Jump to content
Българският форум за музиканти

"Garland" Custom Amp


Recommended Posts

Здравейте!

 

Онзи ден ден Галин (@Gregg) ми донесе в бара новото си отроче. Направихме му един бърз и импровизиран тест. Снмхаме и кратко видео.

Трябва да си призная, че бях адски впечатлен от това, което видях като дизайн и чух като звук!! Това е един 4-юнит-рак-спейс усилшател. 100 ватов ... С две думи -ГОЛЯМ БОЙ!!

 

Ето линк към видеото: "GARLAND" Custom Amplification - Video Demo

 

Галин сега да обясни подробно - що за амп е това, каква е китарата, която ми бутна в ръцете и изобщо подробностите около тоя проект (който за мен е 1000% успешен). Кабинета, който ползвахме е Hughes&Kettner VC30 - Celestion Vintage 30 loaded. Новия собственик ще е адски доволен ... Интересно ми е да чуя и неговите отзиви.

 

Браво Галине, за супер изработката!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ама че работа...имам чувство че този амп ми е познат...странно, но усещам че ако отворя рак кейса в ъгъла на стята ще открия вътре звяра притаен...първо да благодаря на Галин за отличната изработка...и на visiondann че си е поиграл с машинката...собственика е доволен на 1 000 000 % ...и изобщо за един лампов рак маниак като мен едва ли ще се намери по полезна вещ...изобщо 4 рак единици щастие...каналите са два...добре познатите Хай-гейн и Чист описвани един милион пъти с всичките им настройки...имаме два серийни ефет лупа...по един за всеки канал...и футсуич (ФХ Драйв/Ченал/ФХ Клийн) ...силата се подсигурява от 4х6л6 крайни лампи...и още "брайт" и "модерн" мод... май това е което се сещам...предимствата са много...толкова че няма да ги изброявам...но най-основното е убийствения звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велсоте както се казва в бандата :hysterical:

Нащо мото е "Всеки китарис' с Гарланд или поне два" :hysterical:

 

Много добре звучи, изработката няма какво да я коментираме. Тия дни си дрънках с 4х12" ката (с малко по-странна конфигура на говорителите) и мойта машина и пак се кефих колко отлично добре звучи ...ама мноо отлично добре както се казва... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООоооо за сега аз съм единственият басист с all tube бас амп от Галин и вчера дори минах през Варна да го тунинговаме още малко. Машината цепи мрака просто :) ... кво си мислите вие китарисчетата, че само вие ще се радвате на здрав и готин звък made by gregg :)

 

Поздрави

Алекс

 

п.п. ме ми остава време ама ще драсна скоро и аз малко семпли да се чуе как звучат и басовите ампове на Галин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! :)

 

Защо предпочете 4У rack глава вместо rack преамп и rack съпало? Сещам се за няколко плюса и минуса, но ми е интересно в случая каква е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Между другото, понеже някои се интересуват какви са били настройките на лийд канала - всичко е на 12 часа (включително и гейна)

Ампа на живо звучи невероятно наистина - има достатъчно аванс като гейн, а мощността е предостатъчно ... Супер дефиниция ...

 

:yahoo::P:P

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! :thumbup:

 

Защо предпочете 4У rack глава вместо rack преамп и rack съпало? Сещам се за няколко плюса и минуса, но ми е интересно в случая каква е причината.

 

...ами точно тези за които се сещаш + че 4У рак изглежда много по-добре...и изобщо исках да имам нормален усилвател натикан в рак...преамп може би скоро ще си поръчвам отделно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз като собственик на едно такова зверче няма да коментирам. То вече ми се протърка езика да казвам видното.

 

А най-ентересното е че видеото започва и свършва със снимка на моя Гарланд! Полъскан съм ! (яка снимка нали) :thumbup:

Което ме подсеща че съм обещал на Галин снимки!

 

Поздрави ... и пак въпреки че вече си говорихме... Честито!

Редактирано от Daniel_V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино, честито!

 

Въпреки че аз съм много доволен от варианта отделно преамп и стъпало. . . Защо? Ами за да може да се бутне един G-Major по средата. . . ;) И един power conditioner отгоре. (Той ракът стана с тези сметки 6U ама нейсе :thumbup: )

 

И пак честито! Не знам колко ампа си направи вече при Галин. Сигурно му е писнало вече от тебе. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...че аз съм набутал цели два Джи Мейджера посредата...изобщо схемата на целия ми 10У рак е следната отдолу нагоре:

 

1. AKG WMS 40pro flexx (1u) безжично свързано с тунера ...

 

2.T.C. electronic G-major II (1u) ефект процесор свързан с отделния сериен луп на Драйв канала Гарландов...ползвам го с компресор и ривърб за солата...

 

3.T.C. electronic G-major II (1u) ВТОРИ ефект процесор свързан с отделния сериен луп на Чистия Гарландов канал...ползва се с хорус и ривърб за разни лирични отклонения в стил сиятълските ми младини...

 

4.KORG DTR 1000 (1u)...рак тунер...получава сигнал от безжичното...мига/светка...и го ретранслира към усилвателя...

 

5.GARLAND (4u) ...гореспоменатия двуканален Хай-гейн звяр...отделен от две празни единици в рака...и цялата система се управлява скромно от футсуича на усилвателя позволявайки четири различни типа звуа едновременно без нужда от миди...

 

6.N-Audio Powerstation...цялата тази менаджерия се захранва от едно устройство изработено от Никифена с шест контакта и защита срещу токов удар...

 

ПС: по досетливите биха се досетили че слагайки по един миди контролер на всеки от Джи Мейджерите ще имам достъп до 402 вида звук едновременно...

 

...освен това във всеки от двата лупа може да се включи отделен преамп и така възможностите с подходящо подбрани устройства са неограничени...

 

ПС:не съм му писнал на Галин ей го на говорим си по скайпа докато пиша тез неща

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава да те питам защо са ти 2 (от любознателност, не да заяждам)

 

Не може ли да се ползва общ loop и да си направиш 1 G-Major с различни банки, а с неговото реле да превключваш 2та канала на ампа чрез някакъв миди контролер (да речем миди-пчелата на N-Audio). Мисля че ме разбра, да не задълбавам с обяснения. Просто така пестиш 1 G-Major, а другия може да ми го подариш?

 

Иначе поздравления, работата е про отвсякъде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.