Jump to content
Българският форум за музиканти

Диапазон...


Bozzich

Recommended Posts

Bozzich,

не знам дали си гледал внимателно, но на мен това видео с Пейдж ми намирисва на пародия, ако се сещаш за какъв тип клипчета ти говоря.

 

Уисъл или зип гласа е специфичен, темброво неотличим глас. Наподобява свирка... то и оттам и името му whistle. Марая умее да го използва много добре, за разлика от други хора с такава гласова способност. Отдавна имаше тук такава тема за високия глас, която е леко едностранчива, защото ниските гласове също имат своите рекорди, по един или друг начин засенчвани от по-високите. Но това е нормално заради физичната природа на вълните. На пракитка най-ниския човешки тон си е дълбокото дишане от което трудно, да не кажа невъзможно е да стигаш надолу. А пък и всеки диша, нали така.

 

Никога не са ме кефили пищенетата, но предпочитам ако ги има да имат почерк като Робърт Плант или Ерик Адамс например. Или пародийния фалцет на Даймънд. :D

Има си надарени с тембър хора. Това е и гласът им общо взето. Това са певците. Има и хора с тембри без да са певци изобщо - обикновено са говорители в телевизии, дублират филми и прочее. Пеенето не е само тонове с гласа, пък бил той и свръх трениран. Пеенето е съвкупност от споменатото, но и от характер, емоция, състояние на духа и тялото в момента на изпяване, нещо което се прави като "влизане в образ", което малцина умеят заради специфика на характера най-вече. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С последния абзац съм си напълно съгласен, само дето ако ще да имаш страхотен тембър, ако пееш фалшиво, язък. Плант често е фалшив. А пък това на Пейдж... не е единственото такова, което съм виждал. Просто е най-крайното. Гледал съм достатъчно пародийни клипчета с китаристи (имаше едно, дето се въртеше тука по форума... Kirk Hammett shows guitar licks from Master of Puppets, попикаващо е) и не мисля, че това е от тях. Ама може и да бъркам, де. Наркотиците така или иначе не прощават. :P

 

Не си мисли, че съм някакъв Led Zeppelin hater, всъщност доста ги харесвам и често си ги слушам, имам няколко доста любими парчета. Макар че на глас тип Плант наистина не се кефя, твърде женствен ми е :D Иначе нямам против нито високи гласове, нито баритони, пък и някои от ниските като този пич от Type O Negative, не му помня името. Наистина е въпрос на тембър и емоция, напълно съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Диапазон на конкретна звезда - Марая Кери - някои казват,че гласа й е близо 6 октави, други - че е 7.Така или иначе диапазона й е огромен.

Миличка, сравни Марийка с Йълдъз Ибрахимова и ми кажи след като тази жена има 4 октави, как Марийка ще има 6-7,при положение,че едно пияно има 7 :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.