Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

...имаше и още неща, но не сещам в момента. Ще има още снимки и ще има още обяснения по темата. Това се очертава да бъде доста "кръвожаден" ремонт и ще е има какво да се види.

 

К. Димитров

 

Може би лека промяна по лицето на китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, хич няма да е лека промяната. Аз вече се изморих само от това, да си водя записки за това, какво трябва да се прави :)

Последното допълнение към ремонта ще е и нов топ, като отпадне байндинга. За сега избираме още варианти за дръвце, но май избора клони към Яворче, много близко до оригинала. Ще се опитаме и да измислим някаква по-компактна и елегантна кутия за електрониката, без да се рови баса отзад. За сега имаме някакви идеи, ама ще се избистрят нещата, като се стигне до там.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уууу, я какво видят очичките на батя. Мефи, ще го почва Коцето, а. Ехааа. Стойте така, да ходя за пуканки! Някой да иска бира? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах преди, много ми се отдава цепенето, рязането, разглобяванаето и други такива разделителни мероприятия. Доказвам го нагледно:

 

s7300172.jpg

 

s7300171.jpg

 

s7300173z.jpg

 

s7300174p.jpg

 

Има още една серия от садистични интервенции, които ще бъдат старателно заснети. Фингърборда ще се отлепя и тялото ще се разчленява :greenangel:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее, ти си бил завършен садист с патоанатомични изкривявания! Аз ако знаех, хич нямаше и да помисля да ти го поверя този бас! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми че той почти готов. Като се свърши и със "Фингърборда ще се отлепя и тялото ще се разчленява ", може да се праща обратно за София B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fLiSk , не биваше да издаваш изненадата! Сега Mephistofel, като се съфиряса и след като отмине действието на успокоителните, ...грифче да ни е яко. Казват по новините, че много буйно е приел новината, ще видим....

 

.......

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горкото Рики. ;) Батко много го пазкаше докато пътува до доктор Коце. Аз да знаех, че е на едно кръв и четири броня щях и да му бая по път. Мамино, разчленено то, бузанче! :thx::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, смейте се вие за моя сметка, смейте се... :)

 

Оф, как ме е яд, че забравих да снимам от долната страна капачката за тръсовете, с която някоя глава е сменила оригиналната!!! Доктор Коце може да ме отмени, ако има желание, да образуваме малко смях на хората! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифчето наистина полегна на операционната маса и опредлено от него изкочиха доста изненади, както се очакваше. Въпреки, че гайките на тръсовете не бяха затегнати, грифа си беше видимо и фрапиращо опънат назад. След като ампутирах ФБ-да, се видяха проблемите - два гадни тръса и един Фборд лепен с лепило за гума:

 

s7300176.jpg

 

Сега предстои запълване на каналите на старите тръсове, стабилизиране на грифа, нов тръс (само един) и нов Фборд.

 

П.П. Mephistofel, верно, че има скрито послание на задната страна на truss rod cover-а. Сега остава само да го разшифроваме :thumbs_up: .

 

s7300178a.jpg

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой определено е знаел какво прави. :thumbs_up:

На бас, че е бил вулканизатор-басист!

...или обущар-басист?!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, дисекцията върви! А който познае от какво е изрязана капачката, печели награда - три оки газиран цвик! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.