Jump to content
Българският форум за музиканти

Where Do We Go


Recommended Posts

Where Do We Go - Take 1

 

Музика (идея, хармония, клавишни, заглавие на темата): Александра Зернер (Aquarelle)

Аранжимент и всякакви струнни чудеса: Боби Зашев (BlueZone)

Измисляне на текст, мелодийки и гласченца, изпяване и пр. - моя милост.

 

Има още малко до края, но... изпитах потребност да си "освободя ума" от направеното дотук.

Разбира се, Aquarelle (авторката) дори не подозира, че в този момент пускам парчето във форума (въпреки че принципно сме се разбрали). Но това е моето малко "наказание", задето ми сподели, че искала да изхвърли песента "в коша". ;)

 

<Цък!>

 

To be continued... :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного, много готино :yes: Култови сте цялата банда ;)

Зашев е с култов аранжимент, както винаги.

 

Ще трябва да пусна нещо различно от Чело коте книжки май за колаборация, а ? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем не преслушвам всичко в раздела, но след последните две неща, които аз пуснах, досега не съм срещал други, които да са за коша. Тази идея не прави изключение и колаборацията ви според мен е много успешна! Вокалът залепва много добре. В добавка, там, където е пипал Зашев, не очаквам да чуя нещо лошо. :yes:

Да се завърши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и на тримата! :offtopic-001:;) ;) Много свежарско парче! Напомня ми "The offbeat of avenue" на Manhattan Transfer.

 

 

Тъй, сега и ред на критиката ;)

 

- малко ми е мъглява структурата на песента, имам усещането за един безкраен припев, може и да греша

- според мен аранжиментът на места трябва да се олекоти, да диша песента, малко е натрупана с хубави идеи и инструменти, но се губи мярката

- интродукцията е много приятна, но баш в началото й барабаните твърде дълго стоят самички и звучат сухо

- финалът е недовършен според мен, нищо че е инструментално затихващ. Най-малко очкаквах така ненадейно да завърши песента

- и за кака една забележка :greenangel: : третия глас на бековете ти, в които си вложила много творчество, изпъква и някак звучи изкуствено и не намясто.

 

 

 

 

Критичния Полифонец ;)

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, на мен именно богатството на аранжимента много ми харесва. Ако ще се олекотява, може би малко изваждане в началото би било по-добре, за да се запази повече енергия за към края. В структурата мен лично нищо не ме смущава особено (като се има предвид, че приветствам извънстандартни и свободни форми).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олелееее...какъв вид е добило това парче...чак се изумявам :P

Добре, че не я захвърлих тази идея... Ангелинке - чудесни неща си сътворила :)

 

П.П. Аз също очаквам да чуя цялото парче, защото принципно има още две части и разни припеви след сегашното затихване.

Waiting for the punchline :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати сухия лак - ще се напука от суша! И на BlueZone даже му е изсъхнал лака :greenball:

 

Това трио сме го чували и преди - и можем да очакваме само чудеса от тях :)

 

Дори от работен откъс си личи класа - от всеки един. Освен като инструменти и глас, много добре се допълвате с ролите си в създаването на музиката: идея -> композиция -> аранжимент -> още идеи -> още аранжимент -> изпълнения -> продукция. Направо сте си 'банда', ами що не си се съберете в студиото вместо да си подхвърляте МР3-йки и после BlueZone да шие чудеса от тях? (Освен ако не си уеднаквите записната платформа - тя на 2/3 май е уеднаквена - и да си споделяте проекти).

 

И аз бих искал да чуя малко повече 'въздух' (минималистични моменти) в аранжимента, но не е вярно че е перманентно претоварен. Където трябва си олеква забележимо: на "куплетите" (ако са такива, примерно 0:33, 1;35) точно както трябва да отстъпи място за неподсиления соло вокал. Има си и локални градации, и кулминации - шапки долу на BlueZone. Пък и това си е още само откъс и то работен - ще се пипа още немалко.

 

Чакаме още - и завършеия продукт!

 

:thumbs_up:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух го и това. Според мен нямам какво да му се олекотява на аранжимента, малко още като се избара микса (и аз пък как говоря все едно разбирам) и всичко ще си дойде по мястото.

 

Иначе много свежарско и яко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бати готиното хитово парче!!! Как в коша, wеее??? :)

Ако това парче се завьрши, с кеф ще си го слушам - и бих си го купил от iTunes... ;)

 

Много яко обьркващо влизане на барабаните! :greenball: Само малко по-ритмични брейковете :)

И вокалите са много готини! :)

Че и балалайките :D

А за струнните да не говорим... :thumbs_up:

 

А една жицА?

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви...

... Да се завърши!

Тъй вярно! :greenball:

(Този тон не търпи възражения, а и топката е у мен...)

 

Polyphone, вероятно имаш право за баланса на по-ниските партии. Смесвам на слушалки с опция да не напрягат слуха. И в тая връзка не ми "прострелват слепоочията" с баси. В резултат - при прослушване през колони понякога съм се изненадвала неприятно от преекспонирани ниски гласове. Сорри... :thumbs_up:

 

Алекс, много ми е интересно имала ли си някаква идея за основна мелодия или поне за припев...

 

Ивелине, а за "неритмичността" на барабаните..., бих добавила, че и в мандолините се долавя едно топуркане.

Не съм говорила с Боби, но си представям, че това е преднамерен ефект. Така бендът има едно леко флегматично и малко наивно звучене. И точно този контекст позволява какви ли не акцентчета, градацийки и "джвъчки" - в насипно състояние.

 

Например, китарките във втория куплет са "непреодолимо препятствие". Трябваше да ги заобикалям, да тангирам по тях, да свалям шапка учтиво и да казвам: "Добър ден", избягвайки челни сблъсъци. :)

И то точно това му е готиното..., защото изгражда атмосферата на парчето.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, чух едно парче преди време с разклатени каси - отначало ми беше странно, но после почна да ме кефи (от последния на Стиви), та разбирам за какво говориш.

Друго което забелязах на 17 слушане беше че на припева ми липсат инструменти в "средата" - китарите са от едната страна, а стрингс и органа от другата и се омесват - и май само пианото е в средата, но ми се губи на припева...

Имаче атаката на балалайките придават високи както райда и ще е гот да не са от една и сьща страна за да има "игра", а ако и органа отиде по кьм средата ще "отпуши" цигулките, които сьщо са лежащи.

 

Много потенциал виждам в това парче, за това и се задьлбочавам!

 

Градацията - вокалите са много яки, но идват малко в повече на пьрвия куплет, както и инструментите от куплета кум припева влизат последователно, от което се губи "БУМ"-а на припева и градацията е прекалено плавна. Това може би ииаше в предвид с "безкраен припев", Vodaphone :P

 

Забравих да напиша още преди - пеенето много ми хареса! ;)

 

Чакам BRIDGE с огромно нетьрпение!!!

 

На 27 слушане чух и текста :D много готин-философски, чак ме депресира с това close our eyes...значи действа! :)

 

Аве кво е тва - уорабаааааа??? :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.