Jump to content
Българският форум за музиканти

Анкета


Nic Toms

Коя е от програмите е по - функционална? ?  

42 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравей. Ако тази анкета е един вид въпрос и се чудиш коя програма ти трябва - ок. Ако обаче го правиш наистина като анкета в буквалния смисъл, значи тръгваш с fail.

С изключение на първите две, изброените програми нямат абсолютно нищо общо по между си и "по-функционална" няма как да има.

Точно между Кюбейс и Сонар - също. Разликата между двете се изразява в имената на плъгините които си вървят с тях и цвета на default скина им, както и някои отделни моменти от интерфейса. Забавното е, че хората, които ползват едната не пропускат случай да обяснят колко е гадна другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е че имам вичките от изброените програми и чат пат сега се уча на тях . Искам да знам с коя ще ми е по добре да започна . Ако има значение стила - електронна музика (хаус , транс , прогресив и др ...)

 

ПС/. да извинявам се че не сам се отучнил под какъв контекст имам предвид "по - функционални"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам, според това какъвто стил си си начертал за музициране, да обърнеш внимание на:

Ableton

Acid

Reaper (само за по-живи работи, ако ще записваш, акустично: микрофони, собствени звуци и други)

 

Ableton е идеална за твоя случай (заедно чрез ReWire протокола, свързана с Reason). Аналогично и Acid.

Тези, които ти си изброил, също може, но ще ти отнема доста повече време.

 

Аз един техно хаус бийт с мелодия и подложка на Ableton го правя само с няколко кликвания с мишката. :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш - "имаш" тези програми? Сериозна инвестиция си направил (по-добре да си беше купил панелен апартамент с парите :cheers2: ) Сигурно 'имаш' и колекция от плъг-ин-и за тях. Разбирам причините да се ползват "учебни" (неофициални :) ) версии на софтуер, но кому е нужно да трупа всичко що има под слънцето - 'за всеки случай'?...

- - - -

 

Подкрепям мнението на Kurt Uvash - за избраните жанрове и стилове изброените порграми стават, но далеч не са най-удачното решение. Други (вкл. предложените Acid и Ableton, също и FL) са се наложили и вършат по-добра работа. Ще са ти (много) по-лесни за усвояване, а имат (почти) неограничени възможности.

 

На слука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е че имам вичките от изброените програми и чат пат сега се уча на тях . Искам да знам с коя ще ми е по добре да започна . Ако има значение стила - електронна музика (хаус , транс , прогресив и др ...)

 

Reason

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Reason никога не бих го ползвал самостоятелно . По-невероятен метод за използване на аудио трак (било то семпът) не мисля че има .

... Сонар 7+ има много приятен Step-sequencer :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.