Jump to content
Българският форум за музиканти

Учебници


Recommended Posts

Къде могат да се намерят учебници по акустика/звукозапис, и т.н.

Нямам пред вид тези, дето ги има по нета, дето са пълни със съвети как да смесим касата, какъв реверб да подберем за еди си кое, ами по-специализирана литература.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Отново в нета, разбира се. :) Например, чрез eMule. Можеш да намериш много неща, ако търсиш коректно. В Интернет си има всичко - от пиле мляко, включително и специализирана литература. Примерно, имам тук една "Професионален дизайн на озвучителни системи". Две по акустика, едната - 600 страници. И някои други неща със синтез свързани. Може би някой, който е повече насочен към озвучаване и тонрежисура специално и се занимава с това предимно, ще каже по-добре и по-подробно някои заглавия/места и т.н..

Провери в Мулето с някои ключови думи, за които се сещаш. Един куп PDF-и би следвало да се появят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва нещо, драсни. Макар да не се сещам на момента как 50-мегабайтови ПДФ-та мога да пратя, че и запряха фрии-сървърите.

Значи, двата по акустика обхващат закони в акустиката, психоакустика, електроакустика и т.н.

А другия не съм го разглеждал много, но се съсредоточава към акустиката на църковни помещения, храмове и т.н. (което, поне за мене, ми се вижда любопитно).

Редактирано от Craig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

хей Крейг, можеме ли нещо да се разберем да обменим учебници и най-вече ти да ми дадеш :happy: щото немам достъп до емюл :wall:

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли начин да се качат на някое по-удобно място и Аз проявявам интерес.

Намират ми се доволно книжки по електроника, акустика и озвучаване, ако някой ги търси от Търговище/Варна мога да му дам за преснемане.

В електронен вариант, все още нямам много от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз си купих/ поръчах една книжка която ми е много полезна

----------------------------------------------------------------------------------

70583z.jpg

Тонрежисура и виртуални студийни технологии

от автор:Адриан Георгиев

Настоящият учебник съдържа описания на основните устройства и дейности, свързани със студийния звукозапис. Той може да бъде разглеждан и използван като ръководство за изграждане и оборудване на домашно студио, но основният акцент е насочен към запознаването на начинаещия потребител (и не толкова начинаещ) със студийните техники за запис и обработка на звук. Напоследък, особено след бурното развитие и поевтиняване на компютърната техника, стана възможно изграждането на самостоятелна (домашна) цифрова музикална работна станция, а това само по себе си вече е голямо предизвикателство. Основните трудности тук са свързани с факта, че тази работна станция, или т.нар. студио, е виртуален еквивалент на голямо звукозаписно студио, и ние трябва да познаваме възможностите му, а също така да знаем какво искаме да направим.

 

Учебникът е предназначен главно и преди всичко за студентите от музикалните специалности в страната, които изучават съобразно своя учебен план дисциплината “Тонрежисура”. Той може да се използва и от всички музиканти и любители, които искат да се запознаят с проблемите на виртуалните студийни технологии и на тази основа да изградят собствено студио за звукозапис.

 

ето ти линка : щракни тука

аз лично съм адски доволен препоръчвам я на всеки, ако сте от София купете си я от книжарницата, ако не сте поръчайте я по нета излиза ви общо 10лв. (адски малко за това златно издание)

ииии.....ти я носят на вратата :)

препоръчвам я на всеки :)

Редактирано от Начинаещ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Адриан Георгиев има още няколко книжки с подобна насоченост.

Има и една по-специално за кюбейс и тонрежисура, една за основи на музикалните компютърни технологии, една за финале- нотираща програма за предпечат и т.н. Всичките ги има в нотните книжарници из България, както и в книжарниците на Универитета.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адриан Георгиев взима статии от нета и превежда :)

нищо авторско няма в неговите книги :)

не че има нещо лошо :) просто отчитам факта

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 12 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.