Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е разликата


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Различна дървесина, различни начини и място на изработка, различни адаптери.
..освен това Гибсъните имат кухини/камери в телата след 82-ра,но и без тях -нещата от цитата са достатъчни,за да звучат различно.

Едит-бих казал,че дори при евтин Гибсън можеш да различиш всеки тон от "мръсен" акорд,без да е размазана картинката..-чисто,ясно и с характер.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ако смяташ да се занимаваш професионално ти препоръчвам да си вземеш Гибсън (има по-хубав звук поне според мен)....

пък и зависи дали си свирач вече или сега започваш ,но като съдя по въпроса ти сигурно си начинаещ .....

 

имам два варианта за теб:

1.нямаш кинти.... направо взимаш Гибсън (ако ще е една китара ,поне да е по-качествената ;) )

2.имаш кинти.... взимаш Епи ,учиш се да свириш и после е време за Гибсън :)

 

 

:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това е култово! Нямаш кинти - взимаш си Порше - като ще е една кола, да е качествена.

Имаш кинти - взимаш си Ланчия, Рено, Мерцедес и чааак после Порше! Много ми стана гот сега, като разбрах, че като нямам кинти ще си купя Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ти четеш ли какво пишеш...

да гиби е "по-добрия" избор в случая,за теб цената ЯВНО не е ФАКТОР .....

...... но има и от него по- добри (за цени няма да говорим тук на никой не му пука за тях)

 

ред: нещо протиФ акустична кремона ли имаш .... или само слухове за тях се носят колко са смотани.. >>>ибаси че е ПРОСТ Ричи Коцен с тази негова ГЕГА

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"магията" отчасти идва от нитроцелулозния лак, който е скъп най-вече защото е токсичен, което оскъпява работата с него (даже май е забранена в някои страни и щати).

 

Хайде всички да си лакираме ефтините китари с такъв лак, че да имаме як звук.Тук лака нито е скъп, нито забранен, нито пък труда е много...ко му плащаш.?!...а как ще звукне! :punk_guitar:

 

П.С. Магията е следната:

1.качествен материал (добре подготвен, обработен, исушен, подбран)

2.качествен хардуер (ключове, адаптери, бридж, нът, ключе, тремоло, струнник, струни, потенциометри, кондензатори и други)

3.качествена изработка (добри слепки с правилните лепила, други.)...външният вид НЕ свири.

Всичко друго е ''ала-бала'' или ''мижай да та лъжа'', ако ще месия да го казва.

Няма да изброявам разликите между различните модели Гибсън...само ще добавя...

единственото общо между Епифон (Китай, Корея) и Гибсън е формата и ключовете, и че двата са дървени.

В тоя ред на мисли - нищо общо.

Всеки има правото да си подрежда реда на мислене...и да мечтае.

 

Позволявам си да давам мнение като притежател на 3бр Гибсън-и и всичките с различен лак.

1.Zakk Wylde

2.STANDART

3.Angus Young

... и пипал поне още 3-ри.

...а това с дупките от 82 - ра :D зависи от конкретния модел и конкретни години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

'Гати , цял живот си мисля че нямям Gibson защото нямям кинти... а то, кво се указа...че имам кинти!

 

П.П. А,защо все пак нямам Gibson?! :greenangel::hysterical: :hysterical:

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали някой има кинти и дали (за него) има смисъл да ги похарчи за Гибсън са съвсем отделни въпроси, но нека не отваряме тази тема ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е от пръстите ... ако щеш и 5 гибсъна да си вземеш , като не си свирил и упражнявал достатъчно ефект нулев. Epiphone са много добри китари за цената си , не виждам защо винаги се хвърляте на скъпото мислейки че кой знае какво ще стане . По-добре си вземи Epiphone & един добър Marshall и процесор по избор (препоръчвам Boss , много натурален звук), не ти трябват Gibson , поне за момента. Другото зависи от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поставиш пред един ДОБЪР Маршал процесор не е проява на добър вкус. Бос НЕ звучат натурално, когато се намират в едно изречение със добър Маршал, но пък то вкус другар има ли? Но от друга страна си напълно прав за китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всичко е от пръстите ... ако щеш и 5 гибсъна да си вземеш , като не си свирил и упражнявал достатъчно ефект нулев

А на мен това мнение ми звучи толкова банално вече, не мога да кажа че не е вярно, но хайде да не преувеличаваме чак до такава степен, че даже си става и смешно...

 

 

И темата отдавна си е за затваряне, вече обясниха каква е разликата, всичко останало е дъра-бъра.

Редактирано от Unchained
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...aко темата случайно ви се вижда позната причината вероятно се крие във факта че отново се завъртат дежурните реплики предвидени за подобен род случаи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ред: нещо протиФ акустична кремона ли имаш .... или само слухове за тях се носят колко са смотани.. >>>ибаси че е ПРОСТ Ричи Коцен с тази негова ГЕГА

 

 

нищо протиФ нямам Кремоните и аз от такава см почнала :wallbash:

майтапа беше в тфа ,че човека иска ел китара...

само не се заяждайте пффф

 

аз дадох моя съвет вече

+ ако имаш кинти само за една китара и мислиш ,че скоро няма да имаш за друга ... поне аз бих си купила Гибсъна

 

айде със здраве и НАЗДРАВЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че темата е с цел реално сравняване на качествата на Гибсън и Епифон.Всеки знае кое е по-доброто.Ако имаш парите-разбира се, че ще си купиш по-скъпата и съответно качествена китара.И понеже усещам, че приказвам общи приказки ще спра дотук.

@WenzelWeck:има ли специална причина, поради която във всеки твой пост да присъства "пф(ф)(ф)" ? Само питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.