Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom 707 Ii Guitar


vasskes

Recommended Posts

Здравейте, имам тоэи ефект от около една година. Купих го от магаэина на "Фактор". Молбата ми е, как да настроя магазините за да се получи эвук близък до тоэи на китарата на Джеймс (metallica)? Ходих преди време при Димо от P.I.F. и той направи нещо подобно, но определено не е това, което трябва. Ако може обяснете ми стъпка по стъпка за да може след това и съседите да са доволни! :metalist: Благодаря Ви предварително, надявам се да ми помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам тоэи ефект от около една година. Купих го от магаэина на "Фактор". Молбата ми е, как да настроя магазините за да се получи эвук близък до тоэи на китарата на Джеймс (metallica)? Ходих преди време при Димо от P.I.F. и той направи нещо подобно, но определено не е това, което трябва. Ако може обяснете ми стъпка по стъпка за да може след това и съседите да са доволни! :D Благодаря Ви предварително, надявам се да ми помогнете.

Frontman 25R-fender

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Зуум-еците има доста сайтове из нета с пачове - кое да включиш и как точно, за да получиш еди какъв си саунд. Сега ще потърся да видя дали имам тук из РС-то линк към един доста обширен...

 

Сори, оня сайт вече не работи, а имаше МНОГО. Намерих този, но не знам дали ще ти свърши работа:

http://gfx.curvedspaces.com/index.php

 

Успех, търси из нета, ИМА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо започни от усилвателя с който свириш

на чистия канал - направи китарата така че да не криви -тоест не изцепвай гейна до край

остави настройките на еквилайзера на 12 часа - тоест на средна позиция

оттам зума - избери модел Меса Буги

- дай повечко чейн

требъл и баса -почти на макс

средите на 4 - тоест на 40 % от максималната им стойност

So mister Sandman - welcome to the neverland

направи гримаса и изръмжи -

ARRGGGGGHHHHHHH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изключи сички ефекти на зуума, и почваи от началото включваш драиф модула на HP DST геина го слагаш на 25-30 според зависи от адаптерите на китарата ти тона го сложи на 8-9 и после от ЕКю-то почваш да ръчкаш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лъха оптимизъм. със zoom искаш да звучиш като металика. според мен това няма как да стане ако не си с поне с GIBSON или ESP и MESSA BOOGIE. казвам ти го щото и аз имам FRONTMAN 25 R което е добро кубе за малкия си клас ама меатлика.... непостижим звук за такъв литраж кубе. тъй че просто свири с възможно най-добрия звук който можеш да извлечеш. аз така мисля. да не говорим че едва ли има нещо по-гадно от фирмата ZOOM без да се засягаш. ако си набавиш METAL ZONE имаш по-добри шансове да постигнеш добър звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че едва ли има нещо по-гадно от фирмата ZOOM без да се засягаш.

Има ... Korg Toneworks ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че едва ли има нещо по-гадно от фирмата ZOOM без да се засягаш.

Има ... Korg Toneworks ...

Извинете за оффтопика.... към RockMan2005 ама това означава ли и PX4D?

 

http://korg.com/gear/info.asp?a_prod_no=PX4D&category_id=6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, стига сте плюли по zoom бе! Кво са ви виновни че сте некадърни да изкарате свестен звук ха-ха

Не се засягайте де, изкарването на добър звук никак не е лесна работа. Дори и Меса Буги марк 2 симулкласс ненеам кво си да имаш, пак ще ти е трудно да докараш звука на Металика.

Самият аз ползвам предимно zoom GFX-4. Харесва ми много защото е невероятно тих и има прекрасната опция да вкараш буустер преди драйва. А точно там е тайната на звука на Металика. Драйв на среден гейн, но силно буустнат звук преди това.

Ето ви и едно малко демо на това как zoom GFX-4 докарва Металика саунд: тук (десен клавиш и save as...)

 

Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, звука е като затворен в кутия и най-ясно се чува това на отшумяването на последния акорд накрая. :think:

 

I´m sorry mama!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.