Jump to content
Българският форум за музиканти

Предстоящи събития в следващите седем дни?


Recommended Posts

Нима представлява толкова големи усилия да бъдат наистина листнати събитията по календара за следващите 7 дни от съответната тема?

Така ще е по-лесно за ориентиране на потребителя, който иска да отиде на някой група на живо!

Защото в момента по-голямата част от първата страница на темата са за дати за Май?!?!?!

 

Едва ли благотворителния концерт на Музикант.орг е единственото събитие наскоро...помислете върху това :thumbs_up:

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма човек, който да слага в календара събитията от раздела.

 

В календара могат да пишат ВИП потребителите и модераторите. Който иска да се види там - се свързва с някой който познава или ако не познава просто може да помоли някой на ЛС.

Но автоматично да се взимат тези неща - не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Рафо, при 10 модератора и неизвестен мен брой ВИП-листнати потребители предполагам, че това, което предлагам е повече въпрос на време и желание, което не е непостижимо.

 

Аргумент 1: Така подредено по дати + линковете на групата към инфо, визуална/аудио/видео медия, потребителят доста по-лесно би се ориентирал в афиша за оделните дни!

Аргумент 2: Това може и да се погледне и от гледна точка на, Музикант.орг прави допълнителна реклама на групите в афиша, освен саморекламирането в съответната тема!

Аргумент 3: Почти на 100% съм сигурен, че няма потребител в този форум, който да прелиства 2-3 страници назад в тази тема, за да следи кой и кога свири!

 

А иначе отваряш някой друг информационен сайт и се чудиш дали тази група свири дет или са зли ъндърграунд пънкари :)

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобен линк пълен с модератори, очакващи ЛС за календар:

http://forum.muzikant.org/index.php?act=St...mp;CODE=leaders

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xoce, времето и желанието го има, както каза Рафо. Просто ние физически не можем да следим постоянно и да едитваме нещата на момента, що се отнася до събития, за които дори не сме известени, че ги има. Ако имаме информацията, веднага се въвежда. Отделна тема, ако съм те разбрал правилно, не виждам смисъл да има, защото има цял раздел по този случай и той ще стане ненужен с такъв топик.

Ако всяка една група вижда смисъл да покаже на съфорумците си какво прави, как го прави и кога го прави, то тя ще си създаде една тема, в която е структурирала всичко от майспейс профил с техни парчета + информация за дейностите им в клубния живот и извън него под формата на концерти. Остава да ни се подава информацията, която ние да въвеждаме в календара на форума. Все пак това е форумен скрипт, който не ни дава т.нар. "къстъм свобода" да покажем всичко на света :)

 

Ако има нещо, което съм забравил да допълня, моля ме подсети :greenangel: Ние сме насреща да правим нужните въведения от наша страна, но без ваша помощ, това няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм се изразил правилно - при наличието на подобна тема, няма смисъл от нова, а просто един вид обобщена информация от вече (и само от нея!!!!) съществуващата тема. Все пак за всички артисти в афиша си има programata.bg, avtora.com и т.н. Става дума за групи, които се саморекламират в границите на този форум.

 

За 10тина минути събрах и подредих следната информация:

 

Предстоящи събития от календара за следващите 7 дни:

 

28.04 - Offroad / Extazia / Sub Zero FARM - club FANS / 20:00h.

28.04 - Liquid Pension / N.I.E. - club Backstage / 20:30h.

28.04 - Под Дъжда / Vialka - Studio 2 BNR / 21:30h.

 

29.04 - Elinor / The A.X.E Project - club Maskata / 22:00h.

29.04 - The Barbarones / AS - Studio 2 BNR / 21:30h.

 

30.04 - Mind Trips / Unlimited & Ruth - club Backstage / 21:00h.

30.04 - Дует Дворджак / Tortila Flat / Способ / Битов Терор - Studio 2 BNR / 20:00h.

 

01.05 - Осил Амук / Nasecomix / David Project - Studio 2 BNR / 20:00h.

01.05 - HMSU.ORG - Ed Rush and Oprtical / MC Ryme-Tyme / BG support - Аско Деница (Младост 3) / 21:00h.

 

02.05 - Tizenhet / БГз / No Project Band - club Backstage / 21:00h.

02.05 - Ер Голям - club FANS / 22:30h.

 

03.05 - Not listed

 

04.05 - Not listed

 

Придружено със съответните линкове и листнато като инфо, най-долу на форума (под рождениците за деня) би било доста полезна информация :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йеа :) Супер ....аз ги натиках тези дето ги беше листнал :)

 

Рафо - А датите, ако не ги напишеш в заглавието не излизат май, а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно събитие :)

Ювиги и Fat White Chiefs на 01.05.2009 в Тукан

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=57041

 

иначе подкрепям инициативата за календара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Упс, колегите от Ювиги леееееко съм ги пропуснал в бързината, но все пак това беше като примерен лист....

