Jump to content
Българският форум за музиканти

Nothing Else Matters Solo


Recommended Posts

след дълго търсене най-накрая мисля че открих ефект който се доближава до оригинала :(

използвам guitar rig 2 ,който иска да пробва...Ефекта се намира в bank Best Of Guitar Rig 1 в раздел Rock and Alternative => Big Fuzz(Tele) с усилени докрай sustain и tone!

какво мислите?

 

 

http://www.4shared.com/file/116104061/9875...ustaintone.html

 

 

п.с. надявам се да не съм банален :( ....много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм не е зле

малко китарата дере от време на време ,но това сигурно е от това ,че ти са на Mах Sustain-а и Tone-а ....

 

иначе звука наистина се доближава

:metalist::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът дере, щото прегаря нивото, малко можеш да го намалиш при записа и ще изчезне този проблем.

Иначе.. звучи ми малко като зум 505 :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си го докарал-една от любимите ми песни.Китарата,която влиза в 5-та секунда със същия ефект ли е?Ако е-качи ефекта в шареда :metalist: ,харесва ми тоя хорусния дист :thumbs_up: ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирнята е добре. Само трябва да пипнеш малко нивото, както те посъветва Icarus. И да си поиграеш с микса, не стои добре балансиран. Китарката конкретно е малко рехава и малко суха като за соло бленда. Мое мнение, де... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина свиренето на китарата ти е добре но защо не опиташ да свириш с два полутонови диеза надолу за да получиш енхармоничен стил на звучене с китарата си...наистина ще стане супер...току що пробвах :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този фъз звучи горе долу като оригинала, но като го слушам него ми се струва, че по-скоро е използван някакъв овърдрайв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Наистина свиренето на китарата ти е добре но защо не опиташ да свириш с два полутонови диеза надолу за да получиш енхармоничен стил на звучене с китарата си...наистина ще стане супер...току що пробвах :thumbs_up:

 

Като по - тъп да попитам - дали някой може да ми го преведе това?

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след още няколко опита тоя път го намалих малко и увеличих бекинг трак-а и май е по-добре :greenball: кажете и вие?? иначе колега това след 5 сек е от бекинг трак-а, Nel4o_84 не разбирам какво искаш да кажеш с този енхармоничен стил :thumbs_up: за енхармоничността знам само че означава едно и също записано по различен начин казано с 5 думи :P Ами тва е което мога да направя за моите възможности,щото съм зле с техническата част най-вече :cheers2:

 

http://www.4shared.com/file/116170913/9a5b...aintone-05.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изпъкне китарата бекинга го намали малко, безтуй е ялов... :D

Соло китарата я запиши два пъти. Или я копирай на втори трак (с малко ЕКю да се различават), като двата ги раздели малко с различен % на панорамата (да речем L45, R30). Сложи малко дилей, това соло определено носи.

Или опитай както е на един трак, но със стерео дилей, който в единия канал да пуска повторения на 8-ни, а в другия на 4-тини. Аз скоро го пробвах това и доста ме изкефи. Малко мазало става, но в определени ситуцации е интересно и стои добре. ;)

Провай, слушай...

 

П.П. Прави ги МР3, че да могат да се слушат директно от сайтчето. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slav,чух го само на "копчетата" на лаптопа,обаче саунда ти ми се стори добър-от какво е?Само май няма много състейн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бекинга е от guitarbt.com

А изгасна понеже накрая го прецаках и нямах друг избор освен да го отрежа и да му сложа един фейд.

Не ми се записваше наново. :)

Иначе звукът си е от Guitar Rig 3. Направих си собствен пресет. Тюбскриймър пред Грейтифайър амп на чист канал.

Може би трябва да го пробвам на мръсен канал, за да бууства само. Така ще има повечко състейн.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.