Jump to content
Българският форум за музиканти

Подсветка на дисплей.


Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Момченце, кажи размерите на дисплея в QY-300.

 

 

Най-после успях, размерите на дисплея на секуенсера QY300 е 13 Х 4 см. Та въпросът ми беше дали е същия като на QS300, който за разлика от моя е осветен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момченце, кажи размерите на дисплея в QY-300.

 

 

Най-после успях, размерите на дисплея на секуенсера QY300 е 13 Х 4 см. Та въпросът ми беше дали е същия като на QS300, който за разлика от моя е осветен?

 

http://www.zinguy.com/lcdpage.htm

 

Гледай сега тук какви са размерите. И понеже специално направих допитване във форума на Ямаха ми казаха, че не е достатъчно само размерът да съвпада, а и като цяло тоя дисплей да се поддържа хардуеърно. Добре е аз или колегата, който в момента ползва същия нов син дисплей да хвърлим едно око и да видим колко реда е, да видим дали има източник на 5 волта (със сигурност има такъв източник, ама за всеки случай). Дисплеят срува точно 62 лв и според мен си е доста полезн придобивка. Такива чаркове се намират адски трудно в момента. Дори и в eBay няма д намериш такова нещо. Човекъ, който ги продава ги е описал като дисплеи, които стават за сериите SY-77/99, но явно стават и за други модели. Та съветът ми е да си купиш един такъв дисплей. Рано или късно ще влезе в употреба, ако не и веднага. За сведение, както казах и в предишен пост, оригиналният дисплей на Ямаха струва около 320 ЕВРО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най-сърдечно благодаря, мисля че някъде прочетох за брой точки на QS-a, но пък нищо не открихвам все още за QY300, така че продължавам да търся за да ги сравня. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Редактирано от CyberGene
Моля да не се включват цитати на предходния пост! От тук нататък ще изтривам целите постове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"QY300 - Display - 64 x 240 dot graphic liquid crystal display" - същия като на QS300 и SY77.

 

Братчед' почти съм сигурен, че ще стане. 5 волта ще вземеш от захранването, просто трябва някой по-навътре в нещата да ти помогне. Действай :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много ви благодаря за помощта колеги, но аз едва сега се уверих, че не мога да си направя подсветка за дисплея на QY 300 и реших да си купя такъв, но искам още малко помощ. Моя дисплей е малко по-малък т.е. по-малка е металната рамка на светещия пакет, но си мисля, че платката отдолу е същата, но все пак искам да помоля някой да измери приблизително местата за захващането (болтчетата), за да съм сигурен, че ще се побере в панела. И другото - може ли да ме "светнете" как си поръчахте дисплеите от сайта, как ги платихте и как ги получихте тук защото на темата "пазаруване по интернет" съм много спънат и не мога да се оправя. А на следващия, който си купи такъв дисплей ще мога да помогна с двадест пиновия конектор и лентовия кабел. БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, аз не се наемам да го отварям за пореден път моя. Пазаруването е лесно-трябва ти кредитна карта. Плащането става през e-pay. Доставката е около 10 дена и ще дойде в пощенския клон, където живееш. Ще получиш известие по пощата и ще идеш да си го вземеш. Това е.

Колкото до дисплея-би трябвало да пасне. Ако за малко не влиза има чук, клещи и т.н. Отвън няма как да се види какви си ги свършил вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за чука и клещите страшно ми допадна, но имах в предвид не да се разглобява, а да се премери сваления дисплей, ако разбира се не си преправял нещо при монтажа на новия. Някого с кредитна карта ще намеря, но това "е-рау" си признавам нищо не ми говори, а в каква валута се заплаща след като се изписва от Щатите?! Братле, извинявай, че те занимавам и ти задавам толкова въпроси, но нали вече обясних, че съм лаик в тази работа, пък и не само в тази...И пак благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа PayPal, ама и ePay е същото. PayPal е система, през която минават плащанията. Валутата автоматично се конвертира в зависимост от коя държава пазаруваш. Разстоянието между отворите по хоризонтала е 176мм, по вертикала е 54мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа PayPal, ама и ePay е същото. PayPal е система, през която минават плащанията. Валутата автоматично се конвертира в зависимост от коя държава пазаруваш. Разстоянието между отворите по хоризонтала е 176мм, по вертикала е 54мм.

 

Още веднъж сърдечно благодаря братле, точно такива са размерите и на моя дисплей. Остава да го поръчам. Ако мога и аз с нещо да ти бъда полезен - готово! Поздрави на всички рокаджии!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действай! И преди да запояваш прегледай пак всички ръководства, увери се, че наистина е правилно свързването, което си предприел и чак тогава запоявай. Ако има нещо не се колебай да питаш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.