Jump to content
Българският форум за музиканти

Вечният въпрос!?


Blind_Fury

Recommended Posts

От край време се чудя кое е по-добро: Примерно бюджетът е 600-700 лв. .Евтин усилвател (фендер примерно) с гаден драйв , а с останалите пари хубав дисторжън или скъп усилвател с як драйв, но без педал?

Чакам предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти сам мисля, че си си отговорил. Ако имаш готин усилвател с як драйв, защо ти е педал, като вече имаш як драйв?

 

едит

помислих още малко по начина по който си задал въпрса - виж и другата част на изречението: евтин усиливател с як педал отпред (само дето звука на педала ще бъде обработен и оформен в евтиния усилвател) има ли смисъл?

 

:recourse:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обзаведох се с ето това комбо http://www.behringer.com/EN/Products/GX108.aspx. Гейна му е по-скоро овърдрайв, а ми се ще да го окомплектовам с едно по - здраво ефектче, като това http://www.behringer.com/EN/Products/HD300.aspx. Само, че прочетох някъде, че силно изкривените звуци при силни нива на звука могат да повредят говорителя /като се има в предвид, че модела е Cool retro design - имитира класическите усилатели с по-слаб дисторшън/. Дайте съвет, удачно ли е да закупя дисторшъна. Да ли не беше пък по-удачно да си бях взел BEHRINGER GM 108 със сумати вградени ефекти. И тогава пък защо FIREBIRD GX108 е със 20 лв. по - скъп от BEHRINGER GM 108. Ако може някой да ме светне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време се чудя кое е по-добро: Примерно бюджетът е 600-700 лв. .Евтин усилвател (фендер примерно) с гаден драйв , а с останалите пари хубав дисторжън или скъп усилвател с як драйв, но без педал?

Чакам предложения.

 

Aко искаш да си купиш спортна кола, какво правиш? Купуваш Голф и го тунинговаш или си купуваш Тойота?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно бюджетът е 600-700 лв ... скъп усилвател с як драйв, но без педал?

 

Както те посъветваха всички, по-добрият избор е скъп усилвател с як драйв, но правя две допълнения:

1. 600-700 лв няма да ти стигнат за скъп усилвател ...

2. Ако вземеш такъв усилвател, за да ти криви яко, в случай че нямаш - си требват и подходящи адаптери (сложи ги още 300 лв).

 

П.С. под як усилвател говорим за глава и кабинет, нали?Главата може и да е транзисторна, пак има хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така като слушам автора на темата си мисля, че едно Рандалче примерно точно от тия - 600 - 700 левовите примерно ще му дойде много добре. Хубави са, а ми се струва че човека търси резачка. Има и много други възможности де, но за тия пари човек вече може да се сдобие с доста добър усивател, макар и да не е Топ ъф дъ попс :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако китарата му струва 400 лева, дали има смисъл да слага адаптери от 300... защото звукът ще се подобри, ама дали ще си струва инвестицията?

За 600-700 лева не може ли да се вземе някое прилично комбо втора ръка? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и на мен да дадете съвет, като начинаещ - та и аз да се пробвам да засвиря нещо от Metallica, Iron Maiden. Писах малко по-горе. Естествено моят ценови деапазон е доста по-надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако инвестираш в усилвател с добър чист канал и хубав 12 инча говорител + някакъв педал има смисъл.Примерно едно MV3(100-150 лв) + 1X12" Celestion кабинет(~200 лв) и някакъв педал е доста вероятно да свири по-хубаво от Рандал за 600-700 лв.Тези стари лампови усилватели са доста подценявани според мен,а свирят доста приятно.Хубав усилвател е за предпочитане пред лош такъв + педал.Въпроса е че не винаги по-скъпия е по-хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка кое е по - добро аналогово моделирани ампове, като Behringer GM 108 V tone или обичайния амп с гейн и допълнително закупен дисторшън педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка кое е по - добро аналогово моделирани ампове, като Behringer GM 108 V tone или обичайния амп с гейн и допълнително закупен дисторшън педал.

Аз имах GMX 110 и допълнителен педал не му трябваше. Имаше си даже и процесор освен аналог моделинга и всичко звучеше добре за парите си- 350 лв ново :hysterical: Даже имам един приятел тука със скъпо кубе Tech22 което е подобно на това само дето струва двойно и звука според него е почти без разлика. А неговото е без процесор(тунер, хоруси, уа и дилей и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.