Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Да, някакво табло, от онези, които едно време висяха в учлилищата в кабинетите по физика, биология, география... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия редчета ми прилича на стара ученическа програма-табло, от пластмасовите.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, изтече ми времето за редакция! Та, поствам снимка за избор за фингърборд. Моля, дайте предложение, кое дръвце да е и защо, ако може да споделите! Ибора не е кой знае колко голям, но все пак има такъв. Вижте снимката по-долу:

 

s7300184copy.jpg

 

1. Тик;

2. Махагон - оригиналният Фборд;

3. Венге;

4. Пак Тик.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, д-р Хаус, ъ-ъ-ъ, пардон - д-р Коце! :) Ш'ти дам аз едно време за редактиране! :)

 

Иначе аз вече си харесах вариант, но искам да чуя и други мнения! :)

 

П.П. Благодарско на докторчето (то същински патоанатом, де) за чудесното онагледяване на настоящия казус! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох света и май се колебая между махагон и венге. Всичко зависи от две неща, какъв тон се гони и какъв тон ще придават Бартолинитата, които ще се монтират.

Май натежава идеята за махагончето, всички знаем защо става така :) Класика си е ;)

 

Венгето беше опция заради сходството му с махагона от части, но според написаното от хората, това дърво придава един леко отявлени среди. Не знам колко ще е удачно. Като допълнение венгето ще е добре да се капсулова след монтаж, защото оцветява заради маслото, което съдържа като дървесина.

 

А дано не съм казал прекалено много глупости :)

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ли ме слуша мене, ама аз да си кажа. Нека бъде това дърво, което е по близко като tonewood до махагона или

да остане махагоновия ф-борд, защото цялата китара е кленова и ако се сложи материал с подобни звукови

качества/характеристики като него, тона ще е прекалено остър. Този махагон не сложен случайно там и според мен е за да омекоти светлостта и парливостта на клена. Другият вариант е да се търси rosewood.

Всички знаем разликата в тона на грифовете с палесандъров и кленов ф-борд, а тя е като черното и бялото-противоположни. Идеята според мен не е да се гонят визуалните качества а звуковете - те са приоритетни.

Мислете! :)

 

По въпроса за тръсрод капачката:

Абе някой да е измервал височината на подрастващото детенце?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за махагона, той @EAmechaniX го е казал съвсем изчерпателно.

А за капачката съм за пано от лекарски кабинет за мерене на височина на дечурулигите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мефи, махагон ще да е, брат... Намаш избор! Ако избереш тик или венге ще те побъркаме двамата с механика и ще опреш до liquid_death като специалист по изтрещялки. И моята дума се фиксира на махагонец. Класика е като капак на всичко!

 

П.П. Тъмно дърво на фборда не ме кефи кой знае колко много като комбинация, въпрек че и моя бас е така, но там нямах избор :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление махагонеца отпада. Явно целта е да се фиксира и стабилизира и без т'ва крехкия гриф, а махагона

не е материал, на който може да се разчита в този случай. Днес говорих с Енчо и след кратка дискусийка успя да ме убеди точно обратното, а той е много убедителен - повярвайте. Абе, Ечова работа!

Тикът или Венгето - в това е въпросът...за износът на магданосът. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай ще замълча, защото не успях да намеря информация за тика като качества при фборд. От гледна точка на естетика тик, но като не знам какви свойства има дървото, божа работа. Ако придава среднист тон и е сходен на венгето, може тик, но като гледам колко му е плътна шарката, просто нямам идея какво ще излезе. Успех :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене , не трябва да е тикъТ.макар че е от най-лубимите ми дървесини,не емузикално дърво особленно ако е от африканския му вариант, бирманския е малко по добра бира...аз съм за венгето!!! а най-добре ако има палисандър...Имам една две дъски палисандър , ако Тони се обади може да почерпи по бира и да метка към новозагорско!!! стига да е в подходящата дължина разбирасе , а и моя палисандър е малко шареничък.а мога да предложа и доста светло махагонче ама не е много здраво леко кът перце е туй мойто .Те тава е !!!! от мен:greenball:искаме снимки !!! и скоро за новозагора ще замине едноразнебитенокитарче!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.