Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампи


Icarus

Recommended Posts

Само да внеса яснота в цените:

Volume Pedal(около половин кило) от САЩ го доставиха до близкия пощенски клон за 6$, за 8 дни- с US Postal Service + БГ Пощи. Пристигна здрав, съответно благодарение и на хубавата опаковка. Плащането дотам с Visa-та излезе 1.50лв. Най-хубаво пусни една тема, кога смяташ да поръчваш и се съберете няколко човека, които да напазарувате разни джаджи от същия магазин, и да нацепите доставката.

 

... сори за БГ магазинчетата, но май се очакват фалити докато не се осъзнаят с цените :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да погледна- някакъв Ибейски беше. Да подчертая, че става въпрос за НОВИ продукти, не за 2-ра ръка, но и това няма значение, защото си говорим за доставка. Amazon.com също доставя до БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже стана на въпрос, за това как работят зад окенана, ще си позволя и аз да споделя скромния си опит.

Става дума за пратка от американски онлайн магазин за радиолампи и компоненти за лампови ампове.

Първо цената като цяло надвишаваше необлагаемата сума, но при култутна и любезна молба от моя страна хората се съгласиха и поеха риска да ми декларират по-ниска стойност, за да не давам грешни пари за данъци и мита.

Исключителна комуникация и внимание към клиента и най-вече невероятна за нашата деиствителност бързина.

Значи в моя случай поръчката я направих един четвъртък вечерта (към 10 часа), което значи че са могли да реагират на най-рано в петък сутринта. В петък получих два и-мейла. Единия за това че поръчката ми е приета, а втория потвърди, че е изпратена към спедитора (в случая USPS). Най-важното е че получих и тракинг номер, с който да си следя пратката.

И сега развръзката.

В понеделник пратката беше в Габрово :greenangel:

Това дори не е всичко!

Шипинга който платих беше към 29 долара и някой и друг цент, а маркираната сума на колета беше 35 долара и нещо.

Ха сега сетете се за чия сметка са останали тези 6 долара разлика ;)

Всеки случай не е за моя. Чак ми стана неудобно, от факта че напрактика съм им намалил печалбата, която и без това не е била толкова голяма.

 

Тези редове ги изписах, не толкова да похваля конкретната фирма от която пазарувах (даже не и споменах и името), колкото да може нашите хората които тук мислят да развиват подобен бизнес да си изведат поуките.

И да не става като в онази история, която ми разправя един приятел: Хляба в тяхното село бил по-скъп с 50стотинки, понеже магазинера преценил, че за да идеш да си го купиш от града ще ги дадеш за автобус. Сори ама никой не ходи до града за един хляб ;)

Дано да съм бил ясен и полезен с този пост.

 

Поздрави,

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал ламби JJ ECC83 (12AX7), Made In Slovakia от http://www.eurotubes.com/

 

Собственикът Bob Pletka е много точен пич, помолих го да ми шипне hi-gain, low noise ламби и нямаше никакъв проблем.

Пратката пристигна за около седмица.

Можете да разгледате и сайта му, има доста интересни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Виж, нямам нищо против българската музикална търговия ноооо нека казваме нещата с реалните им имена. Освен това съм УБЕДЕН, че в БГ може да се продават специално лампи много по-евтино отколкото в САЩ по простата причина, че там продават ламби от района- чешки, руски, словашки... и съм сигурен, че при добър маркетинг хора като теб ще успеят да си намерят импорт канал много по-изгодно. Е да, ще трябва да си купиш малко техника и да се обучиш да си ги мачваш и да ги hand-select-ваш, но ще са с абсолютно същото качество като САЩ-ските, и с 20-30% по-ниски цени. И така всички ще си ги купуваме от теб :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(:girl_witch:

 

Идеята не е лоша, ще я обмисля. Не бих искал да остана задължен и ти отстъпвам адекватно примамлива идея - получих я вчера, съвсем актуална е -

 

Dear Sir/Madame,

 

I'm writing to you as a representative of C.A.Seydel, the world's oldest

harmonica manufacturer.

I conduct a direct connection with the head of the company, and can offer

you a very serious discount program as Seydel Sales Partner.

 

The Seydel Harmonicas have several significant advantages over all other

brands:

 

- Stainless steel reeds with superior tonal characteristics and 100%

corrosion-free. They play louder and live much longer.

 

- Reedplates from "german silver" - corrosion free, no more ugly

fingerprints.

 

- A huge range of tunings and keys available - the Blues series is offered

in over 400 variants!

 

- Superlow tunings down to Low Low F!

 

- Custom-shop orders upod request.

 

If you would like to get a 30 - 50% discount and become a Seydel Partner,

simply register a free account on the website http://www.seydel1847.com

and tell me your login - I will change your status to "Sales Partner", and

you'll be able to order instruments with a discount (see included

price-list for details).

 

website - http://www.seydel1847.com

my ICQ - 597838202

Skype - palmhero

 

best regards,

Jim

 

Условието е да купиш един тир с хармонички - нищо работа..

 

:(

Ако не я одобриш, веднага ще предложа друга, имам доста такива.

 

:girl_witch: :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кеф бих си напазуравл от български магазин, ако ще и онлайн да е, но не мога да си позволя, някак. Два броя EL84 (marshall rohre, по-евтиното от двете предложения в сайта за този вид лампи въобще), и още два 12AX7 (TAD) излизат общо 250 лв във visiarts. Без доставката (която така и не намерих в сайта как се изчислява всъщност, но да кажем, че е 10 кинта за извън София за пратка под килограм). В thomann да речем артикулите TAD RT010 ROHRE 7025 HIGHGRADE (два броя) и TAD RT272 ROHRE EL84 CZ PAAR (също два) са 84 евро, да кажем 160-70 лв. Даже и да поръчам само това и сам да си поема целият транспортен разход от 60 лева, пак излиза по-евтино и съм напред с 30-40 лв, с които да речем мога да почерпя :(

В момента карам с някакви резервни noname руски лампи от не знам откъде и не съм особено очарован от звука, който да кажем с Electroharmonix лампите беше по-добре, и затова искам да пробвам някаква нормална марка, дори и да се ръсна (доста) повече кинти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам добрите думи за Боб от Юротюбс! :(

 

BTW, скоро мисля да накупя малко лампи и да ги забода в шопа (естествено на супер ценички). Да има там за закъсалите фенове и за тези, на които не им се занимава с поръчки от нета. Дано стане по-скоро, че отдавна имам мерак, но нещо минералите... :girl_witch:

 

П.П. Icarus, пробвай Thung-Sol, много силен фаворит са ми за първото място!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( :(

 

 

Знаеш ли, много съм ти благодарен за сметката - като ти я проверих, видях, че там където оферта ни е за Duett е прибавен още един комплект и за тази цена ще получиш 4 лампи, което е безумие. Те така или иначе са си 2 - Duett. Моите хора са объркали нещо, до 1-2 часа всичко ще бъде прегледано и ще се направят корекциите при всички Duett - ще бъдат само по 2 и се получава съвсем друга цена.

 

Още веднъж благодарности :girl_witch::thumbs_up:

 

:girl_witch: :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джани, това е друга хава вече. С нетърпение очаквам поправката в сайта.

Иначе аз търся възможно най-чистият звук, доколкото това се дължи на лампите. Имам два дистъра и два бустъра, не мисля, че имам нужда от още гейн :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.