Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Какъв "автомат Калашников" ще извади към края на месеца от ателието си Коцето... Ще избие сичката риба! Обещавам снимки. Семпли не пускам, който иска идва да ги пробва на място китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хоп, ето ме, но невъоръжен с автоматично оръжие!

От доста време се опитвам да намеря време да постна снимки на една китарка, която скоро ремонтирах. Става дума за един наш Новозагорски момък с много голям мерак да свири и с желание да има определен модел Ibanez. Чисто новите китарки от тия, които харесва не са му по джоба, та се оглеждаше за нещо по-евтинко и хоп, колегата съфорумник TONY извади от сергията един такъв, но със счупена глава на грифа. За щастие счупването не е серизно. Не е засегнат ФБорда, няма следи от удари или деформации нито по главата, нито по грифа, което от своя страна улеснява залепването. Китарката изглеждаше ето така:

 

sam0574u.jpg

 

sam0573.jpg

 

В общи линии, статистичски погледнато, грифовете със заключващи нътове захванати с винтове директно през грифа се чупят по-лесно.

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММммммм доста грозно счупване!И аз си мисля, че се чупят лесно.Като гледам как е пробита за заключването на нъта и канала за тръсрода и то не остана дърво което да държи.Видях снимките на оня счупен Алембик, смятам че и тая китара ще изглежда добре след ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така, продължавам с последните снимки на Ibanez-a.

Понеже веднъж грифът е пробван да се лепи и очевидно не се е получило, се налага малко по-радикален ремонт - слепка с междинно парче. Това се налага поради вече замърсените от лепило повърхости. След всички операции китарката изглежда така:

 

sam0610v.jpg

 

sam0612n.jpg

 

sam0613l.jpg

 

 

 

sam0615j.jpg

 

 

sam0614m.jpg

 

sam0616r.jpg

 

Ремонта е частичен и е насочен единствено към възстановяване целостта на грифа. Визия и други глезотии не бяха на дневен ред. Грифа е лакиран само около зоната слепката и лицето на главата.

 

Туй то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се беше кандидатирал за президент, за да има за кой да гласувам, а то... ще си останеш обикновен гений :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда супер! :godbless: Явно вече няма да има дупки отдолу на грифа за болтовете на нъта,което е по-добре!Не мога да разбера защо ги правят въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рахата: Благодаря за идеите и комплимента :blush: ! Да, не се бях замислял. Предизборен лозунг, на който има възстановена китарка, която ще символизира възобновяването и възхода на БГ нацията! Супер! Засега ще има само предборни бири, :cheers2: кебачетата по-късно!

 

Heartman: Забравих да допълня, че нътчето е същото, само където го захванах с види огоре, под седлата. Наложи малко железарска работа, но това не беше грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Чудя се да не открия ли нова тема "Коцето със скритите лимонки!" или "Коцето - Дядо Мраз"? Защото за нова година ще зарадва много хора! Мен включително ако не ми се разсърди нещо и да я изгори. И после да рече ето ти парите оди да си купуваш нова от магазина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стамат в момента тУрмози жужетатъ да раУтът, че негу гу мързи и да гледа веке!

 

Стаматееее ... стегай се в кръста и драсни 2 реда да тъ видът, че си жив бря!

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък Коцето нещо се скатава.

Имам усещането, че ще изкара скоро нещо грандиозно. :drummer:

Няма да го изкара, той още не го е почнал...само орязал тялото и подготвил мат'рял за топа.

...и така, вече 2-ра година :crying:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.