Jump to content
Българският форум за музиканти

малък въпрос за амп


Dball

Recommended Posts

щом е толкова лош какво ще кажете за http://www.thomann.de/gb/randall_rg75g3plus.htm има 1 лампа и транзистор ( хибрид)

Определено по-добър от фендера.Все пак за същите пари можеш да вземеш peavey valveking 112 - линк което според мен е много по-добър избор.

Тука обаче говорим вече за по-скъпи усилватели.За същите пари ,или малко отгоре,може да се вземе лампов усивлател на някоя не толкова популярна марка,вместо транзисторен такъв на "големите" и почти винаги първия избор ще е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Предполагах,че е така, но от опит ти казвам - не се нахвърляй на мощен амп.Най-готиния звук изкарва ампа,когато е усилен между 70 и 90 % от мощността му.Това означава за 100 ватов амп - 70-90 вата. Но изпрасквайки тая мощност на сцената,не знам барабаниста ти какво трябва да прави,за да те надвика :) Все пак в нормален клуб всички минавате през централно озвучаване и то е, което дава истинските ватове! На мен лично никога не ми се е налагало да усилвам 50 ватовото си комбо (вярно-лампово) повече от 40-50 % ,за да се чувствам комфортно на сцената.А знам,че силата му е доста по -нагоре! За репетиции да не говорим-там са необходими още по-ниски нива! Та това е всеобщо заблуждение сред китаристите( в БГ),че мощният амп прави по-добър звук.Добре подбрания прави такъв! С две думи - 100 ватов амп ти трябва ,ако ще свириш поне в зала Фестивална,ако ли не-сам ще се убедиш,че съм прав.Аз моя ФМ212 не съм го усилвал повече от 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Предполагах,че е така, но от опит ти казвам - не се нахвърляй на мощен амп.Най-готиния звук изкарва ампа,когато е усилен между 70 и 90 % от мощността му.Това означава за 100 ватов амп - 70-90 вата.

Toва не е автоматично валидно за всички марки/модели лампови усилватели. А тук се търси транзисторен, за който това абсолютно няма никакво значение. Целта на това усилване при ламповите усилватели е изкарването на дисторшън в крайното стъпало (ако въобще дизайна на усилвателя е такъв).

Освен това усилването не винаги е линейно, да не кажа почти никога (т.е. 100 ватов усилвател на 7 не е равно на 70).

Силата на звука при 100 ватов усилвател е два пъти по-голяма от тази на 10 ватов.

 

И въобще, оригинални питащ - хвани си китарката човек - и направи един тур по магазините :-) Аз бих послушал и DeathZone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
На мен лично никога не ми се е налагало да усилвам 50 ватовото си комбо (вярно-лампово)

 

Един ват си е един ват. Дали за лампа, дали за транзистор, дали за вятърна мелница. Значение вече има всяка марка колко вата си пише на кутиите и отделно - дали са реални.

 

А иначе, с 50 вата ще събориш къщата... Поскоро май приеха един закон за съседството... :punk_guitar:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично никога не ми се е налагало да усилвам 50 ватовото си комбо (вярно-лампово)

 

Един ват си е един ват. Дали за лампа, дали за транзистор, дали за вятърна мелница. Значение вече има всяка марка колко вата си пише на кутиите и отделно - дали са реални.

 

А иначе, с 50 вата ще събориш къщата... Поскоро май приеха един закон за съседството... :punk_guitar:

 

това за закона не ми е грижа щото бабата от долу умря до нас пак умряха отстарин пак умря един а от горе е глуха бабата за това няма проблем :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е да не се хвърляш на ватовете а на добрия звук.На репетиции свиря с 15 ватов лампов усилвател и ми е идеален защото хем може да се усили за да криви и крйаното стъпало за готиния саунд,хем си се чувам идеално.На концерти всичко минава през централното, така че пак не ти трябва особено силен усилвател.

Другото нещо 100 ватов усилвател е малко по-силен от 50 ватов такъв.Доста по-голямо значение има SPL на говорителите.Ако говорителя не е добър,файда от мощен усилвател няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е,и аз стигнах до това виждане ;)

В къщи връзвам Fender superchamp XD през line out с 15 ватова глава правена по Оrange - с 10" на фендерчето и 1x12" кабинет със Celestion говорители.На репетиции нося само главата и пусната в голям кабинет надвиква всичко и даже се намалявам..,но гейна,крайното стъпало е на макс .

Навремето се забавлявах с 50 ватов лампов Marshall ,който беше прекалено силен за нашите условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да....

 

FM212 e най гадния марков усилвател от своя клас - комбо 2х12....

 

На някой и 5 вата им стига но понеже човека свири екстремен метъл - моя опит е ако е ламба да е поне 2х6л6 (ел34).

 

Много ще се радвам да дойдете да по(метъл)джемим някой път с моя барабанист и да си носите само 15 ватов амп ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И ти си прав,с екстремно силови барабанисти 15 вата са малко,като свирех с Маршала с 2х12" бяхме с Владо Попа,сещаш се че след репетиция в гараж половин ден не чуваш..

А твоя амп кърти отвсякъде..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.