Jump to content
Българският форум за музиканти

Tama Iron Cobra Vs. Yamaha Yamaha Dfp9310


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само едно не разбрах - Пепи Славов какви барабани има ... Сигурно са някои Аматита , щото те нямат YESS система , ама педала е Ямаха ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деца мои :happy: не от4итате факта,4е няма производител в света,които да изработва перфектния дръм сет заедно с перфектен хардуер-целта на всеки е да се зарибявате по марките,без да от4итате техни4еските характеристики и преди6ния опит на хората  и като се развали,да се върнете в магазина и да си вземете съ6тата марка-голяма гре6ка:)Нима ока4ването YESS на Иамаха е техни4еско издържано???????друг път-попитаите колеги от западна  Европа колко пъти са подменяли корпуси заради дефекти,появили се вследствие вибрациите на корпусите,възползваите се и от на6ия опит Пеист605/ако не се лъжа/ -убииствени 4инели?????????Ха ха-убииствен техни4ар като Петър Славов е цепил кра6а,след 2 седмици свирене,обажда се в представителството им ,а от там какво???Помолили са го да не се раз4ува и са подменили кра6овете.Просто не бъдете предубедени.А относно цената 9310 излиза кум 700лв,а Кобрата-над 800-4естито;)  п.с.да не забравя-моят педал е Иамаха735,можете да го пробвате,дали е мръднал след 5-6год ежедневно свирене    :happy:

:evil: яя откаде да започна да се смея.... първо толкова си наясно с чинелите и барабаните че даже сериите не им знаеш , няма 605, има 602. която принципно не е много здрава серия . (не става за здраво блъскане) .и кого мисли че заблуждаваш, като лъжеш, paiste гаранция за чинелите не дават, като излезеш с тях от магазина вече са си твоя отговорност колко време ще са здрави и колко ще свириш с тях, явно твоят кумир, здраво е поработил по въпроса за чупенето, а и да се оплаче какво от това ? на кого ще изреве ? на и без това свитият и заснежен БГ пазар където годишно се продават не повече от 5 нови чинела, знаеш ли как им дреме на признатата европейска марка че някакъв си дръмер БГ дръмер си чупил чинелите на втората седмица, аз като си купя баница не плача че след 10 мин няма, говоря за тия чинели понеже отскоро притежавам почти цял сет от въпросните чинели,които са по стари и от мен, а даже надписите им си стоят. :bravo: толкова си наясно и с хардуера на Ямаха явно. марката изкарва на пазара едни от най качествените барабани, в това отношение и хардуера за тях. може би единствената марка при която хардуера е еднакво добър както при барабаните за 1500лв , така и при барабаните за 5-6 бона. системата YESS, повярвай ми е достатъчно добре изпипана. аз лично от тук присъстващаите не съм чул някой да има проблеми с корпосите,нядявам се и аз да нямам понеже отскоро свиря с тази марка барабани. относно карданите, кво толкова си се запалил, сякаш за теб ще го купуват. и двата модела са от яки по яки. въпрос на фенство. кви са тия конспирации за чупенето на лагери ала бала. нема такива филми,мой. педал от този клас ще те надживеее без значение от марката. и напоследно място наистина ми стана много интересно що за патица си, и кой в крайна сметка си или за къФ се мислиш. имам възможноста да обшувам с доста голям брой признати барабанисти, които изобщо не се държат толкова арогантно като теб и не дават съвети кое е по по най.. в барабанният хардуер.. свери си часовника с този на форума. аз преди да се усмеля да пиша много много време само четях, за да вляза в час и мога да ти кажа че тука има прекрасни и преуспяли музиканти, не само такива които тепърва се учат.

