Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за бас


guitard

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:)

Относно комикът:

Не ти ли е смешно,да цитираш мнения на по две години?

Ако на теб не ти е забавно от това да си четеш мненията от толкова време,извинявай,но трябва да си "кон с капаци"!

Явно си в творчески застой!

И все пак,не се мъчете да търсите мой бисери из форума,защото прекалено малко пиша тук (за повече на ЛС :) )!

Преди време,прочетох една мисъл,която гласеше:"Надмини себе си,че тогава се състезавай с другите"!

Наблегни на първите три думи!!!

А аз за този период,постигнах достатъчно!

 

 

Поздрави!!!

 

 

Всичко това,разбира се е :icon_shithappens: ,но ако обичаш,не ме изкарвай залупеняк,както аз никога не бих нарекъл дори и най-некадърният музикант!

И бъди спокоен,за да си взема Ибанеца,съм чул не само Ямаха,а и много други,така,че следващият ми определено няма да е Ямаха!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ФФФ, като ви гледам не мога да се стърпя. Човека пита къв бас бихте му препоръчали, вие ше се избиете кой как нарекъл другия някога при някакви обстоятелства, кой е баш бас и т.н. Ае казвайте за басовете че и аз се интересувам :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Във връзка със спора - Ямаха <-> Ибанец, искам да кажа, че съм имал и нисък клас Ямаха (RBX250, стария вид) и съм свирил на нисък клас Ибанец, и Ямахата отстъпва значително, и като удобство, и като звук ! Във високия клас нещата са обратно, или поне на кантар - Ямаха правят УБИЙСТВЕНИ басове - TRB-серията, но цената им е 2-3 000 евро !!

Накратко - в ценовия клас до 1000лв можеш да пропуснеш Ямаха, но не ги подценявай !

Някои друг съгласен с това мнение!?!A и ако някои може да каже нещо за B.C Rich басовете и те сам там някаде около 1000лвл макар че формите маи че ми идват малко в повече но не сам пипал такъв бас и нямам мнение за звука и дали е подходящ за изброените групи.

Поздрави

Редактирано от guitard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах въпросната Ямаха 250, сега ъпгрейднах на 370 и съм много доволен и от двата баса. Естествено за ентри левъл и за тия пари. Мисля, че са доста по-добър избор от Стагг/Скуайър. :D

Евтин Айбънез не съм пипал, но пък скъпите им серии са страхотни!

 

Моят съвет е да не правиш ъпгрейди с малки стъпки. Като си имал бас за 300 лева не си купувай такъв за 400 или 500, защото общо взето се тъя. Наливаш пари на вятъра. Мое мнение, де... ;)

 

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, силно подкрепям твоето мнение. Аз съм живият пример. Предишният ми бас беше за 70 лева, сегашният е за почти 3000 и изобщо не съжалявам че пропуснах всички стъпала между двата. При добър сетъп на евтин бас можеш да се учиш и развиваш прекрасно техниката си на свирене, после като събереш пари за нещо наистина сериозно много добре ще усетиш разликата и ще се радваш на истинския звук. Който не вярва за сетъпа да ми се обади да му покажа Puldin Турбо къстъм :(

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто бивш притежател на Ямаха RBX375 да се икажа и аз: Басът има много (пре)напомпен звук, просто такава му електрониката. Не казвам ,че е зле, напротив, но не за всичко става. Второто кусур е че ако си с по-малки ръце си е мъка най-вече щото някой е забравил радиуса на фингър борда в тоя модел и прав като дъска (може би всичко е до човек и предпочитания тука)... Плюсовете са му, че имаш модерен инструмент с модерно звучене, въобще не мога а кажа, че е грозен, напротив много си е убаф, но грешката е че винаги го сравнявам с моя Jazz bass и оттам. Ибанец съм пипал в този ценови клас, не помня марка и модел, пък и беше за малко. Помня, че беше удобен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря на всички които зе отзоваха.Засега реших да отложа покупката докато не събера поне двоино от колкото сега(тоест кам 2000лвл) и тогава да зема наистина хубав бас.За сега си сетъпнах стагчето за което много блогодаря на МаРиНсКи който ми даде съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.