Jump to content
Българският форум за музиканти

Propellerheads Record


Recommended Posts

Ами не знам, може би всъщност стават 32-битови като ги записвам в Reaper и лсед това ги експортвам през него отново. Май това е проблемът?! Нямам идея...

Ей сега ще пробвам!

 

Мда... точно това е проблемът. Настройките на пректа ми като са да записва 24 бита, нямам проблеми. КОгато обаче ги направя 32 бита има проблеми после в Reason.

казва ми unsupported format. :)

Значи 24 бита е някакъв достатъчен стандарт... за рендиране. Иначе вътрешни записи в програми като Reaper (но вероятно не и в Record) могат да се правят на 32 бита.

Даже в Reaper има възможност и за 64 бита, но това не знам дали не е по-скоро за тихите моменти в разни ефекти като ревърби и прочее да станат по-детайлни.

Нямам идея. 24 бита, добре. Толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От днес ще мога да тествам Record. :hysterical:

получих възможност да изтегля тестовата версия Release Candidate 1 (RC1).

 

Ще пиша и тук какво ми прави впечатление, кое е кофти и т.н..

Надявам се и с други, които са получили везможност да тестват този софтуер, да обменум тук проблеми и идеи.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествах го. Нищо особено с изключение на Големия Миксер и Темпо към Аудио-разтягането на клипчетата. Че записва, записва... но е тромава с това постоянно превключване и скролиране. Някак си непрегледно е.

И за да запишеш нещо с ефекта като аудио, трябва да изкараш нов трак и да му дадеш инпут да е оутпута на стеро канала на картата 1/2.

Абе има визия за 10, ама е много неудобна за бързи записи за разлика от Reaper например.

За микс може и да стане, но пък нe поддържа VST изобщо. Миксера и Аудио-стреча - това е якото в Record. Другото не е нищо особено! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм доволен, въпреки трудния период на първите бета-тестове.

Вече няма debug-компоненти, и всичко върви доста добре.

 

3а мен, както и 3а доста потребители на Reason (и вероятно на Record в бъдеще) липсата на поддръжка на външни плъгини е доста добро решение.

3а желаещите да се информират 3ащо от фирмата са в3ели подобно решение отново - Plug-ins, Part 1 & Part 2

 

А иначе идеята при 3аписа, според мен, е да ЧУВАШ инструмента си пре3 ефектите, а да се 3АПИШЕ чист.

Така в последствие може да направиш корекции, дори да подмениш някой от ефектите в чейна.

И все пак хората са ти дали въ3можност и да 3апишеш wet-сигнал, щом така ти е по-удобно :thumbs_up:

 

Все още не съм тествал гейта на миксера...

Като цяло програмата е точно това, което се очакваше от години.

Но въпроса е дали си струва цената (в евро...)

 

Желаещи да тестват Release Candidates на Record?

В момента тече тест на Record RC2.

Имам няколко инвайта, ако някой иска...

Не е необходимо да имате Reason.

Версиите се регистрират пре3 интернет, като ключа е валиден до когато решат от Пропелерхеадс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Дай съвет как вътрешно чрез връзки да запиша wet-сигнал.

Сега го правя като си създам нов трак и му дам за input да следи сигнала 1/2 от стереото на картата. И да кажем ясно е че треа да зиключа звуците на скайпа и подобен род програми.

 

Айде аз съм с KX драйвер за Audigy-то и мог там да пипам routing-a, за да избегна тоя проблем... но все пак, намерил ли си начин. Аз нещо не успях с вътрешни връзки между устройствата. Самия трак панел няма "входни жакове", както и да е.

 

Release Candidate 2 вече е наличен... не знам какви са новостите. Така или инае деиснталирах RC1. Може да се навия и тоя да пробвам, ама...

 

Абе за Comping и Audio-strerch фунцкиite си заслужава. Но цената за тия две характеристики пък и без включен Reason в пакета...

 

Разбра ли дали могат да се ползват по някакъв начин refill-и в Record без да си инсталирал Reason? Май нямам къде да се зареждат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... загрях го. Има си бутонче Rec Source на Mix Channel устройството, към което трябва да свържеш устройство като Thor например, за да му запишеш аудиото директно от изхода му, който (след като си натиснал този бутон Rec Source) ще се появи във входящите канали на после създаден аудио-трак, в който ще запишеш сигнала.

Малко тромавко и непрегледно, ама си има чар. :)

 

Досега не можах да видя дали има Multi-MIDI изходи от устройствата... и в Reason съм се пробвал, но още не съм откривал такава възможност.

В Reaper мисля, че такова нещо е възможно след малко играчка с midi-routing-a!

 

Например да изкараш по някакъв начин multi-midi от Reason (Record) и да ги записваш като midi-клипчета в Reaper.

