Jump to content
Българският форум за музиканти

Гаден шум


musicman

Recommended Posts

Е не е толкова лесно :D

Ако имаше изход вероятно нямаше да ви занимавам ;)

А и то бива, бива шум ама това е ШУМ!!! ;):D

Идеята е, че искам да подавам един и същи сигнал на кубето и компютъра. Или почти един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че искам да подавам един и същи сигнал на кубето и компютъра. Или почти един и същ.

такаа за Y- кабел си чувал нали ? Идеята е таква китарка > ефекти , процесори и тн > Y кабел >изход А в миксера и респективно в компютъра (ако правилно съм разбрал) ; изход Б в кубето . при това положение ще имаш 100% еднакъв сигнал и в кубето и в миксера . И още нещо - бъди сигурен че ще ти трябва допълнителен усилвател преди да влезнеш в миксера или amp/speaker симулатор или нещо такова да ти дигне звука на китарата. Щото ако мислиш да я усилваш от миксера само ще си създадеш илишен клип на сигнала и за записи забрави. Миксера е за балнсиране на общата картина а не за усилване на сигналите ( освен ако не искаш да постигнеш ефект ала Джош Уинк във музиката си :D ) ама ти тва го знаеш де . Аз сега в момента баш така свитря щото ми изгоря усилвателя и докато не си купя нов ще записвам ама нанай си . Поне идейки мога да нахвърлям..

А преди време да ти кажа съм експериментирал с 1 китара в 6 канала на миксера именно по този начин с Y кабели от което се обедих че няма много полза, но пък се получиха някои интересни прозвучавания. И накрая ще ти кажа че ти препоръчвам основните ти изходи на миксера ( L R ) да влизат в системата ти за прослушване ( дали ще са активни монитори, усилвател и монитори , стерео уредба или квото там имаш / хей и една ригонда си бяхме пригодили на времето дет викат хората сиромах човек жив дявол/ ) , а компютъра да вържеш на онези там входове тето пише tape / adat / record или нещо си (за тва беше добре да ни кажеш къв е миксера) ако ще запиваш на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@trektor :godbless::happy:

точно това е решението!!!

Ще си купя у кабел ;) !!!

Някой знае ли къде се продават или да се обаждам на Н-Аудио :D

 

Много ти благодаря за идеята! :cheers::beer::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.