Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампи


Icarus

Recommended Posts

Да. Това ми е въпросчето - могат ли да се намерят в България лампи, че нещо май не съм мяркал по магазините? Че нещо са за смяна моите.. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами принципно има един магазин за електроника, като много от нещата са втора употреба.

Там има лампи, но трябва да уцелиш ден когато точно са им докарали от някой склад.

Те са ми казвали, че имало някви двама които изкупуват почти всичките лампи веднага като дойдат.

И даа, ако си късметлия, може да си намерши лампи. Аз например оттам си взех ECC83 и ECC82 няколко. И то на цени от около 5-6 лева едната.

 

Иначе магазина се намира близко до халите. Убиий ме, ама не мога да се сетя за улицата. Близко е до едни други магазини за електроника, на една пресечка път. На улицата където минава трамвая към Женския Пазар. Бих могъл да ти го покажа магазина.

 

Иначе за друго място не знам, ако някой знае, да казва :thumbs_up:

 

ПС А дааа, имаше и един сайт български, някакъв пич продаваше лампи, ама такива каквито ми трябват ги няма ин-сток.

 

 

А иначе, вярно ли е, че на електромагнитния импулс при ядрен удар само лампова техника издържа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електромагнитния импулс при ядрен взрив е... електромагнитен импулс. Простия принцип- полето се пресича с проводник и генерира потенциал. Ако тока, който мине по проводника е по-голям отколкото системата с този проводник може да издържи, електрониката се запържва. Ако не- остава здрава. И предвид това, че лампата обикновено издържа на доста по-сериозни катаклизми от транзистора, се е зародило това мнение. Лампи се използват и в днешно време при много мощни радиостанции, авиорадари и т.н. Те обикновено не са стъклени като "нашите", има и такива които изглеждат като метален варел.

 

Едно е сигурно обаче- каквато и да е електроника определено ще излезе от строя по време на самия импулс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да. Благодаря за отговора. Аз питах дали ще остане живо след такова нещо :thumbs_up:

 

Иначе, винаги остава опцията сами да си направим радио лампата.... http://blog.makezine.com/archive/2008/01/m...acuum_tube.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Компютрите на руските изтребители са лампови.

 

Точно от ляво на ректората на ТУ-София има магазин за електронни компоненти и съм гледал,че предлагат и лампи,цокли....малките лампи 6П15П да речем са от порядъка на 5-6 лв.Големите буркани са по-скъпи (по 40-50).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах как х3 - може би питаш защо са х2 броя ?

 

Ниски са цените за по един брой.. За да се запазят ниски, малка комисионна, разпределена върху 2 броя е по-добър вариант, втората все ще ти потрябва..

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо за музикални магазини си мислех, вносители, едно-дргуго, динакорд-минакорд и тям подобните... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джани, всъщност си доста прав. Надали някой пазарува по една лампа, пък и винаги е добре да има резервна, че не се знае знае ли се. :lol:

Обаче наистина не видях, че са х2 броя. Тей че не са свински цените. Помисли да го направиш малко по-ясно. Дали в описанието, дали с по-голям шрифт...

Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

 

 

Трагедията е, че не можем да намерим как се правят големи букви и друг цвят в тоя софтуер - просто няма как..

 

Прав си, че не личи..

 

:lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Icarus, братче в София има лампи 12ах7 в Р.Ф. ( Ръ Точка Фъ Точка) Грууви ли бяха или Дж Дж :pray: ще те излъжа, но са цифра. За крайни не съм сигурен може и да имат. В Динакорд за жалост няма :) И аз търся 12ах7-ци 'ма не ми спори..... Ш пия една студена водка :D

 

Ъъъъ Вода исках да кажа :D Гузен негонен бяга како са казали хората :)

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше взема да ги навестя тез младежи, да видим. Че иначе пак от немско трябва, пък е по-лесно някак да се разходя до магазина :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставка от нормален онлайн магазин отвън ще дойде по бързо отколкото джани може да се организира, плюс тва ще бъде на човешки цени.

Криза е и хората се борят за всеки клиент....

 

Друг е въпроса ако някой иска да си купи 1-2 ламбета - просто да се комбинира с човек с голям амп който иска да ретюбва за да си поделят шипинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.