Иначе за вътрешни midi-връзки... и Record май няма, също както и Reason няма. Но да не избързвам... чета помощните файлове и ръчкам още. :hysterical:

 

1. Липса на midi-връзки (Multi-midi izhodi) би било минус

2. ID8.dat файла (ID8 e устройство в Record) е 300 MB, също както и Record.rpcp файла е толкова!

3. Цялата програма, като махнем туториали, демота и разни японски езици е около 920 MB... не е малко!

4. Леко объркана е рак-концепцията, но предполагам, ако си прави човек аудио-траковете на отделен рак, устройствата на друг... няма да е толкоз... или ще е повече.

5. И тоя единствен пакет-файл с целия проект... особено при периодично запазване с Ctrl+S... не знам как ще се държи (утре ще го тествам по-подробно)

 

Досега бъг не срещнах... но аз и не цъкам безцелно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбра ли дали могат да се ползват по някакъв начин refill-и в Record без да си инсталирал Reason? Май нямам къде да се зареждат...

Тъй като имам инсталиран Reason - не съм пробвал Record БЕ3 него, 3а да ти кажа кои точно дивайси са включени в Record (от Reason, бе3 самия той да е на компа).

Някъде се споменаваше, че са включени Scream4, RV7000, Mastering Suite....

Първите два поддържат пресети...така че БИ трябвало да можеш да отваряш рефили и да и3пол3ваш пресетите от тях.

Същото БИ трябвало да се отнася и 3а аудио семпли в рефили, които да се 3ареждат като аудио-тракове...

Естествено - пресетите 3а другите дивайси ще са "невидими" или в "грешен формат".

 

1. Липса на midi-връзки (Multi-midi izhodi) би било минус

Тук нещо не мога ра3бера какво имаш предвид.

МИДИ-аут от Record няма.

Иначе всеки модул си има съответните CV-in/outs.

Отделно може да 3аписваш МИДИ на няколко трака, или пък да го копираш...

 

2. ID8.dat файла (ID8 e устройство в Record) е 300 MB, също както и Record.rpcp файла е толкова!

Нормално - ID8 все пак е единствения саунд-модул в Record, набъкан е със семпли, 3атова е голям.

Според мен ра3мера на rpcp-файла в окончателната версия ще се намали.

 

3. Цялата програма, като махнем туториали, демота и разни японски езици е около 920 MB... не е малко!

Мда, и а3 съм почитател на малките програми (дълго време и3пол3вах 3а 3апис cmd2wav, която е десетина КБ).

Но все пак...в 21-ви век една напълно автономна и 3атворена DAW...струва мис е нормално да е големичка.

Друго обаче ме вълнува мен, но уви, в момента не мога да го проверя.

Принципно Reаson 3арежда всички семпли от даден проект в RAM-а.

Чудя се...дали като се и3пол3ва ID8 в RAM-а се 3ареждат всички 300МБ семпли, или само необходимите 3а и3брания инструмент.

Като се добавят и 3аписаните тракове....може да се получат проблеми.

Един от основните проблеми в Reason е липсата на четене от хард-дисковете в реално време, поредния атави3ъм....

А вече дисковете са достатъчно бър3и и ефективни.

Отделно 3ареждането в паметта е необходимо 3ло и 3аради рефилите, в които аудиото е компресирано, но се "ра3опакова" в действителния си ра3мер именно в паметта....

 

4. Леко объркана е рак-концепцията, но предполагам, ако си прави човек аудио-траковете на отделен рак, устройствата на друг... няма да е толкоз... или ще е повече.

Виж, никой не те ограничава как да и3пол3ваш раковете.

Може всичко да е в един рак, или пък всеки трак в сикуенсъра да си има отделен рак, или пък ефектите да са в един рак - саунд модулите в друг, може да си направиш рак от дилей-и, рак от компресори, рак от екуалай3ери...

Както ти кефне.

 

5. И тоя единствен пакет-файл с целия проект... особено при периодично запазване с Ctrl+S... не знам как ще се държи (утре ще го тествам по-подробно)

По тоя въпрос може много да се говори.

Първоначално идеята и3глежда страшна - може файла да се повреди и да се 3атрие часове труд...

Но има и друга страна:

Consistency, Reliability, Portability

Music is collaborative. Musicians write music with partners, perform in bands, need to send tracks to others for overdubs or editing, and take their songs to other places and systems for all sorts of other reasons. We’ve worked hard to make exchanging ideas and files really easy.

One way to simplify exchange is to have a single song file where all the setup info, arrangement, audio, cross fades, etc. are stored. Record’s closed system really makes this work. With confidence you can take that file to another Record user’s system and know it will playback and sound exactly the same as on your system no matter what OS/computer/installation is being used. Your friend will have all the devices necessary for the file to sound right and to make any edits or changes. No glitches or bugs due to varying versions or missing plug-ins. Automation behaves exactly as written. No missing audio. No crashes or data corruption due to altered signal chains or absent settings. No surprises.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не може да им се насмогне на тия хора, бе!

