Jump to content
Българският форум за музиканти

Ак. китара - Fishman Rare Earth Blend


synchu

Recommended Posts

С микрофон, без абсолютно никакви корекции, освен компресор за нивото. Микрофонът не е най-подходящия за запис на акустични китари ...защото не е много чист. Но другите, които са подходящи са леко в запас.

FLAC File - High Resolution

MP3 - 256Kbit

 

excuse me playin'...

 

Мше трябва да го запиша с подходящите май, че т'ва мноо среднисто и тук таме в ниските много траш настава :) Но дава хидея и освен т'ва с малко Кю и Върб ше бъде приказка ;)

 

И ...малко по-късно....с по-подходящ мик (SD):

MP3 - 256Kbit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаше толкова ниски среди, тоя саунд даже ме кефи повече от първия ! Много харен бре Танасе !

 

Ти нали беше споменал че опъваш 13-ки струни ? Ей така, да съм наясно, че ми е интересно ;)

 

И се хващам на баса, че това като си го свирил бебока е спял ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не е много леко :icon_shithappens: Но сега като ги преслушах на прясна глава и уши ...и първия микрофон никак не е лош - даже си е добър :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама ме хащаш в командировка - а микрофони не се оценяват на лаптоп :cheers: Нито дори на слушалки (поне не като моите, с които се приспивам по самолетите - активно шумоподавящи - в никакъв случай не студийни). Ще послушам, ако е речено, като се прибера.

 

Но и на тази не-меродавна 'система' ще са верни следните наблюдения:

 

1. С микрофон си е по-добре дори от най-добрите адаптери. Откривам препечения хляб, но щом и тука се чува - не остава съмнение.

 

2. Няма 'правилен' микрофон за акустична китара. Едни пишат с малки диафрагми, други с големи. Трети - с комбинации, в които нерядко влизат и лентички, и динамични микрофони (от скъпите, не сценични 58-ци). Всичко е 'според зависи'.

 

3. Все повече ме удивлява доколко маниера на свирене и почерка на китариста може да променят дори звука на китарата. Вече го отбелязах, анализирайки самплите на Visiondan - сега го забелязвам и при тебе. Аз ЛаривЕта не съм порбвал в ръцете си, но съм чувал и записи на артисти, и търговски демо сампли. А това звучи малко по-различно. Вероятно звучи Synchu.

 

След седмица може пак да кажа какво чувам от микрофоните на монитори.

 

В.

 

П.с. И още веднъж :thumbs_up: за свиренето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanks ;)

 

Под "правилен" микрофон, в този случай имам предвид - от моя набор микрофони, тези които най-много ми харесват като звук за акустична китара в солово изпълнение. Просто беше наблизо този ;) А иначе правила няма :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Още един кратък (малко неперфектни условия - "В търсене на Немо", малки момиченца) с микрофон :D

http://music.synchu.com/Larrivee_Bors.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.