Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво не е наред ?


AlexiLaiho

Recommended Posts

Аз не видях нищо чак толкова забележително в характеристиките на въпросният епифон.

Плащайки тези пари, получаваш китара за толкова пари.

Дали ще е нещо обикновено или ще имаш късмет с по-прилична китарка едва ли можеш да разбереш, преди да си купиш твоята бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Иначе казано някой ден братле като станем по на 40- 50 макар и да нямаме стаж ще си пииваме бирица и ще си показваме един на друг я експлорера я лес пола .... (+ тотален офтопик оригиналния американски страт призведен разбииш ли 2007 годна)

 

:icon_shithappens:

Де тоз късмет.

И все пак ще дойде някой да каже, че неговия Винтидж с нахаризани активни адаптери е по-добрата оферта откъм звук, качество и цена.

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщмост това ESP (ltd) прилича на Леспол само външно - има тънък 24 прагов гриф, заключващ бридж и активни EMG-та, тоест е типична метълска китара, която доста се отдалечава от Les Paul като концепция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:hysterical:

 

Писали сте за Джеймс Хетфийлд, ама той певец ли е или китарист? Или и двете?

 

Страхотен китарист и набеден певец.

Между другото напоследък Кърк Хамет вече не може да се сравнява с Джеймс, като музикант и китарист.

Джеймс има много по-добра техника на свирене и винаги е имал по-градивна музикантска мисъл, докато Кърк винаги си е редувал разпространените във всяка една школа по ел. китара клишета и пръстовки.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Докато продължаваш да се ровиш из дебрите на ''мамините платки'' ще бъдеш

зле информиран за китарките - а това иска доста време, желание и някой други неща.

Представяш ли си, тия гадняри от Гибсън как безпричинно надуват цените...и на 'ко отгоре?!

Гадове, искат да оберат париците на хората а само лъжат, че китарите им стават за нещо.

Даже тука един съфорумец, като си купувал Епифон китайче, пробвал и Гибсън Стандарт.

Да ама НЕ ...Епито било по-яко...

Ама еклипса е...даже и на картинка...

 

Gibson са си хубави китари и съм го написал по-горе, но може ли само заради това, че на едно BFG траснали името на Gary Moore, сменили цветът на боята (защото стилът на боята е същият flamed мисля, че беше), никаква друга разлика и да вдигнеш цената със 1100$??? Логично ли е? Ако поразгледаш из www.gibson.com мнения на китарите, всички казват, че са супер добри, но са с доста завишени цени. Ако бяха оставили стандартният BFG, щях да си го взема, без ник'ви угризения, понеже 1000$ за Gibson, при т'ва хубав, а не като Melody Maker по-горе, който е с отвратителен Headstock.

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Испанския (ESP ;) ) Еклипс прилича на Гиби само по това, че е single cutaway. Супер различни са!!!

 

С този пост се изчерпва и моето мнение по въпроса :)

 

Към metalhammer: Преди да си купя ESP-то, имах парите да си взема Les Paul Standart - долу-горе на едни пари излизаха тогава. Аз предпочетох ESP, а някои от причините са ги изтъкнали колегите по-горе. За момент не съжалих - китарата е перфектна за моите нужди. Виж ако някой ден имам пари за Les Paul Custom, едва ли бих го мислил много :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Испанския (ESP :greenangel: ) Еклипс прилича на Гиби само по това, че е single cutaway. Супер различни са!!!

 

По начало има модификации на Eclipse, които се различават помежду си и то отчетливо. (говорим за LP-shape, а не за първите Теле-образни Eclipse)

ESP Eclipse I - full-thickness си е баш LP! (само че не се внася в САЩ).

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.Трябва да изясним , че дефакто ESP EC 1000 по скъпия модел в случая си е безумно краден от гибсън и един уважаващ себе си китарист със стаж и средства не би свирил на такава , а би си купил гибсън.

________

 

То е пределно ясно, че ESP (ltd) 'купуват ' известните метъл китаристи за да имат задоволителен пазарен дял сред подрастващите тинейджъри слушащи и подражаващи на същите герой.

 

Преди време се случи да пробвам скъп Еклипс, около 2500 BGN - само модела не помня, и звучеше доста дървено... Собствения "суперстрат" на ESP Horizon, например, звучеше къде - къде по - добре... (ама това съм го казвал май...) Та, има логика професионалиста да избере оригинала вместо деривата, мисля. :)

 

___

 

Всички производители "наемат рекламни лица", доколкото знам, ама на ESP са пълен турлю - гювеч - Алекси Лайхо и Нергал до Рон Ууд и Ричи Самбора. ВТФ...?! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Та си мислех какво не й е наред ...

Въпросния модел е този http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul_custom_ex_me.htm

Специално на този модел много неща не са му наред. Прочети потребителските рецензии (Reviews) в musiciansfriend.com! За всеки коментарите "против" в тях може да имат различна значимост в зависимост от това какво цели в случая и на какво по принцип отдава значение, но специално мен ме отказаха да си я поръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли само заради това, че на едно BFG траснали името на Gary Moore, сменили цветът на боята (защото стилът на боята е същият flamed мисля, че беше), никаква друга разлика и да вдигнеш цената със 1100$???

Колко пъти си сравнявал стандартният BFG с този на Гери Мур?

Целият проблем е, че мислиш с джоба си а не с главата си(желанието).

Цената на този модел не е проблем според мен а нежеланието да имаш тази китара, като

се страхуваш да не бъдеш прецакан от Гибсън.

Ще ти разкажа една случка, която се случи с мен преди време.Тя е много поучителна за доста неща, да не казвам за всички..

Та ...един приятел си купи чисто нов джип с всички възможни екстри и реши да почерпи

за случая. Отидохме на пицария и се разприказвахме за т'ва-онова.Той сподели, че машинката е много добра, удовлетворява му всички нужди, чувства се комфортно в нея и т.н. Попитах го колко пари се е тръшнал за глезотийката и след като чух сумата направо изтръпнах.Казах му, че никога няма да мога си купя кола за толкова много пари а той ми каза;

- Проблемът не е в парите, защото ако толкова много искаш да караш такъв джип, рано или късно, ще намериш начин да изкараш достатъчно пари, за да си го купиш. Зависи дали мислиш в малко или много пари - едно и също е...

Дали е бил прав - сам прецени!

От този момент нататък, всичко, от което съм имал нужда и всичко което съм пожелавал, съм го имал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
- Проблемът не е в парите, защото ако толкова много искаш да караш такъв джип, рано или късно, ще намериш начин да изкараш достатъчно пари, за да си го купиш. Зависи дали мислиш в малко или много пари - едно и също е...

Дали е бил прав - сам прецени!

От този момент нататък, всичко, от което съм имал нужда и всичко което съм пожелавал, съм го имал...

 

Съгласен съм, но явно ти можеш да ги изкараш, аз нямам от къде, а наще не биха се бръкнали толкова, въпреки старанията ми в училище или други неща. Докато мога да изкарам пари за BFG, сигурно няма да има дори сиг-а, а за мен единствения минус на BFG, който може лесно да се отстрани е, че няма инлеи.

 

В сайта на Gibson е 1100 разликата, там е около 2150$ или нещо такова.

 

Ето какво пише под цената от 1400$

 

MSRP: $2,149.00 Savings: $750.00(34%)

Редактирано от djbnz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.