Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция при софтуера


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Много приятели, които са свирили вкъщи, казват че, това, че ефектът е цифров, и има латенция им пречи да свирят. Аз такъв феномен не съм усетил.

Вярно, че на някои стари звукови карти закъснението е голямо(20-30 мс), но аз използвам ASIO 2.66 ms, и не мога да го усетя изобщо. Като се има предвид, и че на софтуера му трябва време да си напреви изчисленията, излиза че общото закъснение е към 4 мс. Все едно сте на метър и половина от кубето. Вашето мнение по въпроса какво е? Оправдания ли си търсят приятелите ми, или са прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка имам много странен проблем точно с такива джиджавки. Свалих си един ApliTube, който е standalone и ми дава някаква латенция, която по преценка на ухото ми е към 15-20 милисекунди, което е доста странно, щото картата ми работи с 2 мс закъснение (M-Audio FireWire Audiophile) и се чудя дали всъщност проблема не е в софтуера. Програмката се казва AmpliTube UNO и ако някой я е пробвал, ще се радвам да сподели какви са му впечатленията от латенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм ползвал този фрий амплитуб и супер ме накефи, като звук и е доста удобен , при мен нямаше допълнително закъснение .....аз съм с Аудижи1 /5мс закъснение .. просто споделям де .....

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм ползвал този фрий амплитуб и супер ме накефи, като звук и е доста удобен , при мен нямаше допълнително закъснение .....аз съм с Аудижи1 /5мс закъснение .. просто споделям де .....

Някакви идеи защо може да се получава така при мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея. Иначе през друг плъгин всичко ОК ли е?

Това RME какви пари е? Какво закъснение има, и какво съотношение сигнал/шум на входа?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея. Иначе през друг плъгин всичко ОК ли е?

Това RME какви пари е? Какво закъснение има, и какво съотношение сигнал/шум на входа?

RME започват от 5-600 евро ...:)

1.5 мс (64 samples) ( и верно успяват ма'а му стара :) )...

Останалите параметри също са много много добри и саунда също, но на съответната цена.

На чети:

http://www.rme-audio.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка имам много странен проблем точно с такива джиджавки. Свалих си един ApliTube, който е standalone и ми дава някаква латенция, която по преценка на ухото ми е към 15-20 милисекунди, което е доста странно, щото картата ми работи с 2 мс закъснение (M-Audio FireWire Audiophile) и се чудя дали всъщност проблема не е в софтуера. Програмката се казва AmpliTube UNO и ако някой я е пробвал, ще се радвам да сподели какви са му впечатленията от латенцията.

ми ако споделиш конфигурацията на пц-то може и да са измисли нещо :)

аз имам супер груба латенция ама при мене е от пц-то, не от картата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятели, които са свирили вкъщи, казват че, това, че ефектът е цифров, и има латенция им пречи да свирят. Аз такъв феномен не съм усетил.

Вярно, че на някои стари звукови карти закъснението е голямо(20-30 мс), но аз използвам ASIO 2.66 ms, и не мога да го усетя изобщо. Като се има предвид, и че на софтуера му трябва време да си напреви изчисленията, излиза че общото закъснение е към 4 мс. Все едно сте на метър и половина от кубето. Вашето мнение по въпроса какво е? Оправдания ли си търсят приятелите ми, или са прави?

а колко струваше твоята карта?

трябва ми някаква, която може да си позволи един средностатистически мерзавец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка имам много странен проблем точно с такива джиджавки. Свалих си един ApliTube, който е standalone и ми дава някаква латенция, която по преценка на ухото ми е към 15-20 милисекунди, което е доста странно, щото картата ми работи с 2 мс закъснение (M-Audio FireWire Audiophile) и се чудя дали всъщност проблема не е в софтуера. Програмката се казва AmpliTube UNO и ако някой я е пробвал, ще се радвам да сподели какви са му впечатленията от латенцията.

ми ако споделиш конфигурацията на пц-то може и да са измисли нещо :dance:

аз имам супер груба латенция ама при мене е от пц-то, не от картата

PowerBook G4 на 550 MHz (еквивалент на Pentium 3 на 1 - 1.2 GHz)

M-Audio FireWire Audiophile 4 in/6 out (s/pdif in & out)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с еСБи лайф за 30 лв. с КаХикс драйвери, откато съм ги сложил не съм имал никви драми, свиря си на 2и нещо мсек, но и на 5 и малко не усещам ник'во закъснение. Иначе "Нуендото" ми е натрещяно с плъгини догоре. Всички работят, само дето аз не знам за какво ми са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИБобз аз съм с п3 на 1 гигахерз и имам такива проблеми ;)

май проблема е в наще телевизори

Проблема по-скоро е във софтуера, щото с други програми и с по-скапани карти и пц-та на по 400-500 мхц не съм имал латенция, която да ме притеснява.

Ама то е така с фрии програмите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.