Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се похваля и аз


Rud

Recommended Posts

4естито и от мен! :hello:

Интересува ме колко си дал за нея, и нова или втора ръка? Каква е то4но?

 

Питам, за6тото веднъж тук едно мом4е ми предложи такава, бе6е като нова, с релефен сериен номер на главата. Бе6е много мека и удобна. Дава6е ми я за 7000 датски крони, зна4и към 950 евро да кажем. На мен ми се стори много, или по-скоро не ми се даваха сяка6 ;) Затова питам де ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе да ти кажа идеална в за всичко,от jazz,през blues,та чак до здрав metall !  :metalist:

еми то си е реално Лес Пол откъм технология, ама не сигничър. Но злобните рогца си нямат равни!

много яко

Кво значи реално Лес Пол като технология?

еСдЖи и Лес Пол-а освен марката Гибсън, махагона и сет нек-а нямат общо (вкл. и звука). Лес Пол си е Лес Пол.

 

Честито и от мен, бтв. еСдЖитата са много "здрави" китари. Много рок'н'рол има в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи реално Лес Пол като технология?

еСдЖи и Лес Пол-а освен марката Гибсън, махагона и сет нек-а нямат общо (вкл. и звука). Лес Пол си е Лес Пол.

не съм се изказал съвсем правилно. Ес Джи -тата имат разлики от лес пола разбира се.

но през 61 в Гибсън са смятали да не произвеждат повече класическия лес пол, а ЕСДЖИ-то под името Лес Пол. Така да се каже смяна в дизайна. Лес Пол оначе не я е харесал тая китара и е отказал, иначе и на нея щахме да и викаме сега Лес Пол с рогца.

ЕСДЖИ значи просто solid guitar . така че разликите не са толкова големи като междu други Гибсън китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значи реално Лес Пол като технология?

еСдЖи и Лес Пол-а освен марката Гибсън, махагона и сет нек-а нямат общо (вкл. и звука). Лес Пол си е Лес Пол.

не съм се изказал съвсем правилно. Ес Джи -тата имат разлики от лес пола разбира се.

но през 61 в Гибсън са смятали да не произвеждат повече класическия лес пол, а ЕСДЖИ-то под името Лес Пол. Така да се каже смяна в дизайна. Лес Пол оначе не я е харесал тая китара и е отказал, иначе и на нея щахме да и викаме сега Лес Пол с рогца.

ЕСДЖИ значи просто solid guitar . така че разликите не са толкова големи като междu други Гибсън китари.

уотсоевър, "ако" е голяма дума.

Лес Пол не се е съгласил, защото СГ не е била негов дизайн и никога "нямало да си сложи името под нещо, което не е негово творение". Лес Пол-а се нарича Лес Пол, защото е дизайн на Лес Пол. Двете китари са твърде различни, за да имат нещо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уотсоевър, "ако" е голяма дума.

Лес Пол не се е съгласил, защото СГ не е била негов дизайн и никога "нямало да си сложи името под нещо, което не е негово творение". Лес Пол-а се нарича Лес Пол, защото е дизайн на Лес Пол. Двете китари са твърде различни, за да имат нещо общо.

абе няма смисъл от големи спорове, щото не е важно, ама все пак.

 

СГ е вариант на Лес Пола, както Джуниър и Дабъл Кътъуей са му варианти. Че са различни китари - това е ясно.

 

Чел съм една статия в едно доста сериозно специализирано списание за исторята на Лес Пол и т.н.

Там пише, че има две теории, едната е че Лес Пол е напрвил Голд Топа и го е занесъл в Гибсън да го прозвеждат. Другата е на Тед Макарти, който казва обратото, първо са направили голдтопа и после са го занесли на Лес Пол да го благослови (срещу някой лев) и ползва. Ся може и така, може и така да е било.

 

Но "дъската" (the log )на Лес Пол и фактът, че после никога не свири на баш класически Лес Пол а на такъв с плоско тяло и негови си видоизменения (а понакога и на СГ) говори, че може и да има хляб в тая история.

 

както и да е,де не е важно.

 

а пък снимки на новото СГ още не сме видели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо 950 евро са си много за секънд хенд СГ - то зависи и от състояние - и от конретната модификация,мисля че базовия модел е 1900 марки

а този със седефите 2200 марки- лв

този СГ пък първоначалния собсвеник го е продал - щото си е взел някакво супер СГ - но за 8 000 !! - не знам точно за какво СГ иде реч - не съм го виждал - и това му е станало ненужно

 

а бягащия надпис на Триаксиса - ТОТАЛНО МЕ КЕФИ :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мойто е със седефи и е от по-добрия модел :ph34r: А на мен ми излиза 2000 лв с чисто нов оригинален куфар,а снимки още няма ,за маой срам,като се има в предвид,че това ми е професията,ама скоро,обещавам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А между другото колко такива Гибсъна има тука ,в БГ,аз знам,че Миро от Сафо има и друг не знам,някой да знае нещо по въпроса? :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо 950 евро са си много за секънд хенд СГ - то зависи и от състояние - и от конретната модификация,мисля че базовия модел е 1900 марки

а този със седефите 2200 марки- лв

този СГ пък първоначалния собсвеник го е продал - щото си е взел някакво супер СГ - но за 8 000 !! - не знам точно за какво СГ иде реч - не съм го виждал - и това му е станало ненужно

 

а бягащия надпис на Триаксиса - ТОТАЛНО МЕ КЕФИ :happy:

Мерси много, Тони. Интересно ми беше да разбера, за6тото за тая марка то4но нямам много информация и не съм търсил. Благодаря още веднъж!

А за надписа дето бяга, трябваше да си поиграя малко, ... с Corel PhotoPaint ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера си купих един гитар байърс гайд за 2006 - та

в нега има СГ - Енгъс Янг сигнъчър -над 3 бона в зелено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но стандартните SG могат да се закупят от всеки музикален магазин тук за 1200 евро. Така че 950 секънд хенд е доста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Миро, както и единият от китаристите на Фронтеро.

Да бе,само дето не е Гибсън :happy: Знам,понеже аз му я избирах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):ph34r:

Да, Миро, както и единият от китаристите на Фронтеро.

 

:):D:P;) Кой бе Чичката ли :happy: Китарката е Vintage и е много яка между другото за цената си...просто я препоръчвам за хора които търсят компромис между цена/качество. ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Миро, както и единият от китаристите на Фронтеро.

Да бе,само дето не е Гибсън :D Знам,понеже аз му я избирах

Е, сори за объркването, но много отдалече я гледах тази китара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.