 

Радвам се, че synchu ги е листнал нещата, но мисля, че ще е по-подредено ако има и датата отпред и отделните събития са едно под друго (за по-лесно прочитане) :)

 

^ Ако си навит - веднага те правя отговориник по събирането на дати и информация wink.gif

 

Рафо, знаеш, че съм навит за такива неща, въпросът е, не е ли по-добре някой от модераторския екип да отделя внимание на това. Все пак аз така я разбирам думата "модератор". В едно от значенията й де :)

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не е по-добре.

Това е добра възможност да станеш отговорник по събитията. Имаш желание - това е важното.

Културно масовата дейност .... хех навремето отговорях за т'ва в едни други времена. Освен че отидохме веднъж на кино, ядохме сметанов сладолед и ми дръпнаха една другарска критика - друго не стана :) :-)

 

Как да излизат събитията - не знам дали форумния софтуер има такава възможност? Заглавията на събитието (което всъщност в момента излиза на главната страница) имат възможност да са до определен брой символи. Така че трудна работа да се сместят датите/групите (особено ако са повече)/ и мястото....:/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления на Хосе за инициативата и на двамата пъргави "стари пушки" от форума!

 

Много интересен стана календарът, остава само да се актуализира по дати (като отминат събитията, които вече не са "предстоящи").

Супер сте, рекламирах тази възможност и в друг раздел на форума! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае стига бе! Само от тоя няколкодневен пример - в София имало по-богат музикален живот от Лондон! (почти :) )

 

К'во ми плачат непрекъснато в други теми на форума, че нямало сцени, нямало клубове, нямало концерти, нямало не-знам-кво-си... Явно си е старата нашенска страст по мънкането. А всъщност си има жива музика и то не една сцена и една банда, а по няколко - всяка вечер!

 

Ще чакам с нетърпение някое оправдание за 'прескачане' до София, да го видя на място тоя музикален живот.

 

Не би било лошо музикантите от форума да си документират тези изяви с по някое клипче (знам, някои го правят) - та и други да добият представа за какво става дума. Не е нужно професионално да се филмира целия концерт (и това не е лошо), става дума за няколко минути оттук-оттам като 'репортажче' (в наши дни и фотоапаратите го могат, с учудващо добър звук) - и да предизвика апетита на още публика за следващия път...

 

Успех и веселба на всички, на които предстои свирене тези дни и на всички, които ще ги слушат!

 

:)

 

П.с. Сетих се за две въпросчета:

 

- 2-ро студио на Радиото да не са го обърнали на клуб в наши дни? По мое време там се правеха повечето записи (на страната! графика му беше почти 24 ч) и беше прекалено скъпо да се отваря за живи изяви всяка вечер. Или е някаква текуща инициатива на БНР, нещо като фестивал?

 

- Няма ли да има Гергьовденски фестивал Жоро Минчев в Южния Парк тая година? Ако има - кой ще участва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ В Студио 2 на БНР има фестивал провеждащ се между 27.04 и 01.05! Всяка вечер има по една, две или повече групи, които свирят лайв. Концертите могат да се гледат на живо от студиото или да се стриймват онлайн. Фестът върви в рамките на предаването "Аларма" по програма Христо Ботев (92.9 MHz)

 

Пълен списък с програмата на фестивала по БНР

 

"Цвете за Гошо" ще има и тази година. Датите са 09-10.05 в Южния Парк.

 

а ето и малък ъпдейт с предстоящи събития от календара за следващите 7 дни:

 

29.04 - The Barbarones / AS - Studio 2 BNR / 21:30h.

29.04 - Elinor / The A.X.E Project - club Maskata / 22:00h.

 

30.04 - Saltriver (Unplugged) - Hijack Show Radio ZRock

30.04 - Дует Дворджак / Tortila Flat / Способ / Битов Терор - Studio 2 BNR / 20:00h.

30.04 - Mind Trips / Unlimited & Ruth - club Backstage / 21:00h.

 

01.05 - Осил Амук / Nasecomix / David Project - Studio 2 BNR / 20:00h.

01.05 - HMSU.ORG - Ed Rush and Oprtical / MC Ryme-Tyme / BG support - Аско Деница (Младост 3) / 21:00h.

01.05 - Ювиги / Fat White Chiefs - Toucan Bluezz & Rock / 22:30h.

 

02.05 - Tizenhet / БГз / No Project Band - club Backstage / 21:00h.

02.05 - Ер Голям - club FANS / 22:30h.

 

03.05 - Overdawn - Collision Course Fest 3rd Edition Fest, Русе, скейт-парк / 20:00ч.

 

04.05 - Not listed

 

05.05 - Not listed

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да излизат събитията - не знам дали форумния софтуер има такава възможност? Заглавията на събитието (което всъщност в момента излиза на главната страница) имат възможност да са до определен брой символи. Така че трудна работа да се сместят датите/групите (особено ако са повече)/ и мястото....:/

 

Еми в случая, според мен, е удачно:

дд.мм / Груп(и)а / Място,

а вече час, вход и други подробности на линка към съответния пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.