Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Това момче ме изненада с чудесна композиция!

 

DREAMMIND, надявам се измисленото от мен да ти допадне... :girl_witch:

Май го направих много различно от всичко, което съм пускала във форума.

Wait for the intermezzo...

 

MAD Song

 

---

МодЕдит: Позволих си да сложа работещия вече линк и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някъде другаде да се шерне по възможност , че от този сайт чувам само нещо като развален грамофон + детски синтезатор.

:girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Убаво ! :D

 

Един Въпросчо, обаче, мъчи моите уши - гласът звучи "подмладен", тийнейджърски. Това търсен ефект ли е, предвид явната обработка на вокалните партии ? :blink:

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry,

4shared се батиса. Реже го с 20 секунди накрая.

 

Всъщност, записът на гласовете е "странен", защото съм го правила... аз. :blink:

И съм се опитала да го докарам със суха бленда и някакъв измислен ефект, малко както са записите на Аланис Морисет.

То и хрумванията ми са странни в този вариант.

 

Ако успея да го кача и на другия сървър, ще пусна още един линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, Морисетски-и, рай'ш ле ! :D Ако махнеш ефекта и загрееш с разпъване на устата чрез метода "вафла нАпреко", ще го докараш досущ като нея :blink:

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти никъде няма ефект.

Истината е, че съм копирала едни и същи писти на два канала и само съм поразместила панорамите на вокала. След което съм дръпнала и двата канала надолу като децибели.

 

Иначе... така съм си го изпяла. Просто... експеримент.

Всъщност при някакъв друг замисъл може да се получи Джо-Лин-Търнърско (но такива вече съм ги правила).

 

Обаче тракът на DREAMMIND e страхотен! И свирнята също, много ме изкефи, честно! Той е авторът и го чакам да си каже думата... :blink:

Редактирано от Angelina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hooray: Angelina Президент! Супеееер много ме изкефи ;):godbless::godbless: , просто не мога да спра да слушам от одеве и ще има ощееее мноооооооооооого слушания. Мнооого музика си вкарала :recourse: страхотни неща.

 

Ето и в 4шаред.цом

 

http://www.4shared.com/file/126064305/9065...elina-_Mad.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да го чуя и аз най-сетне, щото от първия линк звучеше на пресекулки все едно е 8-бита.

С един приличен микс ще заспи. Вокалите трябва да се пренесат с ревърбче навътре... по-дълбоко. А на акапелния хор трябва даоста играчка с EQ и ревърба и хорусче.

 

Иначе песента не е в моя стил, но става за хитче в стил Anouk - It's so Hard. :P

Nobody's Wife е друга ракия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента и свирнята са супер! Моето мнение е, че ако се изпее с оригиналната " Ангелинска" бленда :) и се използват други барабани ( най добре записани "на живо") ще стане върха...ритъм китарите ми са малко "тънки" , но това е вече въпрос на усет ;) Готина е песничката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Мнооого музика си вкарала...

Ох, олекна ми. :)

А ти вместо да се криеш толкова време, вземи свири, записвай и пускай по-активно из форума. (Кой знае още колко хора има такива, дето... не си знаят силата.)

 

@Kurt Uvash, изцяло споделям мнението ти за микса - това е основният дефицит. Качих го пак във 4shared. И в линка на @DREAMMIND сървърът е "отхапал" 20 секунди от финала, но аз зацепих каква сме я свършили. Оиригналният бектрак дойде като мп3 с честота на семплиране 48 000. И аз, главата празна, уж го сейвнах на 44 100, но псле всички тракчета по сесията, и респективно цялата сесия, са се сетнали автоматично на 48 000. Извинявам се, че не съм погледнала преди да пусна.

 

Сега ще деактивирам първия линк и пускам нов пълен и работещ линк (най-сетне :slap: ):

 

 

MAD_DREAMMIND feat. Angelina

 

@Telerig и аз сериозно си го мисля това за по-изчистената бленда. С тия тарикатлъци, дето съм ги опитвала, основните вокали остават предимно на "средни високи" и на места звуча малко като ония злостни джудженца от Twin Peaks, които минаваха под праговете на вратите и говореха като изгълтали балони с хелий... :(

 

Благодаря на всички ви за добрите отзиви и споделения хумор. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайл

 

и аз слушах доста пъти парчето, много ми харесаха китарките, вокалите също, но...ще си позволя да отправя към Angelina една малка забележка

като започнеш да повтаряш mad си мисля, че песента е на руски, толкова меко го изговаряш

това звучи смешно на фона на страхотната песен, но на мен лично ми се набива в главата и ми пречи да се съсредоточа върху останалото

може да съм дребнав или пък да е нещо от микса/ефектите(знам ли, не разбирам), но го пуснах на две мацки(и двете харесаха песента, въпреки че не слушат този стил музика, наистина добра работа сте свършили явно :)) и и двете ми казаха, че произношението на думата им е направило впечатление...

 

така или иначе - рок он :)

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми хареса. Може да има дребнавости за доизглаждане, но съм сигурен, че всички коментиращи го правят само с добри намерения и защото вярват, че можете да го направите не супер, а мега-супер! Успех! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Йеее ,благодяря на всички за отзивите, наистина се радвам ,че ви хареса парчето и още повече благодаря за препоръките, които ще ни бъдат полезни при записа/студиен/ на парчето. :spam:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми хареса. Може да има дребнавости за доизглаждане, но съм сигурен, че всички коментиращи го правят само с добри намерения и защото вярват, че можете да го направите не супер, а мега-супер! Успех! :hysterical:

 

Много благодаря за всички коментари! И аз, като Baby Thomas, съм искрено зарадвана, че пишещите в темата са открили нещо ценно за себе си свръх "техническите подробности", което за нас с DREAMMIND (като новоизлюпен "авторски тандем") е ужасно важно.

Исках да се пробвам за едно такова парче, което да има потенциал да е групарско, живо, клубно - такъв опит не съм правила до момента и ми е интересно, та знае ли се!

 

Непременно ще опитвам още версии на пеенето преди да се организираме за студио. :) И, checho, на всяка цена ще се съобразя с твоята конструктивна забележка.

:slap::rockon::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.