Jump to content
Българският форум за музиканти

Пера


Icarus

Recommended Posts

Аре стига сте си говорили смешки - никога не може свиренето с пръсти да звучи по същия начин както свиренето с перце .Просто е невъзможно .Има различни видове заглушавания ,които могат да се постигнат само при определено разположение на дясната ръка върху струните ,което автоматически изключва възможността това да се постигне при свирене с пръсти (като предполагам ,че тук става дума за постановка както при класическата китара) .Също има и различни видове техники на свирене ,не всичко е алт.пикинг .И последно - няма китарист ,свирещ на електрическа китара с пръсти ,които да свири толкова бърз и отчетлив пикинг ,колкото пичове като Ръсти Куули ,Майкъл Анджело и Франческо Фарери демонстрират с перцето!!! Просто няма и няма и да има ,защото от физическа гледна точка е невъзможно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми то не е и нужно. Марк Нопфлър РАЗЦЕПВА!!!

 

П.П. Казва, че почнал да свири с пръсти, защото бил свръх разсеян и винаги губел перцата. И като няма...с пръсти. Та така... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не казвам ,че едното е по-добро от другото!!! Това са глупости ,защото двете са различни неща ,не могат да се сравняват .Тук ставаше дума ,че звукът бил един и същ ,което за мен не е така .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такива

 

tortex_single.gif

 

признавам си че бях повлиян от Металика, но и преди да ги пробвам свирех с много подобни откъм дебелина и гъвкавост.

Никога не чупя перца и ги износвам за епохи въпреки, че свиря брутален Траш & Дет метъл с много силна амплитуда и много удари по струните.

Абе класика в жанра дет' се вика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ставаше дума ,че звукът бил един и същ ,което за мен не е така .

всичко е възможно, пич.

 

и защо звукът от пръстите да не може да наподоби перото? аз свиря с изкуствени нокти, които определено са от по-твърда и дебела пластмаса отколкото перата.

 

 

едит:

 

все пропускам - много обичам да свиря с комбинирана техника - с пръсти и перо едновременно... това пък е друг космос...

Редактирано от Bo Yan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, аз точно теч JAZZ ||| толкова ги тъсех и все ме гледаха като луд по магазините :bravo:. Ей са в xxxx ги има със сигурност

Мдам, взех си днес няколко.

Колеги, опитайте ги.

приказни са.

 

Хм, звучи като реклама на кренвирши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на мойто перце му праснах една дупка през средата и си го сложиш на верижка на врата да не го губя :(. дори и името си написах и от всичките тези резки стана неизпускваемо (има ли таква дума? :( )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на мойто перце му праснах една дупка през средата и си го сложиш на верижка на врата да не го губя :headbang:. дори и името си написах и от всичките тези резки стана неизпускваемо (има ли таква дума? :D )

Мда, тва е добра идея, щото аз моите постоянно ги губя, обаче после си ги намирам на възможно най-нестандартните места. :D;)

 

Иначе ползвам Fender Premium Celluloid, Red Moto, Medium

0980351809_md.jpg

 

или

 

Fender Delrin, Medium/Heavy, (.88 mm)

Fender_Accs_351_Delrin_Pick_Pack_110565_t.jpg

 

Изстъргвам ги за няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доскоро ползвах от жълтите, но констатирах, че са ми много меки. издържат дълго. имам една купчинка и си взимам произволно, затова нямам точна статистика колко изкарва едно перо

 

докато си взема от .88 ръчкам с едно фендер хеви и много държи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такива

 

tortex_single.gif

 

признавам си че бях повлиян от Металика, но и преди да ги пробвам свирех с много подобни откъм дебелина и гъвкавост.

Никога не чупя перца и ги износвам за епохи въпреки, че свиря брутален Траш & Дет метъл с много силна амплитуда и много удари по струните.

Абе класика в жанра дет' се вика :D

Остави Металика - лошо стечение на обстоятелствата е, че мистър Хетвийлд свири със същите ако ми разбираш намека. :D От маркетингова гледна точка - удар в десятката за Дънлоп. От лично-моя-китаро-естетски-маниашко-ценителска - лошо лошо ... :headbang:

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, аз точно теч JAZZ ||| толкова ги тъсех и все ме гледаха като луд по магазините :headbang:. Ей са в xxxx ги има със сигурност

Мдам, взех си днес няколко.

Колеги, опитайте ги.

приказни са.

 

Хм, звучи като реклама на кренвирши.

Най-добрите в цеха са просто!

 

Има и при Капъша от време на време( брех как си издадох тайният снабдител) ...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е па аз мойте сам си ги правя ;) свиря от година и 7 месеца и до сега свирех с доста меки, който за около 2 3 седмици се нуждаеха от заостряне :) сега вече като станах малко по-кадърен и засвирих по здраво смених по-твърд материал че за 3 4 дена ги прецаквах а и е само се заобляха ами ги и трошех

последното ми перце си го направих снощи от диск(идеята я видях някъде тук :P ) още не съм свикнал с дебелината ама ще се справя :violin:

 

а и да кажа до сега не съм имал нито едно фабрично направено перо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да забравих, че по едно време изполвах една повредена SIM карта за перо. ;) ;) ;):P . Не е от най-удобните приспособления за свирене, особено за шрединг, обаче един приятел толкова се зариби, че записваше некви сола тип Ерик Клептън само със SIM карта. :guitar: :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и да кажа до сега не съм имал нито едно фабрично направено перо  :)

Не че в миналото и аз не съм ги правил тия работи, но оправдание ми беше поне, че бях в дълбоката провинция и единственото което можех да си купя бяха едни големи меки (като от ренгенова снимка :) ) пера, подредени по четири на картонче във формата на детелина.

Купи си едно читаво перо, не струва кон и вол, само за да имаш база за сравнение - ако фонокартите и CD-тата бяха "материалът", то хората нямаше да произвеждат ен на брой марки и модели пера, нали? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае те ги правят и те от дискове ;) еми твоето оправдание за провинцията мога да го използвам и аз. аз съм от Плевен (дано не ми се обиди някой съгражданин :P ) и знам 2 магазина където продават перца всъшност за втория само съм чувал и не ми е много изгодно да си копувам перца който ще изжула за 1 2 седмици при положение че свиря само у нас (нямам група) и китарата ми е на 20 г българска и ремонтирана от мен и баща ми :) такаче яко самоделките и да издържат колкото могат мен не ме претиснява ако ще за 1 свирене да оснат на половина. дискове колкото искаш :)

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.