Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще ми а нужна малко помощ


Recommended Posts

Китарата ми ушевадно има нужда да се интонира но просто не успявам да се справя

носенето на лютиер отпада като вариант

Какво се получава.. вземаме примерно 3та струна G на 12то прагче пак си е точния тон но на първите няколко прагчета ми е по-висока.

Бриджа е такъв bridge.JPG

седлото и на пред и на зад го местих но не можах да я интонирам..

 

Ето какво показва тунера на 1во и 2ро прагче

first.jpg

second.jpg

 

в този случай в коя посока трябва да се премести седлото на бриджа и с колко горе-долу и възможно ли е въобще китарата да се интонира така че на всяко прагче да се чува "правилния" тон

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На добра китара почти няма отклонения. На посредствена почти нямаш шанс. :)

Самоцелното местене на седлата напосоки няма да помогне. Трябва да знаеш кога накъде да местиш и защо. Тук има такава тема (мисля Евтим беше обяснявал детайлно), също така го има в .ПДФ менюалите на сайта на Айбънез например. Интонирането се прави по еднакъв начин на всяка китара, така че няма значение каква марка китара имаш. Прочети как се прави и разбери кога накъде и защо се врътка. После става за 2 мин. :whistle:

 

БДУ, сравняват се 12-ти натиснат фрет и флажолета над същия фрет. Ако са ти еднакви - китарата е интонирана. А по праговете имаш отклонения - проблема е в нея и няма как да я натъкмиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този случай, погледнете снимката, половината седла в посока грифа , половината на обратно.

нали не трябва да е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този случай, погледнете снимката, половината седла в посока грифа , половината на обратно.

нали не трябва да е така?

 

В повечето случаи е така.

 

Иначе с евтините китари има проблем с интонацията и трябва да си нагласиш някакво компромисно положение на седлата, така че да ти е максимално вярно интонирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SGZTRWCH1-Features-Bridge.jpg

 

 

Изводът ми е, че трябва да са така^,

ако обаче се налага за настройка на интонацията, може да се обърне някое, с цел да се върне по назад

3379897807_77eb796113.jpg

 

ето тук, ако четвърта струна се налага седлото да е още по назад,

може да се обърне с тази цел.

 

според мен обръщането на седлата от снимката в първият пост ( с винтидж китарата и уилкинсън адаптерите)

е необосновано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се получава.. вземаме примерно 3та струна G на 12то прагче пак си е точния тон но на първите няколко прагчета ми е по-висока.

Първото, което ми хрумва е, че горния бридж (при шийката) ти е висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички че се отзовахте :)

Има голяма вероятност проблема да е от височината на нът-а, но не смея сега да правя корекции защото нямам друг нът :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.