Jump to content
Българският форум за музиканти

"Play Along" - откъде да намеря?


shaterhand

Recommended Posts

Напоследък искам да включа към усилвателя на "line in" входа ритъм или барабани върху които да свиря.

Нещо не мога да намеря качествен източник в мрежата за това.

Моля да споделите опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един сайт - www.guitarbt.com с готови backing tracks на песни. Или ти искаш просто ритъм, върху който да джемиш ? Има и такива в този сайт - дърпаш, слагаш на мп3 плейъра си или телефона си и с един кабел го връзваш към усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Още един сайт с готови бекинг тракове :rolleyes:http://www.guitarbackingtrack.com

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще ги пробвам и двете.

Дали няма софтуер с който от една песен могат да се заглушават отделните инструменти, т.е. да се включа на мястото на някой от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, този тип софт реже ужасно много честотите и в резултат останалото звучи като пръдня.

Мисля, че е невъзможно да се направи това, освен в студиото, където е записано даденото парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За такива питания винаги съм давал примера с да кажем трите цвята боя :)

 

Да се опиташ от общ микс да изкараш само даден инструмент е все едно да смесиш бяла, червена и зелена боя, а след това да се опиташ да извадиш само зелената боя, за да остане розово :D

 

Просто миксът е едно цяло и отделните честоти на различните инструменти и гласът (гласовете) се припокриват, затова няма как да махнеш някой инструмент без да прецакаш всички останали в общото звучене :o

 

Например - ниските и средните честоти на баса се покриват със синтезатора, част от касата на барабаните, част от гласа... Високите на чинелите се припокриват с част от китарата...която пък доста се застъпва с гласа в определени случаи... И те така. Трудна работа. Едиственото качествено отделяне на инструментите може да стане, както каза Slav, в студиото, като просто съответният инструмент не се включи в цялостния микс :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си е демото. Ако и наистина бачка така, не знам какво ще кажат скептиците с трите цвята боя... :P

Някой ако може да го тества и да каже при Ф2Ф сблъсък как е... той знае кой... :P

 

П.П. Защо ли демото е с MacBook... :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е извинявай, ама дори и на омазания от компресията в YouTube звук разликата между оригиналния запис и "филтрирания" запис е очевидна :yahoo: А и не съм казал, че не е възможно по никакъв начин да се позаглуши гласът или водещата китара, просто казах, че не става без да се омаже останалата част :P

 

П.С Стига с тия МАКове, де :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за JamVOX - не знаех че има такава джаджа а така или иначе свиря на PCто. Въпреки това не биха навредили още няколко сайтчета за backing tracks освен изброените в първите няколко поста - за мое съжаление вече ги знаех а ми трябва сорс за повечко пънкарийки от тоя тип - особено като се има в предвид че пънка не е най-сложната музика на света би трябвало нета да гъмжи от заготовки за китара ама .....

 

ако пък няма - engaging bitcomet and targeting jamvox.... :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.