номер за измерване с поставяне на пръстите на два прага, но не го разбрах и явно проблема не е там.

Arebegai явно си заглушавал 5-та струна или не си и тя не ти резонира по-някаква причина?

Мислех, че при свиренето с китара винаги може да ти е свободна дланта, но явно греша. Друг проблем ми е, че и двете ми ръце са много стегнати и все не се сещам да ги отпусна. Някаква упражнение за този проблем? Също така как се свири легато слайд 0/0 обединени със скоба от горе :D =). Трудничко е да си представя плъзгане от свободна към свободна струна.

 

Аз си държа ръката върху струните,но тогава нарочно свирих с ръка във въздуха.Естествено,когато пръста на лявата ръка се отдели от струната,тя продължава да кънти.Именно затова дясната ми ръка си стои върху струните точно пред тремолото и заглушава.Само,че да свиря на 4-та сруна и да се чуват и 5-та и 6-та така и не се получи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами във въздуха ми винаги е била явно е неправилно да. Но по-някога резонират 1-ва и 2-ра айде кажете как се заглушават те едновременно с горните? :) =). Вчера пробвах така да свиря и се получава. Но учителя ми май не е споменавал за това. Грифа нз как да разбера криф ли е гледах един номер за измерване с поставяне на пръстите на два прага, но не го разбрах и явно проблема не е там.

Arebegai явно си заглушавал 5-та струна или не си и тя не ти резонира по-някаква причина?

Мислех, че при свиренето с китара винаги може да ти е свободна дланта, но явно греша. Друг проблем ми е, че и двете ми ръце са много стегнати и все не се сещам да ги отпусна. Някаква упражнение за този проблем? Също така как се свири легато слайд 0/0 обединени със скоба от горе :recourse: =). Трудничко е да си представя плъзгане от свободна към свободна струна.

 

Ами аз лично си опирам дланта върху струните и да речем тя стига да заглуши последните 4 струни. Първите 2 примерно с кутрето, защото аз си го слагам на ринга на задния адаптер, та да се "ориентирам" по-лесно :cheers2:

 

Ама аз така и не мога да разбера тия "вибрации" хардуерно от самата китара ли идват или ги чуваш от усилвателя?

Щото ако е от китарата тя е сдухана, пък ако ги чуваш от усилвателя наистина явно не ги заглушаваш както трябва. Тогава просто става някаква какофония и доста неприятен звук, ама пак не бих го определил като вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си подпираш дясната длан никъде, казваш? Щом учителят ти досега не ти е обърнал внимание на постановката - май е по-добре да си харчиш парите другаде.

 

А иначе тези резонансни проблеми са си уникални при всяка китара, но всяка ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм свидетел на това "предаване на вибрацията", конкретно като за първи път опитах да свиря Steve Vai - For the Love of God, слайда който се прави към 12ти праг на 2ра струна... като не съм докоснал останалите струни започват да трептят..

Аз съм на мнение че проблема не е в китарите, а в начина по който ги държим ! Аз много бързо схванах как да не получавам такива вибраций .. дясната ми ръка е подпряна на струните на които не свиря, на долу вече като съм натиснал някое прагче той пръста си докосва и долната струна така че всичко си се получава както трябва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мойто некомпетентно мнение, може би е от начина на удрянето на струната.При мен няма такъв проблем... Да не би да е заради евтинките китарки ? Не знам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже си описал проблема доста неточно, струва ми се, не си сигурен какво точно става.

Ако си от София, ела до нас някой уикенд да я доагностигирам. Ако няма нищо за правене по китарата, няма да ти взимам пари. Тъкмо може да ти обясня някои неща. Ако искаш, пиши на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да свиря със заглушаване и е доста качествен звука. Под вибрации имам предвид, не че звучи като ефекта ами просто струната трепти все едно съм я ударил с перцето леко. Няма нищо общо с ефектите по-рано казах, че без да я връзвам ги има. Но на единия адаптер при грифа звучеше по-слабо макар, че при бриджа е по-близко до струните явно заради това. При учителя ми свиря с дланта върху струните, но не запомням това и като се прибера по мой начин свиря. Той ми е казвал да ги заглушавам, а при неговата китара и по-принцип не звучи така. Не разбирам, защо резонанса се придава на определени струни при определени ноти(тонове). Какво е научното обяснение за този "феномен"? Защо струните образуват направо акорди в някои случаи без да са ударени? Китарата беше по-рано инспектирана от учителя ми и той не забеляза да и има нещо само ме посъветва да си взема 9-ки струни. Ако и имаше нещо щеше да знае опитен е и има много китари, разбира човека. Калин се казва от Варна :lol:.

:(

Ако някой ползва Guitar Rig 3 софтуерният процесор съвети може ли да даде за оптимална настройка?

 

П.П. - бързо свикнах да заглушавам горните струни така, че проблема общо взето за сега е решен.

Редактирано от LucaTurilli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало - ползвай GuitarRig 4 или Revalver 2/3 :).

Иначе в графата Amps има симулации на известни лампови усилватели.

Ако не знаеш кой усилвател и/или педалче за какъв звук се ползва, потърси информация за това с какво свирят някои от твоите любимци, а и прочети повечко за историята на китарните усилватели, електрическата китара и т.н.

Също гледай клипчета в тубата с различна техника.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Или струните са изтрещели или нещо по тръс рода... Иначе зася бичи на симулации докато сбереш пара за нещо реално, но пък там ти трябва свестен комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.