Редактирано от jerry
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hello: Аз лично след дълго оглеждане на този форум и мечтата ми да си купя кардан, разбрах неща които отдавна си ги мисля <_< . Всички искат Iron Cobra... добре!!! И аз свиря с ТАМА обаче това животно в БГ го няма... и просто реших да се спра на този ... "Yamaha DFP 9310" и въпреки, че ямаха не ми хващат окото като барабани (дори малко ги и нехаресвам имам си и теория за това но...) те са световна марка и въпроса е толко глупав колкото да сръвняваш Мерцедес и БМВ. Вярвам, че Ямаха няма да ме предадът и с нетърпение очаквам карданчето си. А за такива хора дето се отнасят към инстументите си като дърт циганин с магаре :virtuoz:) това си е техен проблем. И аз съм чупул някой друг чинел и знам колко бой са отнесли... Не искам да обидя момчето щото не се и познаваме лично ... Но веднъж видях Божо дето свиреше в ПИФ, аз не знам той как не сменя след всяко свирене барабани камоли чинели :D) .. Това е много удряне и много сила. След подобно нещо и от стомана да са ... все е тая :lol:))

Едно да ви кажа ... пазете си нещата които си имате щото не сте толкова богати :lol:)) <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееееееее изядохте го момчето бе <_<:virtuoz::D недейте така :D:lol::lol: той е нов, вчера се е регистрирал ще се поуспокои.....не го нападайте така, че ще си отиде :D Айде лека и яко Foo Fighters <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе какво му обръщате внимание.Нов е.И мене ме насрахте като пелена4е като се регистрирах ама се нау4их да не драсня толкова много :unsure:

Относно сравнението умряло от преди година -вси4ко е въпрос на предпочитание и на възможност,защото все пак никой още не вкарва тама в бг.Относно историята със счупеното 602-и аз съм я чувал .По време на участието на Пепи Славов на джаз фестивала в Montreux му се цепнали фус чинелите и организаторите му подарили нови за компенсация.Не съм твърдо убеден,но ще питам Пепи скоро.

peace :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тука се развива някакъв безмислен спор

все едно да спорите кое е по добро, мерцедес или бмв, рено или пежо,всичко е въпрос на това какво можеш да си позволиш да си купиш, ако имаш в повечко пари ще си купиш ето това:http://www.thomann.de/thoiw2_axis_percussion_a772_doppelpedal_prodinfo.html

или това http://www.thomann.de/thoiw2_sonor_gdpr_prodinfo.html

и Тама и Ямаха ще ти изглеждат като детски играчки, ако нямаш, ще си доволен и от Стагг , който ти се чупи през два дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дамм.. Giant серията е наистина впечатляваща, обаче е още по скъпа и в темата май всъщнопст не се питаше за нея. по тази логика аз винаги ама винаги ще рекламирам ето този педал tmp2e4b2.jpg , много по-евтин, здрав и много много удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Sonor-a може би си прав донякъде,ама да даваш за пример Axis...малко ми стана смешно :headbang:

не виждам кое ти е станало смешното, според теб това е някаква марка от типа на стагг а:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох като чета такива теми направо не ми се говори,първо човек като си купува педал не трябва да се допитва до колеги,защото това е много индивидуално.Най разумно е отиваш в магазина пробваш и ако ти е удобен го купуваш.Има педали които са много скъпи ,но не за всеки стават ,някой е с по голям крак и не му е удобен.Тука само объркваме момчето,недейте дава съвети защото това струва пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука половината свирим с ебати насраните педали....ама иначе много разбирате да е...а

ето я моята любима антика, купих го втора употреба преди 4 години за 150лв.

tama-hp35-camco-bass-drum-pedal.jpg

имам и ей такова...ама според е супер чикия тоя педал....сууупер тромав е

FP7210.jpg

иначе преди няколко дена пробвах ей това

FP-9410_big.jpg

direct drive, супер пъргаво животно...много удобно

 

Кобра от новите, никога не съм пробвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам ти Коко недей така за ефпето7210....аз съм чувал в изпълнение на един добър барабанист че с тоя педал БАЯ неща се свирят,просто е тежичък,иска свикване и настройка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Sonor-a може би си прав донякъде,ама да даваш за пример Axis...малко ми стана смешно :)

не виждам кое ти е станало смешното, според теб това е някаква марка от типа на стагг а:lol:

според мен тожа е марка педал който е безумно скъп но затова пък доста по-неефективен от споменатите в заглавието на темата модели :lol: .вервайте ми за $500 4овек може да си купи нещо доста по-хубаво и полезно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXIS-еми зависи,че е скъп , скъп е , нереално скъп , ма си има някои предимства , това е педал за бързина , никъв пауър ма е бърз , а и степенката е лека и голяма за по-лесно свирене...изобщо такъв педал аз не бих си купил,дори да беше по-евтин..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.