Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е басът?


разбойник

Какъв е басът?  

178 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

В момента ( а и от доста време насам ) съм с един Charvel (by Jackson) активен, 24 прагчета и съм супер доволен

Но скоро ще взема една Yamaha TBR 5 fretless и започвам да копая на 5 струнен. Май ще видя доста зор :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами @Кала, ето в тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=6585

трябваше да се изфукаш, ама нищо. А честито и да си свириш с кеф на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, предпочитам да кажа "хоп" след като вече скоча:) @Разбойник, тоя neck-thru нямаше как да го сгъна на части в куфара, а и нямаше абсолютно никакви проблеми с прекарването насам. Мерси за пожеланията, медения месец върви по план:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте знайни и незнайни мъченици, търсещи истината в басовите трели.

Не съм редовен зад своята мотика,

но и се кефя :guitar: ,

та се чувствам длъжен да я парадирам:

 

ROCKY пресижън бас /рязана версия на Фендър/ . 4 струни. Но свири:metalist:

 

Какво повече му трябва на човек??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

свиря на mtd-saratoga5 актиен с нормална настроика 5струнния бас е по комлексен инструмент според мен. Когато свиря за удоволствие рядко използвам 5та(В) малко ми липсва 4 струнния (има си предимствата) фретлеса и контрабаса са екстра която бих искал да мога да си позволя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа,от оняден вече свиря на 5-струнен...Няма спор-дава много повече възможности-тонални и технически-от 4 струнния.Все пак това не е определящ фактор за по-добро свирене-всичко зависи от оня дето държи инструмента...

Та преди няколко дни се сдобих с чисто нов Washburn XB-125 и съм много доволен от звука,усещането и вс.останало... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В момента свиря на 4-струнен Peavey Milestone IV. Очудващо многофункционален е - с правилната апаратура вади всичко - от King Crimson до Carcass. Далече е от най-доброто, но си беше любов от пръв поглед и липса на пари - от втори :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз свиря със същата китара Peavey Milestone IV. Специално за мен това е много удобна китара. Много се учудих преди време на мнението на

 

wessy:

Peavey Milestone IV 4-струнка в Ре пусната

не са смейте не е мой не бих дал пари за такава

провалена китара. Просто ми е на гости от 2 месеца

бтв на сухо е готина

 

 

Явно много е важно къде е правена. Рядко се получава да си вземеш нещо от магазина и да не се наложи да пипаш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stagg sg 4 струни, настройката си е стандартна

 

Тук се пише на кирилица! Преди да изказвате мнения, моля прочетете правилата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз свиря със същата китара Peavey Milestone IV. Специално за мен това е много удобна китара. Много се учудих преди време на мнението на

 

wessy:

Peavey Milestone IV 4-струнка в Ре пусната

не са смейте не е мой не бих дал пари за такава

провалена китара. Просто ми е на гости от 2 месеца

бтв на сухо е готина

 

 

Явно много е важно къде е правена. Рядко се получава да си вземеш нещо от магазина и да не се наложи да пипаш нищо.

Определено страхотна китара, а и аз бих запитал оня, дето я е охулил така следното: "За какъв Майлстоун ІV не би си дал парите? За ония от по 500 кинта или оригинален Пийви, пък макар и Майлстоун?" Не че нещо, ама аз предимно на Пийви свиря...

Тя че Майлстоун серията е нисък клас - нисък е, но че е култова също е всеизвестно. И си вади екстра звук. Зависи от разположението на адаптерите (има няколко варианта, със сигурност повече от два) и най-вече от онова, което написах по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам си един доста домашарски басс: тялото homemade от явор, ernieball струни (n1), и некъв швеицарски гриф (!!), дето баща ми го е сглобил преди 15 години, свирил е в група с него.

Тия дни вече го използвам главно аз, живот и здраве да събера пари за ErnieBall басчето дет така съм му метнал око, обаче колкото и да съм сравнявал самоделния бас кърти яко!!!

 

Моля, придържайте се към правилата на форума и пишете на кирилица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.