Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за бас


guitard

Recommended Posts

Много съм доволен от Ямахата си -374, активна електроника ,батерия 9в., да не се забравя с кабел, че батерията свършва, там е прекъсвача. Среден клас става за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Наистина много полезна тема аз сащо свиря от скоро и пред една година ще сам изпревен пред същата дилема(макар че до тогава ще има много модели нови така че пак ще питам :-( ) но с ямаха свири китариста от групата и е много доволен от китарата и за ибанец сам чувал добри работи но немога да ти дам конкретни модели.Има ги само маи при Икономов

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, едно леко уточнение на чилякът, чийто последен коментар прочетох преди малко. Не е истината да попиташ какво ново има на пазара и някой да ти опише колко яко и съвпадащо с музиката, която свириш, учиш да свириш или ти се иска някога свириш е то. Истината, друже, се крие в това да знаеш какво искаш, да видиш, че има смисъл да инвестираш пари в него и да отидеш в магазина, без да си повлиян от нашите лични предпочитания. След това там да хванеш няколко баса и да видиш кой точно е ТВОЯ БАС. След това е лесно. Стига се до касата на магазина и отиваш да свикнеш с новия инструмент след като си останал съвсем без пари, защото си дал всичко, което си имал за него. Така се пазарува инструмент. Не е зле да се запознаеш какво има на пазара, но това ще е относително като понятие, защото почти няма онлайн магазини на големите музикални къщи в родината ни. Всичко става с обикаляне и много пробване, защото тази покупка е като обувките. Ако не са ти удобни, отиват в кофата или ги продаваш на някой приятел на половин цена, защото на него му стават. Без да чуеш един инструмент, а само по картинка с описание, знай че твоят избор е една кръгла нула. Днес ме е избило на откровения...

 

П.П. Искам да те помоля малко да внимаваш с правописа, защото тук има хора, които много ще те ядат за грешките, които си допуснал. Стърпях се да ги едитна и ги оставих така, както са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А блогодаря за съветите наистина много полезно.А относно за това да се иде в магазина и да се пробват няколко баса в повечето магазини в българия(не сам ходил в софия) имаше едва по 1-2баса и всичко друго по поръчка затова се пак е хубаво да се съберат някакви мнения.

П.п за правописните грешки голямата ми грешка е че не си проверявам поста преди да го пусна изключвам лаптопа и след като го включа отново опцията редактираи я няма :) .Дано госпожата ми по български да не е видяла предишния :hysterical: .

Поздрави

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да за бюджета мисля че мога да отделя кам 900-1000лвл(може и по нагоре да помечтаем :) )

Че защо моето мнение,да не се препокрива с този ценови клас?

За мен лично,не виждам по-добро подаване на ръка в музикално естество,от това да спасиш някой,да си купи Ямаха!

Ако някой горд собственик на въпросната марка,чете това,нека да не забравя,че все пак всичко е въпрос на вкус!!!

А относно изречението "Никой не сравнява,а вадим варианти",защо тогава съвсем малко по-нагоре пише "между ямахата и ибанеца кое е по добър избор"?

Някой много навътре влизат в дадени мнения,май :hysterical: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е добър инсрумент за цената си със звук на уоруик и подобна дървения

потърси някой да ти го поръча и свири после и се кефи

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Fame-B...-BAS0000792-000

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Fame-B...-BAS0003435-000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А и са го докарали на външен вид много приятно. Скоро гледах на живо Insult в Букурещ - басиста им свири с Mayones или с Fame, не можах да видя, но те така или иначе са едно и също с различен надпис ;) През някакъв старичък и доколкото видях не-лампов Ампег имаше много добър звук!

 

едит:

До автора на темата и останалите търсещи, които четат: Ако става дума за гледане и пробване на инструменти, според мен вече трябва да бъдат позабравени бг магазините - над определен ценови праг просто няма какво да пипнеш никъде. Ако търсиш Stagg или други подобни евтинии лесно ще се уредиш да ги пробваш почти навсякъде. Ама пък на тях какво да им пробваш толкова... Почти всико останало не може да се намери изобщо, а камо ли да се сравни "при равни други условия" ;) Затова ти препоръчвам - гледай в нета, харесвай, после пиши тука и питай кой от съфорумците има такова нещо, каквото си харесал. Едва ли някой ще ти откаже да се видите и да пробваш. Поне аз не бих.

