Jump to content
Българският форум за музиканти

Кръгла маса по проблемите на музикалния мениджмънт


Recommended Posts

Уважаеми колеги и приятели,

 

В рамките на 40-то издание на Международния фестивал "Софийски музикални седмици" на 15 юни 2009 г., от 14 часа, в Министерство на културата ще се проведе кръгла маса по проблемите на музикалния мениджмънт.

 

Повече информация за Софийски музикални седмици - www.sofiaweeks.com

 

****************************

Информация за събитието:

Международен фестивал “Софийски музикални седмици”

 

Българска асоциация на работодателите в областта на културата (БАРОК)

 

Интернешанъл бизнес скул

 

Национална музикална академия “Панчо Владигеров”

 

Център за образователно и културно сътрудничество

 

 

МЕЖДУ КРЕДОТО И КРИЗАТА

 

КРЪГЛА МАСА ПО ПРОБЛЕМИТЕ НА

 

МУЗИКАЛНИЯ МЕНИДЖМЪНТ

 

 

Презентации и дискусионни панели по 45 минути:

 

 

Влияние на състоянието на световната икономика върху музикалния сектор в Европа и САЩ – презентация на Момчил Георгиев. Дискусия: Кредо и криза – нефаталната разлика

 

 

Световната икономическа криза и стагнацията във финансирането на културата у нас – презентация на ст.н.с. Биляна Томова. Дискусия: Държавната подкрепа ни трябва, а трябваме ли ние на държавата?

 

 

Стратегическото планиране като инструмент на културната политика - модератор Христо Христозов. Дискусия: Вчера вече беше късно

 

 

Нови образователни подходи в обучението по музикален мениджмънт – модератор доц. Руслан Пенчев. Дискусия: За каква кариера мечтаем?

 

 

 

 

15 юни 2009 г.

14-18 часа

Министерство на културата

“Сцена 17” – седми етаж

****************************

 

Tina Koilova

 

PR

 

http://www.sofiaphilharmonie.bg/

 

e-mail: sofiaphil@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

momchil.gergiev@gmail.com

 

Това е мейл адрес на организаторите - който желае може да изпрати запитване и ще разбере как ще протече срещата.

 

Това, което мога да допълня е, че кръглата маса е с вход свободен и се организира както за директорите на държавните институции, така и за мениджърите в частния сектор. Събитието е обявено официално като част от фестивала "Софийски музикални седмици". Залата в Министерство на културата - "Сцена 17" е конферентна зала с около 70 места.

 

Относно лекторите - чувала съм много добри отзиви за Биляна Томова, преподава в УНСС и в СУ в областта на културния мениджмънт.

 

Поздрави,

Тина

 

 

@Kurt Uvash, събитието е за който има желание да участва, не е задължително и никой не може да ти гарантира точно как ще протече - ако наистина се интересуваш дали ще бъде в рамките на дискусия по четирите теми и дали ще може да се взима участие - можеш да изпратиш запитване на посочения най-горе мейл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първия линк не бачка.

изглежда има интересна програма. като се има предвид колко е зле положението с мениджмънта генерално, както и разбиранията за музикален биз в бг, наистина се замислям дали да не отида да ги инспектирам кво ще дърдорят от панела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тематика - макар че световната икономическа криза е почти такъв фактор за състоянието на родната музика, какъвто е кривият Космос за калпавата ракета...

 

От малкото подадена информация разбирам, че в България се обучават (не от вчера?) висши кадри по музикален мениджмънт. Интересно къде са вече завършилите випускници? В какви организации работят и какво/кого менажират? Как се е променил музикалният живот от вливането им в системата?

 

Жалко, че не мога да прескоча до София на 15-ти, иначе имам още въпроси...

 

Дано Кръглата Маса роди някакъв консенсус и конструктивни идеи - желая успех!

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бицев, има разни 'музикални мениджъри' бачкащи към МК. нали има опери, театри, народни ансамбли, военни оркестри, филхрмонии ала бала. те си имат мениджъри и импресариос. постоянно ходят на турнета. абе шарят по света. те обаче са далеч от сми на понтието муз биз според мен. ако се сетя да прескоча ще ъпдейтвам за ситуацията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да попарвам ентусиазма на някои, но не мисля, че в момента може да се очаква нещо смислено и полезно за родната ни култура от Министерството на културата. През последните 20 години единственото, което правят е да съсипват съществуващите структури, които и без това са доста безнадеждни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много е готино човек да ви чете мненията.якото е,че всеки се изживява като огромен капацитет и компетентно лице по всеки въпрос.Момчета и момичета,мога ли да ви запитам вие с какво се занимавате?

 

По повод дискусията-много ме е яд,че сега го виждам и съм изпуснал.Аз искам да уча ПР и без това...всичко това е полезно деа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Момчета и момичета,мога ли да ви запитам вие с какво се занимавате?..

 

Благодаря за комплимента. Аз се занимавам с вземане на часовници под наем, за да казвам на собствениците им колко е часа. Понякога свиря в кръчма.

 

Защо питаш?

 

А ти с какво се занимаваш?

 

 

(Разкиснах се. За последен път ме нарекоха момче през 1968-ма...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях. положението е гига зле. нито имаше кръгла маса, нито се говореше за музикален бизнес, респективно мениджмънт. учатниците живеят в осемдесетте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.