Jump to content
Българският форум за музиканти

акустична китара


manowar2

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Да, добри са. Само че трябва да се оди до Казанлък за целта или поне аз така знам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Понеже имах твоя проблем съвсем наскоро - китара Walden d550 Natura. 220 лева, в Динакорд. Солид топ, матов финиш, адски удобен гриф. МАрката е неизвестна, но дизайнера е работил за Taylor и китарата е чудесна. За тия пари пробвах и ибанците, и хонерите и ямахите и фендърите (имах възможност да дам и малко повече) но не си харесах никоя китара повече. Естествено тва съм аз, но ако трябва да ти препоръчам китара в тоя диапазон, тва ще е.

 

Китарата е с метални струни.

Редактирано от hangemhigh13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък мога да препоръчам Washburn. Вярно по-скъпички са (450-650 лв там някъде), но определено са доста убедителни.

За модела трябва да проверя, че не го помня на изуст.

 

Мдам Washburn D 46SCE e модела.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази работа не е като онази работа както се казва :P

Наобикалят се магазините и се пробват наличните китари. В този ценови диапазон, характеристиките са сходни и не може да се очаква те да бъдат значително надскочени от някоя от марките. За мен лично аз съм установил, че Ямаха имат най-доброто съотношение цена/качество и най-вече тон на инструмента в китарите до около 1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walden d550

МАрката е неизвестна,

:P

Неизвестна за лаиците!

Пробвал съм поне 10 електро-акустични китари /вкл. Фендери, Уошбърни, Ибанци..../ Walden-а е китарата с главно К, която е невероятно красива, страшно удобна и не на последно място е с най-балансирания и красив звук /благодаря на Киро - Бобалан за препоръката/.

Това е моята хубавица. G 630 CE

img_102111_waldeng630ce.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона в момента правят изключително и само класически инструменти, тъй че на колегата, дето си търси уестърн кухарка, не му вършат работа.

Когато си търсех уестърн китара, си бях сложил бюджет подобено на твоя - 400-500 лв. Пробвах Washburn във Фактор, Yamaha и Walden в Динакорд. За точно модели за жалост не се сещам ;) Накрая дилемата се сведе между последните две, и тъй като бяха в един и същи магазин сравнението беше лесно. Walden-a е модел G570CE, Yamaha-та не помня, но беше около 500 и нещо отгоре. Yamaha-та ми допадна малко повече, но не достатъчно, че да оправдае 120-40те лева в цената отгоре, и си взех Walden-a. G630CE, за който говори Nevermore също е много готин. Цената на моя е точно 408 камъка, на 630-ката мисля, че беше около 460-80 - някъде там.

 

Иначе е факт, че марката не е от най-известните.

 

Друго, което може да споменеш, е дали всъщност ти трябва да е електроакустична, или просто акустична - щото и двата Waldena са с преампче и всичко. Тъй че ако не ти трябва може да гепиш по-висока серия с по-хубави дървении и без пиезо. Разходи се до Динакорда в Дружба - даже и нищо да не си харесаш, е супер яко да се моташ на цял етаж с китари :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.