Jump to content
Българският форум за музиканти

Соц. класики и уникати


DanelectroDC

Recommended Posts

Китари от източния блок!

 

лелеее, кви екземпляри има. особено първата съветска китара. по-болна форма няма как да се измисли :)

 

сори, ако я е имало тая тема преди. в такъв случай -триите! :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелеее, кви екземпляри има. особено първата съветска китара. по-болна форма няма как да се измисли :P

Това е хавайска (lap steel) китара.

Слага се в хоризонтално положение и по позициите се свири с полирана стоманена пръчка.

Всъщност това е съвсем различен от китарата инструмент.

Затова е с такава "болна" форма.

Виж, втората китара, обаче, е с кошмарна форма. :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелеее, кви екземпляри има. особено първата съветска китара. по-болна форма няма как да се измисли :)

Това е хавайска (lap steel) китара.

Слага се в хоризонтално положение и по позициите се свири с полирана стоманена пръчка.

Всъщност това е съвсем различен от китарата инструмент.

Затова е с такава "болна" форма.

Виж, втората китара, обаче, е с кошмарна форма. :bravo:

да бе, аз за "първата произведена в СССР" китара говорех, тва е втората подред. УНИКУМ!

 

за лап-стийла знам, чак токова загубен не съм :P

 

аа ама тва чудо на инжинерната и дизайнерска мисъл ме разби. кат ти скимне си превключваш прикачения усивател в радио и ставаш "човекът оркестър" :bravo:

Редактирано от DanelectroDC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си поръчал ел китара в кремона по каталог...ония му направили няква дето на 12-то прагче първа струна била извън грифа и той като ги попитал как ще свири на това чудо дошъл един майстор и го посъветвал като триябва да изсвири тона на 12-то ми - да натисне на 11-то ми бемол и да го повдигне. :metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist::metalist::metalist: Тука се смях яко! :cheers::cheers::cheers:

Баси 6оуто.... Това си е подигравка с китарата, като инструмент направо...

Все пак ми е интересно за6то никога в Изто4на Европа не се нау4иха да правят китари. Както в СССР например не се нау4иха да правят коли тогава ?!?!

Много интересна и необяснима тенденция......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си поръчал ел китара в кремона по каталог...ония му направили няква дето на 12-то прагче първа струна била извън грифа и той като ги попитал как ще свири на това чудо дошъл един майстор и го посъветвал като триябва да изсвири тона на 12-то ми - да натисне на 11-то ми бемол и да го повдигне. :metalist::metalist:

Хехе, да бе, кво толкова, че му излиза струната извън грифа?! Тоя за бендинги не е ли чувал?

Ми те щом поръчкова китара правят с краката си, сещай се за серийните модели как е :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, да бе, кво толкова, че му излиза струната извън грифа?! Тоя за бендинги не е ли чувал?

 

Дабе...то на нормалното всеки може - я се докажи като майстор с тия да видим...всичките виртуози ше окапят тука :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.