Jump to content
Българският форум за музиканти

┼ чалга ┼


Kurt Uvash

Recommended Posts

Понеже има срамежливи певци и певици, които с половин уста се назлъндисват дали да се пробват в така оплювания чалага стил, пускам парче (сингбек) на песента на Софи Маринова (оркестър Супер Експрес с художествен ръководител нямам идея кой):

 

Плачещо сърце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... искрено се надявам това да е бъзик или в по лошия случай некотролируемо чувство са автореклама щото същия сингбек вече беше пускан в отделна тема , пак без ясни причини , но със ясното уточнение кой го е правил .. казвам без ясни причини щото първо стилистиката всичкия знаем , тя вони отвсякъде и може да доведе до масови оповръшания ... второ самия сингбек или по точно начина по който е направен бидейки твърде стандартен и в не малка степен посредствен , не предполага по никакъв начин да се обнародва още повече с цел , някакви пичове или девойки да се правят на поп фолк певци , мисля че някой от модераторите трябва да се намесят - не че съм за цензурата , но за чалгата ТРЯБВА ДА ИМА ... освен това добронамерена препоръка към автора Kurt Uvash - много хора в къщите си се занимават с редене на ноти като хоби с програми от типа на Фрути луупс , Рийзън , Кюбейс и т.н. , това обаче не означава че всеки от тях час по час трябва да споделя всичко което е направил , въпреки че напоследък това се превръща в трайна тенденция особено пускането на миди файлове теглени от нета , с всичките им грешки вътре ... знам че сигурно има тръпка в това през 15 минути да пускаш нещо във форума , но също така знам че повече от хората тук имат нерви а предполагам че голяма част от тях също и някаква ценостна система , с която по никакъв начин не се връзва наличието на блейбеци на поп фолк певачки от типа на Софито , да не говорим с цел някой да се прави на чалгаджия отгоре ....

 

..... а иначе това , че има хора които държат се говори за тях , като през час по час са готови да напомнят за себе си с нова тема не ме притеснява , притеснява ме това - знам че никъде във форума няма надпис

 

'' ЗА ЧАЛГАДЖИИ И ПОДОБНИ ЗАБРАНЕНО ''

 

... та притеснява ме това че има хора които не свхащат че всъщност надписа го няма просто щото всички са наясно че той се подразбира ... но наличието на тази тема доказва че явно има пробив с сигурноста , както се казва в някой филми ..

.... искрено ми се искаше да нямах повод да пиша всичко това ... обаче имах . Цеко :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък реших да послушам Ивелин в раздел "Кавъри" и да се абстрахирам от поп-фолк асоциациите на роден терен. Също, по отношение на музикален капацитет, не бих казала, че го причислявам към категорията "разни".

 

Не мога да коментирам качествата на сингбека, но той стана причина да чуя парчето на Софи за първи път.

И намирам сериозно предизвикателство в пеене на подобен род музики, затова реших да опитам... ;)

Не мога да изпея този български текст, той е кошмарен и стои много пошло.

 

Измислих си... звуци. Представих си как ми звучат думите в пеенето на Aziza Mustafa Zadeh или на Nusrat Fateh Ali Khan. И просто уподобих някаква такава фонетика, но се старах измисленото да звучи наистина като думи.

Не знам азерски или урду... ;) Дано не съм казала нещо идиотско! :girl_witch:

 

Все пак побързах да стъкмя този 50-секунден семпъл преди модовете да изпепелят темата.

От мен няма никакъв проблем, ако сметнат, че опитът уронва ценностните устои на форума.

Гледала съм да се пазя от "груб натурализъм"..., но не слушайте, ако сте с по-слабо сърце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цеко, разбира се, че е за шега. :)

Аз лично го направих заради проба за микс на нещо, което никога не бих правил. Това е.

 

Ангелина, какъв прекрасен език. Цигано-турско айляшки, но пък се връзва идеално!

Някой ако избичи и китарно соло ще е повече от добре. Само предлагам, не искам никой "да се мърси". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ангелина, какъв прекрасен език. Цигано-турско айляшки, но пък се връзва идеално!

Да, а в превод най-вероятно идва като:

Бе сгладне и честлинните комбурси... :)

 

 

 

П.П. Знаех си, че съм native от "шайените" (малко на боя не го докарвам, ама не моа 'сичко).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.4shared.com/file/130570184/618a...a_gavra___.html

 

Ето го китарното соло. Поздрав за фолклюбителите. Който го издържи цялото се опасявам, че може много да му призлее. :icon_shithappens:

Аз не се чувствам омърсен, но се притеснявам да не ме погнат със сопи и от двете страни на барикадата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

чалга или не , Софка пее зверски и мисля че е грехота някой да си криви каквото и да било.

с този пост не защитавам ничея позиция ,....просто сух факт!

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ае няма такива работи кой пеел зверски и кой не, заради тия гадните чалгари , всичките ми набори се смеят що съм бил рокаджия що не съм бил чалгаджия, кой слушал РОК ???? Те развалиха българите.... винаги ще ги редя тия убитаци....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки тук е малко или повече рокаджиА. малко са музикантите .......не го приемай лично ..просто факт....и аз не се числиа към музикантите като категориа ...най-малкото защото съм Паркетолог! :(:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.