Jump to content
Българският форум за музиканти

Трамбовка


DYLGIQ

Recommended Posts

Ей това го нашляпах за упражнение на китаристи, обичащи да свирят много дълги сола, ако може по време на цялото парче.

http://www.4shared.com/file/114337250/d96b8032/ro4ec.html

Елементарно е като хармония и, струва ми се, подходящо за всички нива от развитието на един шредохолик, така че давайте, да чуем най-тучното ви струноблудство! Очаквам мнения и за звучеца на скромния бекингтрак, който е правен на новите ми мегастудийни суперпрофесионални мониторчета от трето поколение :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Лошото е, че си прав.

С такъв хъс е издрънкано! Евала! :P:)

И тоналността - удобна.

И едни хорусчета ме нападат - тип "футболна агитка". :)

Но трябва да ме споходят нужните идиотски състояния, та да му съчиня текст-ченце.

И да спре да ме мързи да си вържа shure-ченцето, че е динамично, а с кондензаторния вече гарантирано ги оплесквам тия хави...

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Айдееее трамбо'вах ! Днес се прибрах изпуших едно... цигарче и преди да тръгна за коша цапнах едно бързо... соло. Вече е 20:00 та не исках да напъвам и звукът не е 6, микса е още по-зле, нооооо за сметка на това не настроих китарата ! Поне беше забавно ! Може да пробвам нещо по-свежо с гот саунд скоро...

 

Хеви метъл Донке ле

 

Видях че питаш за саунда си ! Трепач абсолутен, ама още не съм свикнал да бачкам с толкоз компресия !

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу йее, точно това имах предвид - солачки през цялото време. Як звук, особено ми хареса уа-то - плътно и чуващо се, а не пищящо и вресливо. Кажи си чейна, ако не е тайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Напушен китарист, който не знае какво свири ->

 

Телекастер Франкенщайн (така му викам, защото тялото е от стар японски фендер, грифа е правен от Moon Guitars, адаптерите са DiMarzio Steve Morse и е стрингс тру боди) ->

 

N-Audio N-Boost (бустер който усилва чистия сигнал на китарата за да не се губи като мине през цифрата ефекти) ->

 

N-Audio Firesound II ( на долна позиция на ключето, дето е с повече среди, с гейн на 2/10, волумето и тона на средата) ->

 

Уа Дънлоп, най-стандартното ->

 

Garland преамп (базиран на Bogner XTC с някои изменения), на най-мръсния канал. Драйв, волум, мастър и среди на 12 часа, високи и ниски на 1 часа) ->

 

 

Seymour Duncan KTG 2100 (Kingtone Generator, 2x100 вата крайно стъпало, лампите са 2 х КТ88 на канал) ->

 

 

Laney 2x12 кабинет ->

 

Микрофон Electrovoice Cobalt CO4 (чакам скоро 2 по-добри), бучнат директно в центъра на говорителя, без ъгли и такива хави, на около 5 см ->

 

TC Electronic Konnekt 24D интерфейс ->

 

Reaper.

 

Никаква обработка, освен дето ти намалих бекинг трака (опитах се да компресирам китарите, за да не ти намалям трака, ама още съм некадърен и много пръцкат като го направя) и дублирах соло трака по средата.

 

Малиии, то пък стана фукня. Май трябва да поразпродам малко неща че у нас е цело студио и пак глупости излизат от него (иначе има снимка на сичкото туй у Фукня) :thumbs_up:

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ на стройките на пуър ампа -> Волюм на средата, Пресънс на средата, Динамикс (малко странна врътка, контролира динамиката на крайното стъпало) на максимум (все пак на толкова гейн и оттам ако махна динамиката...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, с качествен стаф си се запасил, няма как и резултатът да не е сочен. Аз със същото уа все пръдни изкарвам, явно ще трябва да зарежа софтове и симулации и да започна да спестявам за Garland по Bogner XTC с някои изменения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нещо стана с последния ми пост:

 

За уа-то има едно трикче - имам гейн и преди и след уа-то. Между китарата и уа-то е буустъра (файърсаунда), а след него си е гейна от преамп-а. Ако се заиграе така човек стават интересни неща. Разбира се, много от тия мазни среди си идват директно от преампа и крайното стъпало. Ламби деебиш.

 

Едит: Аааа, Гарланда е същия на Блек Бърд. Аз го взех - сещам се че ти и тогава се беше накефил на саунда му. Ама Богнерския звук е малко по-рокаджийски (много среди, не е като Меса звукът примерно).

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Поздравления за готиното парче. :D Отдавна си посвирвам на него, но днес успях да си подредя мислите... ;)

 

http://www.esnips.com/doc/343a1f8e-8c09-42...8d8a/DYLGIQ-JAM

 

:recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много як звук и готини идеи! Облагородил си го и заради мелодиите, и заради китарния звук, който лично на мен ми се вписва перфектно в микса! Супер! :punk_guitar:

С какво си записвал?

Редактирано от DYLGIQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mazalo

От един път кво друго да направя освен да осера убууто парче,ама те това е цапано дупе с тиква :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, най-накрая някой друг да се включи, че вече ме беше хванало срам да съм единствен с онова нескопосното :) Леле то станало 3 месеца от тогаз.

 

Евала и на двамата, справили сте се, не е като да не сте - а дзверо както винаги вади интересни мелодии ! Хартман-а и той има някакви яки неокласически вмъквания на средата на рокаджийските жици. Убава работа !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.