Jump to content
Българският форум за музиканти

Гаден шум


musicman

Recommended Posts

Вчера се опитах да изкатам един изход от мишпулта към усилвател за китара. И като ги свържа се получава един ужасен и силен шум. :) Където и в пулта да го бучна тоя кабел - все едно и също. :D Някакви идеи на какво може да се дължи това?

Искам китарата да влиза в мишпулта а от там да излизат изходи за компютъра, монитори, слушалки и усилвател за да мога да чуя как звучи през различните дивайси един присет на процесора например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да включиш процесора през пулта към кубето ли? :think: не знам дали е удачно :blink: досега не знам някой да е правил така. по принцип в пулта включваш микрофон, с който може да си озвучиш кубето. ама от пулт в кубе не знам ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........по принцип в пулта включваш микрофон, с който може да си озвучиш кубето....

не бе що става си и без микрофон но е по хубаво с него. Прави се ако нямаш хубав микрофон за кубето или ако има шум наоколо (примерно нервни шофьори на улицата пред къщи). сега ти хубаво си провери кабелчето дали му няма нещо и входа на кубето . ОБАЧЕ да знаеш че входа на кубето е направен за каитари а не за миксери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОБАЧЕ да знаеш че входа на кубето е направен за каитари а не за миксери.

е тва исках да кажа, принципно :headbang:

входа на кубето е динамичен, трябва да провериш колко бичкия си пуснал от пулта. намали малко нивото.....не знам :headbang:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от нивото - щеше просто да криви, а не да вкарва шум IMHO.

По-вероятно ми се струва да има проблем в замасяването на двата уреда, което води до протичане на ток по кабела за масата :arrow: шум. Пробвай като държиш китарата да пипнеш металните части на пулта, кубето, жаковете. Само ВНИМАВАЙ :headbang: Да няма брейк денс :D Та ако бие ток, значи проблема е в замасяването. Не знам как е "правилно" да се решава този проблем. Аз преди си бях опънал една жица от жака на кубето до парното(че е близко и 100% замасено :headbang: ) :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва щях да кажа и аз- ако вкл. изхода на пулта във входа за китарата на кубето, нормално е да има шум- предусилвателя на кубето дъни много яко, понеже сигнала на китарата по правило е доста слаб. Ако кубето ти няма линеен вход Line-In/Tape-In.... нещо подобно, то китарния вход не е удачно решение :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пита ли bobalan-чо кат си говорехте днеска?не ми казвай че той не знае,нали е китарист все пак(или поне така твърди:headbang:)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пита ли bobalan-чо кат си говорехте днеска?не ми казвай че той не знае,нали е китарист все пак(или поне така твърди:headbang:)?

забравих :headbang:

а мислех да го питам ама се заговорихме за ампове и процесори

 

А към другите искам пак да обясня каква е идеята. Именно китарата да е включена на едно място а звука да излиза от 3-4 места.

Милсх си да не е проблем с масата ама обърнах кабела и пак същата работа. Ако изключа кабела от пулта (остава включен само в кубето) и пипна края му шумът е много по тих отколкото ако го включа в пулта. А все пак в пулта съм включил доста неща и нямам шумове :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти като обърнеш кабела, нищо не променяш :headbang: Пробвай да опънеш една жица от металния корпус на жака до земята на контакта. Пробвай с всички жакове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променя се, ако не е заземена инсталацията обръщането помага. Става въпрос за кабела, който влиза в контакта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шнура :headbang:

Аз помислих, че китарния кабел :headbang:

Ми не знам. Не пречи все пак да пробваш, щото май пак може да се получи, ако някъде има лош контакт. При мен поне обръщането на шнура не помага :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

засега го правя с Директ БОКС

има директ линк който пращам към Усилвателя

а основния изход от директ бокса записвам на чист канал без

драйв и ефекти

 

но това е само към 2 неща:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи фазомер. намери фазата. земи пробна лампа - едната жица във фазата, другата на заземителното чопче. ако светне - ок. ако не - заземяваш :headbang:

н0 надали е от това. странна ми се струва идеята ти както си я описал :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но никъде не пише че няма да шуми :D направи си един стандартен сето и това е ;) включи кубето директно в пулта

и ако кубето има някакъв изход (какво е кубето) от този изход вземи сигнал за пулта :D и си готоФ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.