Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

И аз чакам с нетърпение да видим този ремонт, цвета и надписа, ако ще го има... :P:)

 

И аз чакам да видите как мечтано става явно , как забравено и изоставено възкръсва и радва

всички сетива!! Да да,музика може да бъде И вкусна !!! (плюс много торти за K.D.) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

с настоящият коментар отварям нова страница в темата, като представя възстановяването на Японска китара "Elmaya", която наш колега съфорумник е отковал от стената на заведение, в което е свирел. Всъщност самият той може да разкаже подробности около начина и на придобиване, и на произход.

 

Снимки на китарата след отковаването:

guitarfoto2008093.jpg

 

elmaya02.jpg

 

Снимки на китарата във вида, в който дойде при мен:

pic0299c.jpg

 

pic0300f.jpg

 

pic0295.jpg

 

pic0290l.jpg

 

pic0294s.jpg

 

pic0291.jpg

 

pic0297.jpg

 

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся за наказание няма да ти чистита ружденния ден утря. Щи ти гу чистита ф петък - да тий гадну ;)

 

18.gif ...Ами ся, да мий гадну значи а?!

Ей ся ше туря направо финалните снимки на китарата и ше видим на кой ши муй гадну! 05.gif

Tук е още при мен в сервиза. 45.gif

277640356943878601252429018YEWLksVhufblJJ5w8KZZ.JPG

110263570112868109641252429026FklEB0vZMElAoFEiIFgA.JPG

2101526841197450758312524290319QUehm7ggInV693LkRDx.JPG

160378350720641730351252429042E8BYiOoHJZnJ32T30P1A.JPG

 

04.gif04.gif04.gif04.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Славейчо, нимой с лошу пиле! Навлизаш ф пужаруупасТна зона, а ти кибритец развяваш...

 

..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук усещам, че ще има диви, груби и брутални интервенции, ама пък като гледам досега как се справя колегата Димитров - ако накрая от това не излезе китара, то аз да съм кон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BassTraffic ЕвЪлЪ !!! :P

 

Не бях погледнал нито една страница от темата ,но поради технически безАЛКОХОЛНИ случки ( такава е днешната младеж :) ) ,неможах да заспа и реших да поскитам у форумо .ТА да се върнем към темата ,страшно ги работиш китарите .След работата ти над SanWitch-a на EAmechaniX и това ,което изчетох в предните 12 страници съм абониран за тая тема.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другари! Благодаря ви за симпатиите :) ...само малко дето Трифун се излага ама нищо... :girl_cray2:

 

Сега прилагам следващата порция снимки, като ще се опитам да обясня какво съм правил и защо.

 

Тук на тази снимка, след като изчистих старият лак, се появи сериозна фуга - около 2мм м/у тялото и грифа. Грифа е сет ин конструкция, но интересното при него беше факта, че под фингърборда беше стегнат с 4 винта и след това е залепен фингърборда отгоре. Не бях виждал подобно изпълнение. Лекуването беше: отлепяне на ФБ(фингърборд), подлепки, възстановяване на ъгли и т.н.

pic0307.jpg

 

На тази снимка се вижда фабричният дефект, който представлява Неуспоредна глава спрямо тялото. Дефекта е фабричен, а не в следствие на усукала се или деформирала дървесина. Лечението е ...то се вижда на снимката.

pic0335.jpg

 

Понеже идеята бе, да се промени формата на главата, за това се наложи да се лепи отстрани допълнително малко махагонец, за да не стане формата съвсем диабетична.

pic0339.jpg

 

Тук няма нужда от коментар.

pic0338f.jpg

 

Малко байндиг...

pic0337.jpg

 

Това е за днес.

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължението на серията снимки следва с боядисаното лице на тялото и главата на грифа:

 

pic0301.jpg

 

Байндинга е поставен, както и са направени малки вдлъбнатини за копчета на потенциометрите (малко PRS стил) и жака е преместен странично (мисля, че имах снимка точно на жака, ще я потърся).

 

pic0302.jpg

 

pic0303w.jpg

 

pic0304.jpg

 

П.П. Обърнете внимание на отворите за потенциометрите! При следващите снимки те се увеличават, ще обясня защо по-нататък.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.