 

Още нее изстинал RC2 (аз не съм го инсталирал още) - и вече пуснаха RC3 ! Буквално на другия ден - щото били оправили някакъв бъг, да видят дали сега работи...

 

И аз съм един бета-тестер - докато намеря време да си поиграя, и то ще им изтече бетата. Но първите ми впечатления не са блестящи - откъм интуитивност и удобство. Може и да е по- user friendly за някой, на който му е първи DAW и не е търкал с години (десетилетия вече!) класиката на жанра. Нещо като да си свикнал на кормило и педали, и да те сложат в кола с джой-стик, а газта и спирачките да се управляват, примерно, от сенсори за ъгъла на ушите ти... Егати 'интуитивното' устройство! (а пък може и да е? казват, че някои деца пишели на телефон с пъти по-бързо от qwerty клавиатура...)

 

Ако се преборя с 'тройката' и добия повече директен опит, ще споделям - засега следя вашите упражнения. Продължавайте да докладвате :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ха, аз вчера вечерта инсталирах и разцъквах RC2. Те зели че пуснали RC3. Луда работа. Ще видя какви са бъг-поправките в 3 и ще преценя да ссвалям ли пак 1 GB beta версия, пък била тя и RC3.

 

Мда, с паметта имало проблем, но аз така или иначе не тествам демо-парчетата, особено първото, дето е накичено с ефекти и ревърби и кво ли не.

 

Имам 4 покани за тест. Който иска да каже на ккой мейл да му пращам. Първите 4 печелят. ;)

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неоправдано много RAm памет заемаt RC-тата засега. При 6-7 аудиотрака, без ефекти и записан само един клип, ми гълта 400 MB RAM-памет, а процесора (Pentium 4) е на 27-30%. Ненормално е!

 

За сравнение... Reaper с нам колко си трака направени и няколко аудио-клипа с 2-3 EQ-та ми заема... баснословните 40-50 MB RAM. ;) А процесора е към 10-12%.

 

Абе не си заслужава Record. Ще има и защщитна USB-тапа, с персонален код... просто не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето заключение е такова (след като инсталирах грешния RC4 - пет версии за три дни!). Прескочих двойката и тройката, а на четворката тия гении и объркаха файла, та дадоха първо дебъг-версията, после се поправиха... Нейсе -

 

Ресурсните потребности не са най-големия кусур (те явно разчитат, че в наше време всеки има бол памет и бърз мулти-кор порцесор, а безкрайни дискове вече в наше време си се подразбират). По-сериозният проблем за мене е сериозното отскачане от утвърдени (и вече интуитивни за повечето работещи музиканти и звуко-продуценти) интерфейсни решения и принципи на работа. Няма и големи предимства пред водещите цифрови аудио работни станции (не мога да посоча нито една уникална способност на Рекорд - да е много важна и да я няма в другите продукти)...

 

Дано други ползуватели с различни изисквания отркият нещо за себе си и да оправдаят развойното усилие на фирмата, инвестицията в маркетинг, а пък и крайната цена.

 

При наличието на други решения (особено ако човек вече е инвестирал в тях), че и някои нелоши безплатни - няма как тоя продукт да ми стане първи избор :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз смело мога да кажа като 3 годишен потребител на Ризън, че най после доживях да постигна перфектно мастериране благодарение на Рекорд. Хора не бъдете така скиптично настроени към определени програми. Затова има 300 марки коли.... На един му харесват италианските на друг немските и тнт.... Ризън не потдържа VST но за сметка на това е много по удобен в други неща. Аз съм човек на които не му трябват VST и гледа на съвсем други неща сред всичкия софтуер. Неможе да не си се интересувал повече от една програма и да приказаш за нея с недомислици.... Прочетете в чичко гошо за петар тулс.. иима и още доста спомагала за ризън. Ризън е все пак сред една от най-ползваните софтуерни музикални програми не мислите ли, че това да остане без VST потдръжка не е случайно като се има в предвид, че доста по ниши програми имат потдръжка. И все пак всички потребители знаеха, че на Ризън му куцаше най-вече мастеринга за което от Пропелерхеадс се постараха този път доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от колко години какво ползваш и за какво и как и защо и прочие, и не знам как така си решил че не ти трябват VST (тука "VST" го ползваш само като формулировка нали, щото много плъгини съществуват както в този така и в поне още 3 други формата едновременно!) като аз сам веднага и без замисляне се сещам за най малко 10 (десет!!!) VST плъгина които са с много пъти по-качествени от Reason (това го заявявам като 6 годишен Reason-потребител и 4-годишен VST потребител!!!) но от поста ти със сигурност едно ми стана съвсем ясно - ти изобщо не си на ясно какво е "мастеринг"!

Поздрави на всички!

 

П.С. : Извинявам се за офф-поста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъди толкова краен, говориш така все едно ти мислиш вместо мен. Просто една програма и то мега известна за да няма ВСТ потдръжка има защо лошото е, че много малко го разбират това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.