Jump to content
Българският форум за музиканти

Свалят ли се килограми от свиренето на барабани?


Recommended Posts

Наскоро забелязах, че за около 1 седмица 3 килограма от теглото ми липсват.

 

Според мен това се дължи от свиренето на барабани, понеже репетирам редовно и не ограничавам калоричните храни, но въпреки това се губят килограми...

 

Някой забелязвал ли е това нещо и при него си ?

Редактирано от Dez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Скоро и аз си зададох този въпрос и според мен отговора е да. Дали ще свалиш килограми зависи от калорийния ти баланс в края на дена, а свиренето само по себе си просто увеличава броя изразходени калории.

 

пс. снощи след 5 часова репетиция станах от стола чисто мокър :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро и аз си зададох този въпрос и според мен отговора е да. Дали ще свалиш килограми зависи от калорийния ти баланс в края на дена, а свиренето само по себе си просто увеличава броя изразходени калории.

 

пс. снощи след 5 часова репетиция станах от стола чисто мокър :punk_guitar:

 

аз редовно ставам мокър :D

 

след свирене най-хубавото нещо е яденето :whistle:) направо огладняваш като кум вълчан :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хапването е второто най-хубаво нещо;) А първото е да треснеш една студена биричка! :punk_guitar: Според мен се свалят килца, заради множеството извършени движения при побоя над кожите :whistle::):D

Редактирано от Jorkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като имаш предвид, че 99% са с нормално кило. Останалите са в джаза, че не си дават много зор.

При мен лично - когато се завърнах в играта (имах пауза няколко години и бях 85кг), свалих 10кг. за месец като не съм свирил много - в къщи по два часа на ден средно.

Дори можеш да джасаш лицеви опори като сменяш видовете трнировки - блъскаш половин час после 50 лицеви и пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде относително.Зависи най-вече от метаболизма.Яжте като говеда и ходете само до комплекта (в моя случай той е в другата стая) и ще гледаме приятни снимки "преди" и "сега".

Едно доказателство: в една блиц партия шах се горят 1500 килокалории.В случай,че бъркам някъде из разсъжденията си,бих се обърнал към д-р Железов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, свалят се по принцип, все пак е физическа активност която изисква съсредоточаване, пак си зависи как и какво свириш де(и по колко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно доказателство: в една блиц партия шах се горят 1500 килокалории.В случай,че бъркам някъде из разсъжденията си,бих се обърнал към д-р Железов.

 

1500 е много но при умствен труд е вярно, че се горят повече "калории". Калория е мярка за количество енергия (приблизително 4.18 джаула). В случая при умствен труд се отчита количеството енергия, отделяно при разграждането на глюкозата за осъществяване на невротрансмисията (предаването на сингнали между невроните). Повече мислиш ---> повече си "напрягаш" мозъка ---> повече сигнали се изпращат ---> използва се повече глюкоза ---> горят се повече калории.

 

Но да се слабее от мислене не става. При все повишената консумация на енергия от мозъка при усилен умствен труд, количесвтото й е много по-малко отколкото нормалната физическа дейност каквато е свиренето на барабаните.

 

Така че свирете за по-добро тяло! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh: Dez пий повече вода,особенно ако си сигурен че ще свириш повече от 2 часа без почивка,защото винаги има опасност от обезводняване.

 

Аз това него знаех в началото и имах "интересни" случки.

 

Чак да сваляш килограми от свирене не но по принцип барабаните щете "потдържат" слаб повечето барабанисти са слаби ,дебели хора да свирят на барабани са рядкост!

 

В теорията пише че от всички музикални инструменти, ударните са най натоварващи физически,но това натоварване е нищо в сравнение със фитнеса или кой да е друг спорт така че споко.

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако свириш по 8-9 часа си е баят натоварване :greenangel:)

 

особено ако свириш някакъв по-тежък стил..

 

иначе бях гледал 2-ма барабанити, които са сигурно по 150 кила... единият е бившият на Диму Боргир до колкото знам, а другият някакъв груув барабанджия беше, но не се сещам кой по точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаем ги. Толкова дебел не се става само с ядене. Най-вероятно става съпрос за нарушения в метаболизма на мастните киселини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и един друг " голям, дебел и жалък нещастник " - Gene Hoglan се зове :butcher:

 

П.П. Гледал съм го на live-ове с Strapping Young Lad. Пича си свири безумните каси с някви тежести. Това, според вас, някакъв начин да отслабне ли е ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно вече го е сторил.Достатъчно му е слаб умът.

Аз не съм привърженик на "безумните каси",но един от тези барабанисти Дерек Роуди казва сериозни истини в Модърн Дръмър фестивал 2008 г.,с което спечели уважението ми за цял живот въпреки,че не ми харесва музиката,която прави.Е да ама мисленето на човека е на сериозно ниво и затова е толкова напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.