 

Поздрави,

Марин

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Newcastle United, дотук само офтопик има от теб в тази тема. Ако целта ти е да тълкуваш какво някой е имал предвид, без да дадеш едно мнение по темата, по-добре се усети навреме и се спри. Прочетох ти предишните коментари и виждам, че и ти си леко пресен с бас китарата в ръце. Хайде, стегни се малко и ако искаш да си полезен бъди такъв, ако не искаш, просто подмини темата. Ако не знаеш какво да кажеш, недей, защото ще звучиш ето така:

 

Търси се акустична бас китара (електрическа не обикновена кухарка)!

 

 

Колко опит натрупа за това време и колко баса си сменил, за да даваш съвет за бас китара и да коментираш мнението на хората тук?

 

От година и половина вече свиря с бас Stagg

 

Наистина, ако някой иска да лее офтопик в тази тема, може да го направи съвсем спокойно. Рядко се случва да се хванем и да правим разбор на пазара ни, а това е полезно, защото не всеки може да пазарува от външни онлайн сторове. Хайде малко и леко да сме си полезни в такива моменти, защото утре ще решиш да си купиш третия в живота ти бас след Стаг-а и Ибанец-а и ще се окаже, че може и да е Ямаха, които повярвай никак не правят Трабанти!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за едно не съм съгласен с колегата IgniteAll и то е, че "не всеки може да пазарува от външни онлайн сторове". Не виждам какво може да попречи на който и да било да пазарува от външен онлайн стор, освен собственото му нежелание да научи как става и да пробва. Ако на някой още не му е ясно "кое как става" - да ми пише на лично, няма да му вземам пари за обясненията ;)

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка със спора - Ямаха Ибанец, искам да кажа, че съм имал и нисък клас Ямаха (RBX250, стария вид) и съм свирил на нисък клас Ибанец, и Ямахата отстъпва значително, и като удобство, и като звук ! Във високия клас нещата са обратно, или поне на кантар - Ямаха правят УБИЙСТВЕНИ басове - TRB-серията, но цената им е 2-3 000 евро !!

Накратко - в ценовия клас до 1000лв можеш да пропуснеш Ямаха, но не ги подценявай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бафометите на Фейм ги гледах миналата година в Мюзикстор, но нямах време да ги пробвам. Като изработка бяха на високо ниво, поне за мене. А като съотношение цена - качество са номер едно (нещо като Корт и Винтидж за България)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марински, пречката е, че не всеки би се престрашил или има възможност да плати с кредитна карта, ПейПал, да прави банкови преводи(от незнание как). Това, което ние можем да направим е да кажем какво има в БГ. Ако човекът си хареса някоя машинка от чужбинско, никога няма да му бъде отказан отговор и съвет дали става или не. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря за всички отговори и наистина наи-големия проблем е че в българия няма избор и не може да се пробва така че трябва да се разчита на мнението на другите.Но при мен идва втори проблем нямам кредитна карта и няма как да поръчам от саит като томан..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, има едно нещо - нарича се Virtual Visa - представлява една пластика (като нормална карта, но без магнитна лента и чип) с номер и CVV код. Издава се, доколкото знам, само от една банка в БГ. В интернет тези 2 номера, отговарят на КРЕДИТНА КАРТА VISA (може и MASTERCARD ако предпочитате). Изискванията за да си извади човек такава карта са - да имаш VISA Electron в същата банка (Или Maestro ако ще правиш MASTERCARD). През уеб интерфейса на банката си зареждаш пари от VISA Electron във виртуалната карта когато искаш - става моментално и трансфера е безплатен. И после попълваш номерата от пластиката в Thomann.de или в Pay Pal - тия съм ги пробвал лично, предполагам че и всички други ще работят - и пазаруваш. Абсолютно без никакви проблеми. Няма никакви изисквания за доход и прочее глупости. Който иска да разбере подробности - по-горе казах - да ми пише на лично.

 

Сългасен съм, че не е особено популярна тази услуга и не всеки знае, че я има, но щом аз съм разбрал някакси, значи не е невъзможно. Не се ползвам с някакви особени връзки в банковите среди. Нужно е просто човек да поразпита малко. Така че, колега guitard, липсата на кредитна карта не е пречка вече. Пиши ми, каквото не си разбрал ще ти обясня, тук дадох достатъчно инфо. За 10-тина кина и 10 работни дни ще имаш вече нещо, което можеш да използваш като крединта карта и си решаваш проблема.

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, има едно нещо - нарича се Virtual Visa - представлява една пластика (като нормална карта, но без магнитна лента и чип) с номер и CVV код. Издава се, доколкото знам, само от една банка в БГ

 

 

- ДСК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.