Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем след смяна на говорител


Recommended Posts

Здравейте! Реших и аз да направя почти задължителната смяна на оригиналният говорител на Суперчампа с Еминенс. Направих смяната но .... никакъв звук. Иначе кубето си свети лампите му и те само дето нищо не се чува. Пробвах всякакви врътки обърнах поляритета дори върнах стария спийкър без резултат. Не ще да пее и туй то. Та се обръщам към вас като врели и кипели за съвет.Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не се е случвало на друг от форума. Аз ще продължа да ви информирам за ситуацията. Може пък да е полезно за някого. Включих лайн аута н Фендера към компа и си прозвучаха и двата канала. Това според мен би трябвало да означава,че пре ампа е ОК. Изчетах снощи куп коментари във форума на Фендер и намерих подобен проблем. Оказало се лампа 12АХ7 , която си светила и даже след като я сменил човека я сложил на друг усилвател и там си работела нормално !!!!! Колкото и шантаво да звучи всичко това реших да пробвам. Извадих едната 12АХ7 на В-туина и я хабучих в Суперчампа. Познайте? .... Никакъв звук. Върнах всичко по старо му и сега се надявам на колегата Фендер_стр да оправи проблема в събота. Айде чау и блазе на тези дето им работят амповете :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Него пускай повече!Ако все още не си скапал изходния траф и/или крайните лампи може и да се разминеш евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го пускал без говорител. Не съм гений на инженерната мисъл ама си знам урока. Освен това ампа си има защита (бушонче) ,която си е съвсем здрава. Бе всичко си свети ,реагира само дето не пее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... и аз имах Супер Чамп, и аз му смених говорителя с Еминенс.

Нямаше никакъв проблем.

Виждам, че си се сетил за всичко, което може да е объркано при свързване...

Да не е нещо кабела амп-говорител?

Ако можеш пробвай с друг кабел....

Дано не е нищо сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела е Ragin Cajun 10'' ,75W, 8 oma. Класика в жанра. Само да не беше се случила тази тъпотия. Вчера не ми се занимаваше и не съм пипал нищо. Но днеска тествах кабела по идея на колегата щурчо и се убедих че си е наред. Тествах и двата говорителя само за да се убедя още веднъж че са си наред. Самия амп не смятам да го отварям не съм толкова вещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.