Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара с един адаптер


SLASH588

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
@ultramega ако смяташ и ти да правиш може да поръчаме от някакъв чужд site грифовете и да си поделим траспорта

 

 

Идеята ми беше съвсем спонтанна и евентуална, когато видях елшата , която се продава. Ако бях достатъчно уверен, че искам да се занимавам, сега твоята талпа щеше да е в мен, но аз се разколебах.

 

 

Иначе според мен ако нямаш познания и опит поне в дърводелството послушай edgecrusher. Също така, е добре да имаш и някакво оборудване, като фреза, зеге, шлайф и др. (ако имаш абрихт и щрайхмус още по добре, защо не и банциг). В един момент може да вложиш повече пари за разни консумативи и инструменти и(или) дърводелски услуги, освен материалите и хардуера за китарата. В същото време резултата няма да е гарантирано приемлив.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да можеби сте прави ще видя иначе китарата не ми е първа затова рискува да е с един адаптер ако почна проекта ще пиша във изработка и ремонт но идеята ми е да става бавно и през това време да си надграждам знанията иначе знам бях направил сметка за парите излиза 300(за леспаул) и нещо но без грифът и без допълнителни инструменти

Редактирано от SLASH588
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GFS -> Guitarfetish Store (всъщност, а не sales не че няма същото значение :cheers: )

мисля от там да си взимам теле хъм за бридж(може и "сет" да стане) - чувал съм добри отзиви за тях като за бюджетно решение

 

има и бриджове (сингъл/двоен)

 

само вече от теб зависи какъв ще сложиш -> теле,фиксиран, т-о-м и т.н.

дали и какъв пикГард ще има...

 

П.П. СД - хотРейлТеле - около $100 с доставка нямам идея дали ще мине митница ддс ....

 

защо не такъв бридж --> LP-jr

B39_B.jpg

 

и си "копаеш" за какъвто искаш адаптер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид това, че китарата ще ти е първа, вземи си бридж с регулируеми "октави".

Имай предвид, че и "телекастер" звука се дължи в известна степен и на бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^телеБридж да.. при това дори не какъв и да е бридж....

чел съм за месинги..

 

да е "задигнат" отстрани ->wilktelegold.jpg

 

капаци ->tele%20bridge%20cover%200992271100.JPG

 

дали да е с 3 "седла" .. или всяка струна да е поотделно.....

 

... има по какво да помислиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

за гриф със сигорност няма да правя трябва ми плаисандър меипъл няма откъде да ги намеря също трябва да слагам тръсрод да слагам прагове .........

иначе аз предпочитам Леспаул но първо мисля че няма да ми стигне елшата и второ Леспаул с елша и сет-ин нек...

 

П.С сега мисля за някаква къстъм форма защото неискам да се подчинявам на някакви стандарти

Редактирано от SLASH588
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не мисля че отговорът ми е бил остър, по-скоро реалистичен. Но ако е за предизвикателството - go on!

Винаги ми е интересно да се видя разработката на китарен проект в Изработка и Ремонт (Може би любимия ми съб-форум)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с един и повече адаптери няма проблем, виж с половин ще е трудно...:punk_guitar:

като стигнеш до монтирането на адаптерите, ще ти подаря един адаптер(некъф евтин от Squier strat)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще прави теле .. адаптер от страт ще е ПРОБЛЕМ.....бридж-а е с 3 точково захващане като на триъгълник....

ако се реша да си слагам хъмНаБридж може да измислим нещо с моя (ненужен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Еми предвид музиката която свириш, нищо чудно :hysterical: . Но за някои по класически рок/хард рок саундове си е нужен и нек пикъп :)

така е,нек-а ми липсва най-много за солата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.